Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
28-12-2016, 23:03
Proponuje nie kręcić bez powodu hehe :)

potwierdzam


A JA JESTEM SLUCHOWCEM


czyli mnie to kosztowalo
prawdopodobnie  3 x  tyle czasu co  audiotone


..


TD-V1050


nie mial on konstrukcje od sony


ech musze zerknac  w papierach bo nie wiem
« Ostatnia zmiana: 28-12-2016, 23:07 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
28-12-2016, 23:13
No i ktoś zrobił sobie prezent na "po świętach" !

Jednak tę wysyłkę (19 zł) to mógł już sobie sprzedawca darować,

http://allegro.pl/magnetofon-nakamichi-rx-505-legendarny-deck-i6657365668.html
« Ostatnia zmiana: 28-12-2016, 23:16 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
29-12-2016, 00:10
powiem tak toche o  JVC

poniewaz lubie te dziwactwa  jvc

z doswiadczenia


sony  81      itd itd    moze do  666 777 
ta stara szkola inzynierow grupy maszynoznawstwa


a potem 950  890  770     itd     ae6es
to juz nowa szkola jazdy inzenierskiej
he he  tzw lekkoatletyka


tak samo dla mnie


JVC TD-V1010 !!!!!!!!!!!!!!!


to super sprzet niesamowity

a potem nagle  nowicjusze inzanierki z lekkoatletyki

JVC TD-V1050

i nowa szkola inzynierska


ale tez niczego sobie

ech zobaczycie sobie poczatjcie


_arwas_

  • 171 / 2897
  • Aktywny użytkownik
29-12-2016, 00:59
100  gra  troszke   "cyfrowo"   b b b dokladnie bym to powiedzial  cos  w rodzaju akai  75
Zaś AIWA XK-007 to poziom AKAI GX-75 tylko może mniej cyfrowa, reszta bardzo podobnie. Brzmi dobrze.
Nie wiem skąd te Wasze opinie o domniemanej "cyfrowej sygnaturze" GX'ów. Chyba, że ze starości deckom "dól uciekł". Owszem: późne techniksy, kenwoody czy w ogóle późniejsze konstrukcje decków w dobie CD mają wiele naleciałości z grania CD ale nie GX. Mój egzemplarz (może mam to szczęście, że w dobrej kondycji) gra dźwiękiem, który przywodzi mi na myśl granie szpulaka. Jak by stał nieużywany i by wysechł ze starości to pewnie grałby chudym dźwiękiem jak tanie cd, ale dobrze się trzyma i dbam o niego.

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
29-12-2016, 12:55
Mój były Akai GX-75mkII w moim systemie grał dźwiękiem zbliżonym do dźwięku CD ale nie zaobserwowałem żadnego uciekania dołu. Bas miał swoja pozycje i nie było go ani za mało ani za dużo. Kopia z CD była nie do odróżnienia. Ale żeby porównywać 75-tkę do brzmienia analogowego to coś jest nie tak. A wpis żeby porównywać GX-75 do dźwięku taniego Cd najbardziej mnie rozbawił hehe :) Zresztą czytając oponie innych posiadaczy 75-tek większość z nich piszę w miarę podobne opinie więc? Może to właśnie Twój egzemplarz jest hm... "wyschnięty"  ? I dlatego tak brzmi .
Proponował bym żeby wypowiedzieli się posiadacze Akai i wtedy byśmy porównali wszystkie opinie :) I wydali jakiś sensowny werdykt .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
29-12-2016, 13:08
ja sie juz wypowiedzialem


i obrazilem  posiadaczy  100 technics
i  akai 75


to  zart oczywiscie


ale na serio tyk mysle i myslem  ze za bardzo mi cyfrowo graly   


moze mialem zle egzemplarze
przepraszam


ale to moje zdanie

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
29-12-2016, 13:19
Nano nikogo nie obraziłeś u mnie AKA-jec 75 grał podobnie bardzo sterylnie. Ale juz dawno bo poszedł do mojego brata w prezencie. zaś co do RS-B100 to troszkę mnie wtedy zaskoczyłeś, bo u mnie setka zagrała bardzo dojrzałym dźwiękiem.  To tyle hehe.

Wracając do sprawy mojego Harmana TD4600,  NANO "orzeł wylądował"...
Reszta na PW  :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

_arwas_

  • 171 / 2897
  • Aktywny użytkownik
29-12-2016, 13:36
Mój były Akai GX-75mkII w moim systemie grał dźwiękiem zbliżonym do dźwięku CD
Są CD grające bardzo dobrze, analogowo. Tylko, że one kosztują krocie. Określenie "gra jak CD", "cyfrowo", utożsamiałbym z graniem reprezentowanym przez tanie odtwarzacze, takim tanim i nieprzyjemnym w odbiorze dźwiękiem.

Ale żeby porównywać 75-tkę do brzmienia analogowego to coś jest nie tak.
A dlaczego nie? Przecież zapis na taśmie jest analogowy. Trzeba było sprecyzować i wyjaśnić sobie co kto rozumie pod pojęciami "analogowy" i "cyfrowy".

A wpis żeby porównywać GX-75 do dźwięku taniego Cd najbardziej mnie rozbawił hehe :)
A kto tak porównał?

Zresztą czytając oponie innych posiadaczy 75-tek większość z nich piszę w miarę podobne opinie więc? Może to właśnie Twój egzemplarz jest hm... "wyschnięty"  ? I dlatego tak brzmi .
Tu już sugerujesz, że to ja porównałem brzmienie 75 do taniego cd ale ja czegoś takiego w swoim poście nie widzę @|@ Zacytuję więc sam siebie :

Owszem: późne techniksy, kenwoody czy w ogóle późniejsze konstrukcje decków w dobie CD mają wiele naleciałości z grania CD ale nie GX. Mój egzemplarz (może mam to szczęście, że w dobrej kondycji) gra dźwiękiem, który przywodzi mi na myśl granie szpulaka. Jak by stał nieużywany i by wysechł ze starości to pewnie grałby chudym dźwiękiem jak tanie cd, ale dobrze się trzyma i dbam o niego.

No i gdzie tu moje porównanie 75 do taniego cd?

Co do opinii "posiadaczy 75" to ja czytałem raczej stwierdzenia, że brzmienie z pewnością nie jest "cyfrowe" a raczej "analogowe" co by pod tymi pojęciami ludziska nie rozumieli.

Dla mnie GX-75 ma brzmienie analogowe, podpinam go do lampowego słuchawkowca i całokształt jest bardzo analogowy, będący ersatzem brzmienia szpulaka.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2016, 13:38 wysłana przez _arwas_ »

_arwas_

  • 171 / 2897
  • Aktywny użytkownik
29-12-2016, 13:42
i obrazilem  posiadaczy  100 technics
i  akai 75
Jeszcze trochę i narazisz się wszystkim. Dawno już obraziłeś posiadaczy Pioneer'ów, teraz doszli "techniksiarze" i "akajowcy". Obraź jeszcze rowerzystów i na ulicę nie wyjdziesz ;)

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
29-12-2016, 15:19
Arwas nie wiem poco takie przepychanki słowne? U Ciebie brzmi tak jak napisałeś to super ma się Tobie podobać, u mnie brzmi inaczej i też jest super dla mnie. To tyle w temacie.
Pozdr. Wojtek :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

_arwas_

  • 171 / 2897
  • Aktywny użytkownik
29-12-2016, 17:46
Arwas nie wiem poco takie przepychanki słowne?
Nie wiem dlaczego kwalifikujesz wymianę poglądów i różnicę zdań do kategorii "przepychanek słownych". To tylko niepotrzebnie podnosi temperaturę i rodzi niezdrowe emocje. W moim mniemaniu na spokojnie starałem się wyjaśnić niezrozumienie moich słów i moich intencji. Już przyzwyczaiłem się to tego, że w necie nazbyt często traktujemy siebie nawzajem śmiertelnie poważnie i emocjonalnie bierzemy słowa często nie kierowane do nas samych jako krytykę (?) pod własnym adresem. Bez sensu. Tak nie jest i należy z tego zdać sobie sprawę. Czy naprawdę muszę (musimy) przy każdym zdaniu pisanym kreślić znaki wyrażające w sposób absolutnie niedoskonały nasze emocje? Celowo nawet umieszczam uśmieszki i przymrużone oko z wytłuszczeniem co by nie było niedomówień a i tak chyba nie wszyscy zauważają.

Byłem po prostu zdziwiony i tylko wyraziłem własną opinię, która trochę odbiega od Waszych. Źle zrozumiany - zdanie po zdaniu starałem się wytłumaczyć.

Sieć i słowo w niej pisane obarczone jest ułomnością i nijak nie ma się do kontaktu werbalnego. Niestety - nie słyszymy się i nie odbieramy właściwie emocji drugiej strony. Dlatego też warto wrzucić "na luz" i z małym przymrużeniem oka czytać nasze wpisy.

P.S. Wojtku: zgodnie z Twoją sugestią skontaktuję się w najbliższym czasie na skype z Tobą, tylko muszę znaleźć albo kupić odpowiednie słuchawki z mikrofonem. Zdecydowanie lepiej nam wyszła rozmowa przez telefon niźli ta niby-polemika w temacie.

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
29-12-2016, 18:08
P.S. Wojtku: zgodnie z Twoją sugestią skontaktuję się w najbliższym czasie na skype z Tobą, tylko muszę znaleźć albo kupić odpowiednie słuchawki z mikrofonem. Zdecydowanie lepiej nam wyszła rozmowa przez telefon niźli ta niby-polemika w temacie.



ja jestem za :) Teraz okres świąteczny i mam nie najlepszy dziś dzień.

Ale są i dobre wieści, Kolega podarował mi sprawnego harmana TD-4600 i niedługo sprawa nagrywania kaset testowych ruszy z miejsca :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
29-12-2016, 20:31
Ale są i dobre wieści, Kolega podarował mi sprawnego harmana TD-4600 i niedługo sprawa nagrywania kaset testowych ruszy z miejsca :)

wow, gratulujemy kolegi :) i czekamy z niecierpliwością na efekty.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
29-12-2016, 23:10
Oto i króciutkie foto-story nowego nabytku :) Złoty lub jak kto woli szampański Harman TD4600. W czterech odsłonach. Stan prawie nowy:) .  Magnetofon w pełni sprawny , jutro zamówię paski by było pewne że podziała dłużej, nasmaruje tu i ówdzie i  przejrzę ustawienia fabryczne jak to trzymają się wobec serwisówki. I będę się zabierał za montaż głowicy jednośladowej (mono). W między czasie upewnię się że mój na pewno ma walnięty procek różnymi pomiarami i porównam z sprawnym modelem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
29-12-2016, 23:56
Ależ piękny jest :) choć pewnie jestem odosobniony w swoim entuzjazmie :)

Oj przechwyciłbym tę czołówkę na podmianę do mojego skaleczonego TD-4800 :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo