Audiohobby.pl

Magnetofon

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
08-12-2016, 14:13
Można zrobić sobie prezent

https://www.olx.pl/oferta/magnetofon-technics-rs-tr555-CID99-IDhZSXl.html#25b2552ba5

No chciałem sobie zrobić prezent ale podobno jakiś Maciej z Wrocławia mnie ubiegł...
Pech, życie nie ma sensu... a Święta coraz bliżej...

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
08-12-2016, 14:16
ja mam  gdzie lezec  taka 555
jesli szukasz  :-)

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 14:21
ja zapytalem 
poniewaz   jak widzialem  yamaha  kx 650 jest w stanie idealnym 3 head
nawet chyba pilot gosc ma
ja nie wezme jak pisalem musze troche wyluzowac w grudniu
chyba ze ktos z was  cena  do 300 zl
jakby co to na srzynke 


670 drozszy  chyba  ale nie pytalem

Nano

Ja podziękuje oficjalnie za propozycje. I nie chodzi tu o cenę.
Poza tym nie obraź się nano ale uważam, że o cenie powinno się pisać tylko i wyłącznie na PW jak ktoś zapyta.
To nie portal do sprzedaży.

Ja mam jedna Yamahę 580-tkę. Gra ok.

Kupiłem ją do wierzy którą mam w całości.
I tyle Yamah mi wystarczy, aż jedna !
Nie biorą mnie te decki jakoś.

I jest to moje i wyłącznie moje zdanie.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 14:24
Można zrobić sobie prezent

https://www.olx.pl/oferta/magnetofon-technics-rs-tr555-CID99-IDhZSXl.html#25b2552ba5

No chciałem sobie zrobić prezent ale podobno jakiś Maciej z Wrocławia mnie ubiegł...
Pech, życie nie ma sensu... a Święta coraz bliżej...

Na kanwie takiej oto sytuacji wnioskować można, że to forum stanie się jeszcze trochę mekką dla naganiaczy.
Nie pije do Ciebie matwiej72
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 14:28 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
08-12-2016, 14:25
tak


ceny  nie piwinny sie pojawiac ..moze masz racje nie wiem


nie zastanawialm sie nad tym


sorry


walnalem prosto z mostu i juz  przepraszam


o


Yamaha  kx 580 masz
2 glowicowa  hm


zerken pozniej w net
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 14:27 wysłana przez nano »

aulait

  • 1412 / 5709
  • Ekspert
08-12-2016, 14:29
Proszę podpowiedzieć ,znajomy chce zakupić jeden z modeli Technicsa :RS-BX747 lub RS-AZ7 (konieczna kieszeń na środku i Technics ) ja nie znam tych modeli więc mu nie podpowiem ,więc proszę o spostrzeżenia uwagi co do tych modeli,który będzie zdolniejszy dźwiękowo, dziękuje .

PS po przeczytaniu tych wszystkich znaków zapytania kolegów od kogo i dlaczego tak drogo/tanio to strach w ogóle zaglądać na te portale ,dlatego jestem za tym aby danego sprzedającego sprawdzić tutaj u nas a może ktoś miał do-czynienie z osobnikiem.
_arwas_ dla mnie to te dwa mają ciulowy wygląd he he

RS-BX747 ma ostry, męczący dźwięk. Ponoć AZ7 brzmi dużo przyjemniej i lepiej radzi sobie z kasetami nagranymi  na innych deckach. Słuchałem 747 i mi się nie podobał a  jego właściciel, stwierdził, że AZ7 gra dużo lepiej, jak w opisie wyżej.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 14:32


Yamaha  kx 580 masz
2 glowicowa  hm


zerken pozniej w net

Tak nano właśnie takową mam. Dwu głowicową, chciałem ją kiedyś zamienić na trzy głowicową 690 ale dałem sobie spokój
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 14:39 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 14:33
Proszę podpowiedzieć ,znajomy chce zakupić jeden z modeli Technicsa :RS-BX747 lub RS-AZ7 (konieczna kieszeń na środku i Technics ) ja nie znam tych modeli więc mu nie podpowiem ,więc proszę o spostrzeżenia uwagi co do tych modeli,który będzie zdolniejszy dźwiękowo, dziękuje .

PS po przeczytaniu tych wszystkich znaków zapytania kolegów od kogo i dlaczego tak drogo/tanio to strach w ogóle zaglądać na te portale ,dlatego jestem za tym aby danego sprzedającego sprawdzić tutaj u nas a może ktoś miał do-czynienie z osobnikiem.
_arwas_ dla mnie to te dwa mają ciulowy wygląd he he

RS-BX747 ma ostry, męczący dźwięk. Ponoć AZ7 brzmi dużo przyjemniej i lepiej radzi sobie z kasetami nagranymi  na innych deckach. Słuchałem 747 i mi się nie podobał a  jego właściciel, stwierdził, że AZ7 gra dużo lepiej, jak w opisie wyżej.

aulait

Mówię Tobie. Nie słuchaj doradców bo to niekiedy odradzający. Kup sobie drugi deck i samemu porównaj. Trudno polecić komuś.
Samemu możesz mieć inne odczucia. A Twoje zadowolenie chyba najbardziej się dla Ciebie liczy co ?
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 14:36 wysłana przez eMandDe »

aulait

  • 1412 / 5709
  • Ekspert
08-12-2016, 14:44
Proszę podpowiedzieć ,znajomy chce zakupić jeden z modeli Technicsa :RS-BX747 lub RS-AZ7 (konieczna kieszeń na środku i Technics ) ja nie znam tych modeli więc mu nie podpowiem ,więc proszę o spostrzeżenia uwagi co do tych modeli,który będzie zdolniejszy dźwiękowo, dziękuje .

PS po przeczytaniu tych wszystkich znaków zapytania kolegów od kogo i dlaczego tak drogo/tanio to strach w ogóle zaglądać na te portale ,dlatego jestem za tym aby danego sprzedającego sprawdzić tutaj u nas a może ktoś miał do-czynienie z osobnikiem.
_arwas_ dla mnie to te dwa mają ciulowy wygląd he he

RS-BX747 ma ostry, męczący dźwięk. Ponoć AZ7 brzmi dużo przyjemniej i lepiej radzi sobie z kasetami nagranymi  na innych deckach. Słuchałem 747 i mi się nie podobał a  jego właściciel, stwierdził, że AZ7 gra dużo lepiej, jak w opisie wyżej.

aulait

Mówię Tobie. Nie słuchaj doradców bo to niekiedy odradzający. Kup sobie drugi deck i samemu porównaj. Trudno polecić komuś.
Samemu możesz mieć inne odczucia. A Twoje zadowolenie chyba najbardziej się dla Ciebie liczy co ?

No ja tak robię waśnie i aktualnie mam w domu około 40 par słuchawek, pewnie z 10 par kolumn, podobnie CD, wzmacniaczy, magnetofonów i podobnych gratów. Moja Pani patrzy na mnie coraz dziwniej, a ja na nią w stylu "ale o so chodzi?"

Z drugiej strony subiektywne wypowiedzi, co jak gra, też niosą jakąś informację, tylko trzeba korzystać z niej rozsądnie ;)

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 14:49
A tak wracając do tych sprzedających.

Najgłupsze dla mnie jest to, że w swoich aukcja gdzie jest lokalizacja napisane jest NET

A jak już w opisie aukcji widzę w jakiś sposób podany numer telefonu, a to do informacji etc.to czuję, że klient czeka na propozycje.
Gdyby tego dopilnowali w Alledrogo to nie byłoby takich przewałów.

W końcu i Ci klienci uciekają portalowi od prowizji.

Alle ich reklamuje a potem aukcja idzie pod stołem i z prowizji nici.

Może kiedyś to wyłapią dla ich dobra, nie naszego.

A poza tym jak ktoś wystawia od 1 zł to powinien liczyć się ze sprzedażą nawet za tę złotówę.

Od osiągnięcia przez sprzedawcę wyższej ceny o której myśli jest inna opcja. Wystawić z wyższą ceną minimalną albo ustanowić takową przy opcji od 1 zł.

Takie aukcje, o których wspominam wręcz się proszą o kombinowanie.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 14:55

No ja tak robię waśnie i aktualnie mam w domu około 40 par słuchawek, pewnie z 10 par kolumn, podobnie CD, wzmacniaczy, magnetofonów i podobnych gratów. Moja Pani patrzy na mnie coraz dziwniej, a ja na nią w stylu "ale o so chodzi?"

Z drugiej strony subiektywne wypowiedzi, co jak gra, też niosą jakąś informację, tylko trzeba korzystać z niej rozsądnie ;)

I bardzo dobrze robisz.
Masz porównanie.

Nie można powiedzieć, że dana potrawa jest nie dobra albo dobra jak się jej nie smakowało.

Ja w taki sam sposób jak Ty mam zagracony dosłownie jeden cały pokój.
Ale cieszy każdy egzemplarz. I to mi daje radość.

Każdemu coś innego.

Jedni zbierają znaczki i mają trochę lepiej, inni naklejki z butelki piwa którą opróżnią, ą że w miarę jedzenia apetyt rośnie tak jak i nam tak i im tez i po kolejnym piwie nie wiedzą co w końcu kolekcjonują ?
Butelki, puszki, napoje alkoholowe, naklejki czy dobry humor ?

Apropo żony.

A może żona ma tyle bucików co Ty sprzętu ? Nie wiem i nie pytam.
Też możesz na nią tak spojrzeć !

A najważniejsze to powiedz jej, że dobrze, że nie kolekcjonujesz tak panienek !!!

He he he

Na pewno pozwoli Tobie zbierać sprzęt Hi Fi.
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 14:56 wysłana przez eMandDe »

aulait

  • 1412 / 5709
  • Ekspert
08-12-2016, 15:00

No ja tak robię waśnie i aktualnie mam w domu około 40 par słuchawek, pewnie z 10 par kolumn, podobnie CD, wzmacniaczy, magnetofonów i podobnych gratów. Moja Pani patrzy na mnie coraz dziwniej, a ja na nią w stylu "ale o so chodzi?"

Z drugiej strony subiektywne wypowiedzi, co jak gra, też niosą jakąś informację, tylko trzeba korzystać z niej rozsądnie ;)

I bardzo dobrze robisz.
Masz porównanie.

Nie można powiedzieć, że dana potrawa jest nie dobra albo dobra jak się jej nie smakowało.

Ja w taki sam sposób jak Ty mam zagracony dosłownie jeden cały pokój.
Ale cieszy każdy egzemplarz. I to mi daje radość.

Każdemu coś innego.

Jedni zbierają znaczki i mają trochę lepiej, inni naklejki z butelki piwa którą opróżnią, ą że w miarę jedzenia apetyt rośnie tak jak i nam tak i im tez i po kolejnym piwie nie wiedzą co w końcu kolekcjonują ?
Butelki, puszki, napoje alkoholowe, naklejki czy dobry humor ?

Apropo żony.

A może żona ma tyle bucików co Ty sprzętu ? Nie wiem i nie pytam.
Też możesz na nią tak spojrzeć !

A najważniejsze to powiedz jej, że dobrze, że nie kolekcjonujesz tak panienek !!!

He he he

Na pewno pozwoli Tobie zbierać sprzęt Hi Fi.

Inaczej to rozwiązuje, mówię "facet musi mieć swoją zajawkę, ja mam taką jak mam, a mógłbym mieć na wódę (kiedyś miałem), baby (....), to chyba lepiej mieć taką ?

Decków kasetowych do dużej wierzy mam mało przy innych Kolegach. Mam nadzieję, że nie pogonicie z wątku?  Marantza SD 60, SD72 Technicsa RS-B555, B565, B608, B755, B965, BX 727, T55R x 2, TR555 x2, T22, Luxmana K 250, Kenwooda KX9050, KX720, KX1100 i Sonego TC-WR870.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 15:07

Inaczej to rozwiązuje, mówię "facet musi mieć swoją zajawkę, ja mam taką jak mam, a mógłbym mieć na wódę (kiedyś miałem), baby (....), to chyba lepiej mieć taką ?

Decków kasetowych do dużej wierzy mam mało przy innych Kolegach. Mam nadzieję, że nie pogonicie z wątku?  Marantza SD 60, SD72 Technicsa RS-B555, B565, B608, B755, B965, BX 727, T55R x 2, TR555 x2, T22, Luxmana K 250, Kenwooda KX9050, KX720, KX1100 i Sonego TC-WR870.

Też dobry sposób aulait.


A co do Twojej kolekcji to widać, że kochasz Technicsy.

Ja nie będę wymieniał swoich.

Nie mam faworytów co do marki, chociaż tak prawdę mówiąc chyba tez Technoli u mnie najwięcej, (tylko, że tych starszych - ładniejsze, choć AZ 7 też jest) ale to czysty przypadek. Nie liczyłem jak kupowałem.

Wolałbym jak już mógłbym coś móc mieć najwięcej DRAGON-ów

He he he

aulait

  • 1412 / 5709
  • Ekspert
08-12-2016, 15:20
Technics to choroba z lat osiemdziesiątych. Z Altusów wyleczyłem się wieki temu a techniawka została. Kuszą Eesy Sonego i wiele innych zabawek o Dragonie nie wspominając, ale puki co walczę z chorobą. Nie wiem, jak długo jeszcze...

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
08-12-2016, 15:26
widzę, że wszyscy mają dość tego szaleństwa wokół magnetofonów. Na sąsiednim forum ma miejsce podobna dyskusja.

Ja już odpuszczam temat. Zrobiło się tak, że zanim zdążymy cokolwiek ustalić, odnośnie modelu, sprzedawcy, etc. ktoś klika "kup teraz" i po magnetofonie pozostaje wspomnienie. Pozostałe ciekawsze modele wystawione niby do licytacji, idą pod stołem, albo ich ceny są podbijane przez samych sprzedawców handlarzy za pomocą różnych metod. Reszta wisi tygodniami lub miesiącami i nikt tego nie chce.
Bez dobrego refleksu, zdecydowania i zwykłego szczęscia nici z ciekawych i udanych zakupów. Ewentualnie jak się ma ciśnienie można przepłacać, czasami niestety za przysłowiowe "g...o" w papierku. Bo wysoka cena nie gwarantuje jakości.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo