Audiohobby.pl

Magnetofon

brajtszwanc

  • 28 / 3482
  • Użytkownik
07-11-2014, 22:39
Witam, czy ktoś z szanownych kolegów zna wymiary pasków do dwóch decków akai a mianowicie gx-m10  i gx-f35? Chciałbym je najpierw pokupować i wtedy dopiero rozgrzebać. Jak naprawić przewijanie w gx-f35 ? Jest taka ruchoma rolka/kółko (nie wiem jak to się fachowo nazywa) na środku z jakby gumową "oponą" która to się chyba wytarła lub stwardniała i ślizga się po rolkach przewijających taśmę.  Czy można dokupić taką gumkę czy też są jakieś domowe sposoby na przywrócenie jej przyczepności?

martingo

  • 128 / 3431
  • Aktywny użytkownik
18-11-2014, 12:46
Ta oponka to się nazywa idler, warto go najpierw zmatowić papierem ściernym trochę i ewentualnie nasączyć w nafcie (kilka godzin) a potem umyć w wodzie z płynem, najlepiej do tych czynności go zdjąć z tego plastikowego kółka. Natomiast rozmiarów pasków niestety nie znam. Ja zawsze kupuję  większą ilość i potem dopasowuję. Najlepiej zdjąć pokrywę magnetofonu i sprawdzić czy w ogóle są jeszcze paski jak są tylko luźne to zdjąć i zakupić odrobinę ciaśniejsze a jeżeli nie ma to metoda na sznurek zmierzyć obwód i szukać w sklepie elektronicznym ewentualnie w internecie tam też są podawane zarówno średnice jak i obwody. niestety zapomniałem jak się oblicza średnice paska ale może ktoś z kolegów ci poda.

brajtszwanc

  • 28 / 3482
  • Użytkownik
18-11-2014, 19:47
Dziękuję za pomocne rady. Najpierw dobiorę się do tego idlera. pozdrawiam

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
20-11-2014, 01:07
pytalem juz w klubie Technicsa, zapytam i tu, czy ktos z forumowiczow moze cos kupowal u tego handlarza:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=27603129

chodzi mi od dawna po glowie RS-AZ7. jednak po moich ostatnich doswiadczeniach z awariami i serwisowaniem, troche boje sie zaplacic niepewnemu handlarzowi 500 zeta. moze wiec na poczatek AZ6? co radzicie?

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
20-11-2014, 10:13
Chaos

Niepotrzebnie wklejasz linki to nie na temat.
Jeśli chcesz kupić RS-AZ7 to kup i opisz jak gra jak działa myślę że trafisz dobrze :)

Ttom

  • 134 / 4626
  • Aktywny użytkownik
20-11-2014, 10:45
Przy zakupie zwróć uwagę na to, czy odtwarza dwa kanały (odtwarza głowicą Z). Poza głowicą reszta jest do zrobienia. Poza mega szybkim przewijaniem szału niestety większego w tym magnetofonie nie ma (suche, cyfrowe brzmienie). Ten człowiek z allegro wygląda na firmę i sprzedaje dużo technicsów, więc chyba nie ma większych obaw.
Pozdro
Tom

atlon11

  • Gość
20-11-2014, 14:31
Kiedyś, kilkanaście lat temu, jak mnie jeszcze coś tam te decki interesowały, to miałem na oku taki model: Carver TD-1770 Three-Head Cassette Deck

http://cassettedeck.org/carver/td_1770

Ttom

  • 134 / 4626
  • Aktywny użytkownik
20-11-2014, 19:48
No i?
Tom

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
22-11-2014, 02:12
Chaos

Niepotrzebnie wklejasz linki to nie na temat.
Jeśli chcesz kupić RS-AZ7 to kup i opisz jak gra jak działa myślę że trafisz dobrze :)

MAG, dlaczego nie na temat? chce kupic magnetofon i nie stac mnie na to zeby zrobic to w ciemno. dzieki jednemu z forumowiczow juz wiem ze sprzedawca jest trefny i trzeba go omijac z daleka.

atlon11

  • Gość
22-11-2014, 07:05
No i?

...''No i''...możesz napisać jak to grało w porównaniu z innymi, i załączyć dodatkowe zdjęcia, ale wnętrza TD-1770...

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
22-11-2014, 10:06
Chaos

Niepotrzebnie wklejasz linki to nie na temat.
Jeśli chcesz kupić RS-AZ7 to kup i opisz jak gra jak działa myślę że trafisz dobrze :)

MAG, dlaczego nie na temat? chce kupic magnetofon i nie stac mnie na to zeby zrobic to w ciemno. dzieki jednemu z forumowiczow juz wiem ze sprzedawca jest trefny i trzeba go omijac z daleka.

Chaos
To powinno być miejsce gdzie rozmawia się o naszych zabawkach technice a nie o handlowaniu i handlarzach to są i powinny być tematy omijane w merytorycznych watkach.
To jest prywatna sprawa każdego z nas gdzie kupuje i co kupuje rozprawianie o tym tutaj jest niepotrzebne.
Ja wiele razy kupowałem i nadal kupuję różne rzeczy w tym magnetofony i nigdy nie rozprawiam o tym na forum w kontekście czy dany sprzedawca jest taki czy siaki.

To nie są lata osiemdziesiąte gdzie nie można poprosić sprzedającego o zdjęcia teraz masz to na wyciągniecie ręki jeden @ i wszystko jasne czy magnetofon wygląda ładnie czy nie.
Zawsze tak robię i nie ma problemu.

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
22-11-2014, 12:11
Kiedyś, kilkanaście lat temu, jak mnie jeszcze coś tam te decki interesowały, to miałem na oku taki model: Carver TD-1770 Three-Head Cassette Deck

http://cassettedeck.org/carver/td_1770

Ten Carver powstał na bazie projektu Marantza linii SD

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
22-11-2014, 23:23
> MAG
sorry ale nie zgadzam sie z twoja definicja korzystania z forum. potrzebuje pomocy wiec szukam jej wlasnie tu. wiem ze sam chetnie pomagasz innym i jesli tym razem uwazasz ze taka pomoc jest niewlasciwa to ja to przyjmuje do wiadomosci ale zastosowac sie do twojego postulatu nie zamierzam.
pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 23-11-2014, 00:48 wysłana przez Chaos »

Ttom

  • 134 / 4626
  • Aktywny użytkownik
22-11-2014, 23:31
Może nie powinienem bo nie jestem jakimś super aktywnym użytkownikiem ale linki do aukcji z różnymi pytaniami były w tym wątku wklejane już od pierwszej/drugiej strony i wtedy to nikomu nie przeszkadzało.
Też podzielam opinię, że wszelaka pomoc (zakup/serwis/użytkowanie/zbycie) jest tu na miejscu.
Pozdrawiam
Tom

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
23-11-2014, 11:20
> MAG
sorry ale nie zgadzam sie z twoja definicja korzystania z forum. potrzebuje pomocy wiec szukam jej wlasnie tu. wiem ze sam chetnie pomagasz innym i jesli tym razem uwazasz ze taka pomoc jest niewlasciwa to ja to przyjmuje do wiadomosci ale zastosowac sie do twojego postulatu nie zamierzam.
pozdrawiam!

Forum jest nieokreślone ramami i każdy ma prawo do swojego zdania ja wyraziłem swoją opinię i tylko ją podtrzymuję i szanuję też to że ktoś się ze mną nie zgadza.