Audiohobby.pl

Magnetofon

sibelius

  • 190 / 2933
  • Aktywny użytkownik
06-12-2016, 23:36
Znalezione w necie.

sibelius

  • 190 / 2933
  • Aktywny użytkownik
06-12-2016, 23:41
I jeszcze jedno cudeńko.

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
06-12-2016, 23:44
Nie można zaś porównywać decków muzycznie jeżeli nie stoją obok siebie i nie można włożyć do jednego a za chwile do drugiego tej samej kasety i odtworzyć.

Porównuję decki na tej samej kasecie, ale nagranej i odtworzonej na jednym magnetofonie. Nagrywam ten sam materiał z jednego źródła. Inaczej wg mnie jest bez sensu. Gdyby jeszcze była możliwość wyrównania poziomu z każdego decka, byłoby idealnie. Tak ostatnio się bawiłem, a bohaterami byli Revox B-215, Nakamichi CR-4, Harman TD-4800, Harman CD-491.

Jako uniwersalny odtwarzacz kaset służy Nakamichi Cassette Deck 1 z regulowanym skosem głowicy gałką na płycie czołowej.
« Ostatnia zmiana: 06-12-2016, 23:49 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
06-12-2016, 23:55
Bo kto się pozbywa dobrze grającego decka? No może że ma lepszego...
Może ktoś rezygnuje z hobby i likwiduje swoją kolekcję?
Oprócz RS-B100 także GX-95 został już sprzedany, a są jeszcze wystawione 2 wysokie Pioneer'y...

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
07-12-2016, 09:03

Porównuję decki na tej samej kasecie, ale nagranej i odtworzonej na jednym magnetofonie. Nagrywam ten sam materiał z jednego źródła. Inaczej wg mnie jest bez sensu. Gdyby jeszcze była możliwość wyrównania poziomu z każdego decka, byłoby idealnie. Tak ostatnio się bawiłem, a bohaterami byli Revox B-215, Nakamichi CR-4, Harman TD-4800, Harman CD-491.

Jako uniwersalny odtwarzacz kaset służy Nakamichi Cassette Deck 1 z regulowanym skosem głowicy gałką na płycie czołowej.

I tak powinno być jak piszesz artekk.

Apropo wspomnianej zabawy z deckami. Jak wyszły powyższe decki ? Który wg Ciebie oczywiście był the best, a
który poległ z pozostałymi ?
A, że to zacne, bardzo zacne decki to jestem jeszcze bardziej ciekawy.

Sławo1

  • 192 / 3223
  • Aktywny użytkownik
07-12-2016, 10:25
 

 
     Dokładnie tak, eManDe, proste słowa, ale tak jest, też tak myślę. I pewnie większość z Was także. Prowadzi to do dwóch końcowych wniosków. Takich, o których była już mowa nieraz na Audiohobby-Magnetofon i nie tylko. Zbierajmy decki ulubionej dla Nas firmy, ulubionego modelu.(Gorzej tylko trochę jak przeradza się to już w nałóg, brakuje miejsca w domu,itd.) Taki, który Nam się podoba, dla nas dobrze brzmi, wygląda. Czyli wszystko to co wielu z Nas robi, jedni od niedawna, drudzy od dawna, a jeszcze inni mają to dopiero przed sobą. I Ci mają najlepiej, to tak jakby mieli co jakis czas dziewicę! (Ach te emocje jak się udaje coś zdobyć, a później przychodzi paczka. I trzeba ją rozpakować. Bezcenne) I miejmy je nie tylko dla siebie,(a wiadomo przecie, że muzyki słuchamy często w samotności) przyglądajmy się nim, słuchajmy ich jak grają, ale dzieląc się tym, czasem-z rodziną, z przyjaciółmi i znajomymi.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2016, 10:30 wysłana przez Sławo1 »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
07-12-2016, 10:39
dzieląc się tym, czasem-z rodziną, z przyjaciółmi i znajomymi.[/size]

[/size]
u mnie z tym dzieleniem sie jest problem[/size]
poniewaz nikt nie rozumie tego czegos[/size]
mam pecha no i[/size]

[/size]
dlatego  wyladowalem na forum[/size]

[/size]
to tak dla informacji[/size]

paluch.

  • 278 / 2915
  • Zaawansowany użytkownik
07-12-2016, 10:40
ale dzieląc się tym, czasem-z rodziną, z przyjaciółmi i znajomymi.
Tak właśnie jest . Jak dla mnie ludzie bez tak zwanego zajoba mam na myśli hobby nie w żyją w pełni ,kocham ludzi z pasją pozytywnie zakręconych. Kolego nano ale najważniejsze że CI tego nie zabrania
  Panowie pytam hipotetycznie czy po wymianie małej rolki docisku kasety w magnetofonach 2rolkowych  technics 828 (tutaj chyba trzeba odkręcić całe ramię) jest konieczna regulacja toru przesuwu taśmy i ustawiania głowicy ?
« Ostatnia zmiana: 07-12-2016, 10:44 wysłana przez paluch. »
Tomek

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
07-12-2016, 10:43
zrob sobie taki myk
i nie bedzie problemow
przewin  dokladnie do  1.01 min


&t=10s

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
07-12-2016, 11:01
Jak wyszły powyższe decki ? Który wg Ciebie oczywiście był the best, a
który poległ z pozostałymi ?

był jeszcze Sony TC-K555ESII.  Zastrzegam, że są to moje subiektywne wrażenia, ktoś może mieć zupełnie inne. Ponieważ dokładnie nie pamiętam szczegółów, zacytuję mail przesłany koledze z drugiego forum.

Nak CR-4, Revox B215, Harman TD-4800, Harman CD-491 i Sony 555ESII, trochę z innej bajki, ale akurat był pod ręką przyniesiony na rozruszanie. Zapis jak i odsłuch bez dolby, na tych samych kablach, starałem się też ustawić zbliżony poziom głośności, choć i tak różnice były czytelne jak na dłoni.
Sony zdecydowanie odstawał od pozostałych (na minus), więc szybko dałem sobie z nim spokój.

Pozostałe są na zbliżonym, dość wysokim poziomie i trudno było wskazać zwycięzcę. I tak :
Nakamichi CR4 - najlepsza przestrzeń, separacja instrumentów, kontur, ale trochę wypełnienia by się przydało,
Revox B215- najlepsze wokale, czytelne i naturalne, najlepsza liniowość pasma, gra dużym, obszernym dźwiękim,
Harman 4800 - naturalny, czytelny, nieirytujący, gładki, szlachetna, dopieszczona barwa,
Harman 491 - przestrzeń nr 2 po Nakamichi, szczegółowy, minimalnie charakterstyka pasma idzie w "V".
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
07-12-2016, 11:33
Dzięki Artekk za opis Twoich doświadczeń.

Liczę się z tym oczywiście, że to Twoje wrażenia, jednak wskazane dla mnie usłyszeć opinię innych co do sprzętu i dają do myślenia.

Dziękuję jeszcze bardziej, gdyż nie posiadam takowego sprzętu i dobrze wiedzieć co w trawie piszczy.
Ty masz taką możliwość więc fajnie, że coś napisałeś.

Tak jak napisałem wcześniej, żeby coś porównywać najpierw trzeba je mieć u siebie.
Potem dalszy ciąg a i to nie musi być miarodajne bo jeden lubi córkę a drugi teściową

He he he.

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
07-12-2016, 11:34
eMandDe

ale Ty zdaje się miałeś CR-4, co i nim sądzisz ?
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

ArturP

  • 1363 / 2946
  • Ekspert
07-12-2016, 11:45
W linku są pdfy Praktycznego Elektronika od 4/92 do 1/99 z pewnymi brakami, ale można trochę wiadomości znaleźć o magnetofonach http://pdfki.cba.pl/pe.htm . Trzeba zaznaczyć tylko odnośnik bez ostatniej kropki. Dlatego dałem spacje z dwu stron.

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
07-12-2016, 12:19
ze przypomne[/size]
z doskoku
moj
nakamich cr-4  > nie maluje muzyki
po prostu super nagrywa  super odtwarza   dzieli  instrumenty 
wsio jest jak nalezy  jest  b b b  dobrym magnetofonom


ALE ON NIE MA WLASNEGO ZYCIA


po prostu jest wysmienitym magnetofonem
o nieprzecietnej technice machanizmu !
no machanizm jest niesamowity


kaseta wlozona z naki
do  kenwooda kx 880hx      i odlot    poniewaz ten ma to cos


ta sama kaseta wlozona  do nad 6100   i nogi zrywa   podobnie jak  w nad  6340

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
07-12-2016, 13:29
eMandDe

ale Ty zdaje się miałeś CR-4, co i nim sądzisz ?

Mam jeszcze tego decka i niższy model. Nie mam zamiaru się z nimi rozstawać.
CR4E to jeden z moich faworytów wśród moich decków, a jest ich trochę.

A gra naprawdę na bardzo wysokim poziomie, ma tak jak napisałeś fajną przestrzeń, dobrze separuje instrumenty i ten cieplutki basik, który tak lubię. Nie mogę mu nic zarzucić.

Poza tym dobrze kalibruje taśmę, choć nie w pełni automatycznie a za pomocą moich rąk (nie ATCS jak w Kenwood-ach, he he he) a i bardzo dobry mechanizm, który jest naprawdę cichy, nie taki jak w PIONEER CT 959 ale działa bardzo miękko.
Naprawdę polecam.


kaseta wlozona z naki
do  kenwooda kx 880hx      i odlot    poniewaz ten ma to cos


ta sama kaseta wlozona  do nad 6100   i nogi zrywa   podobnie jak  w nad  6340

Nano

Nogi mogą się Tobie jeszcze przydać, tak, że uważaj co wkładasz do NAD-a i skąd pochodzi !

Ja też mam 880 HX i to dwa, ale nie będę próbował. Nogi są dla mnie ważniejsze.

« Ostatnia zmiana: 07-12-2016, 13:56 wysłana przez eMandDe »