Audiohobby.pl

Magnetofon

ArturP

  • 1303 / 2793
  • Ekspert
11-06-2023, 11:28
To ja go wezmę.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
11-06-2023, 13:15
Teac często produkował takie wynalazki.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
14-06-2023, 10:16
spojrzalem na foto  tascama...no widze moje klimaty smieciowe ..bardzo ladny widok  przypominajacy wspomnienia wspomnien ..
smiech ,,,


daj znac jak to gra...nigdy nie widzialem tego magnetofonu
dzieki

judasz94

  • 389 / 1108
  • Zaawansowany użytkownik
15-06-2023, 11:56
To ja go wezmę.

Wziąłeś go?
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

ArturP

  • 1303 / 2793
  • Ekspert
15-06-2023, 14:05
No skąd?
Jak pogadać o anunakach, to umie zadzwonić, a jak kolega się domaga choćby info, to mu się telefon skończył hihihi.
To żarty są oczywiście, nie nie wziąłem go. ;););)

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
15-06-2023, 20:27
dzwoniłem i pii9iiii a jeśli chodzi o chęci to Artur .... Ty masz chęci więc jak to mówią Ty masz interes a nie ja ... ja mam kupe roboty w robocie ostatnio i mysle o robocie

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
16-06-2023, 14:22
Do końca czerwca jestem na urlopie. Z bardzo ograniczonym dostępem do internetu.
Więc proszę się zachowywać. ;-)
Trzymajcie się ciepło koledzy.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1303 / 2793
  • Ekspert
16-06-2023, 14:28
A i Tobie Najlepszych wakacji w Życiu. Pozdrawiamy ;).

pień

  • 2240 / 1033
  • Ekspert
16-06-2023, 18:59
Trzymajcie się ciepło koledzy.

Dzięki- rozumiem że to z troską i takie tam hehehehe   Ja jednak wolałbym trochę > chłodniej.   Gdyby nie klima w pędzidle to już pewno zdechł.
     A Tobie Wojciechu >   zimnego piwa życzę-  i co tam jeszcze na wakacjach trzeba to se sam znajdziesz hehehehe

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
01-07-2023, 21:42
Jestem już w domu. W tygodniu będę ogarniał całość zaległości.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

WOJTEK911

  • 15 / 545
  • Nowy użytkownik
04-07-2023, 10:20
Witam wszystkich,temat stary ale dodam cos od siebie.Nie wiem sam jak to jest z tymi glowicami amorficznymi,moim zdaniem sa to poprostu zwykle utwadzone glowice.Dlaczego tak pisze?ano dlatego ze widzialem rozne naklejki ,napisy  itd na magnetofonach,glowicach i materialach reklamowych firm np Aiwa,Kenwood itd .I co sie okazuje to sa dokladnie te same glowice co w innych.Np tak jest w Aiwie ktorych mam 5szt,tak jest w Kenwood.W Aiwie glowica jest od Alpsa dokladnie w kazdej ta sama nic nie zmieniane.To samo w slynnym 880 od Kenwooda .Z racji tego ze mam na codzien do czynienia z elektronika i nie tylko ogladam te glowice ale takze je mierze ,mysle ze to jest poprostu rodzaj reklamy.Ktos w koncu musi za cos zaplacic.To tylko takie dwa przyklady firm ale tego jest znacznie wiecej.Czyli polska MDS 4421 tez ma glowice amorficzna,jest tam utwardzony Alps.

Głowice amorficzne stosowane były w pewnej liczbie lepszych magnetofonów w latach 80-tych, i to nie tylko trzygłowicowych, ale także dwugłowicowych. Stosował je np. Technics (pod nazwą AX), Kenwood, Pioneer, i inne firmy. Pod koniec lat 80-tych ustąpiły jednak miejsca tańszym głowicom z twardego permaloju, a głowice amorficzne stosowano tylko w najlepszych, najdroższych modelach, chwaląc się tym zresztą za każdym razem. Ponieważ głowica amorficzna przydawała magnetofonowi prestiżu, zawsze można znaleźć o tym informację, czy to na samej głowicy, czy też na klapce kasety lub tp.
[/quote]

MinTax

  • 179 / 633
  • Aktywny użytkownik
04-07-2023, 12:24
Głowicę od Alps'a miałem włożoną do swojego MSH-101 ;)

RetroTape

  • 454 / 806
  • Zaawansowany użytkownik
04-07-2023, 12:41
Cytat: WOJTEK911
I co sie okazuje to sa dokladnie te same glowice co w innych.Np tak jest w Aiwie ktorych mam 5szt,tak jest w Kenwood.W Aiwie glowica jest od Alpsa dokladnie w kazdej ta sama nic nie zmieniane.To samo w slynnym 880 od Kenwooda .
Który konkretnie magnetofon opisany w specyfikacji, że ma głowicę amorficzną ma taką samą głowicę jak inny model z głowicą hard permalloy, bo nie rozumiem ? Głowice mają przecież inne oznaczenia, różnią się też rezystancją i indukcyjnością przy pomiarach.

Podaj modele magnetofonów, które porównujesz do siebie, bo inaczej to nic nie wiadomo.

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
04-07-2023, 21:07
Witam wszystkich,temat stary ale dodam cos od siebie.Nie wiem sam jak to jest z tymi glowicami amorficznymi,moim zdaniem sa to poprostu zwykle utwadzone glowice.Dlaczego tak pisze?ano dlatego ze widzialem rozne naklejki ,napisy  itd na magnetofonach,glowicach i materialach reklamowych firm np Aiwa,Kenwood itd .I co sie okazuje to sa dokladnie te same glowice co w innych.Np tak jest w Aiwie ktorych mam 5szt,tak jest w Kenwood.W Aiwie glowica jest od Alpsa dokladnie w kazdej ta sama nic nie zmieniane.To samo w slynnym 880 od Kenwooda .Z racji tego ze mam na codzien do czynienia z elektronika i nie tylko ogladam te glowice ale takze je mierze ,mysle ze to jest poprostu rodzaj reklamy.Ktos w koncu musi za cos zaplacic.To tylko takie dwa przyklady firm ale tego jest znacznie wiecej.Czyli polska MDS 4421 tez ma glowice amorficzna,jest tam utwardzony Alps.

Głowice amorficzne stosowane były w pewnej liczbie lepszych magnetofonów w latach 80-tych, i to nie tylko trzygłowicowych, ale także dwugłowicowych. Stosował je np. Technics (pod nazwą AX), Kenwood, Pioneer, i inne firmy. Pod koniec lat 80-tych ustąpiły jednak miejsca tańszym głowicom z twardego permaloju, a głowice amorficzne stosowano tylko w najlepszych, najdroższych modelach, chwaląc się tym zresztą za każdym razem. Ponieważ głowica amorficzna przydawała magnetofonowi prestiżu, zawsze można znaleźć o tym informację, czy to na samej głowicy, czy też na klapce kasety lub tp.
[/quote]

Podaj parametry tych głowic z Aiwy i kena 880.
Która to Aiwa ?
Mam takie kaseciaki i chętnie sprawdze i porównam z Twoimi danymi.

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
07-07-2023, 22:18
Dzisiaj przyniosłem Denona DRM 11 w szampagne colour jednak skubańce są dobre...