Audiohobby.pl

Magnetofon

artekk

  • 1694 / 5879
  • Ekspert
25-11-2022, 15:06
"Ucieszyłem się, że zajmę się tylko elektroniką magnetofonu"  powiedział RS.

My jakoś inaczej chyba rozumiemy te słowa Kolego Retrotape. I tu jest problem. Bo w sumie idąc Twoim tokiem myślenia, jak już naprawił krańcówkę, gniazdo z tyłu i ustawił jako tako odczyt (klient zgłaszał problem z odtwarzaniem, prawie nic nie słychac na wyjściu), to powinien go na tym etapie spakować i odesłać. Spełnił widzimisię klienta w końcu. A jednak grzebnął wskaźniki, czyli już coś ponad założony zakres naprawy. I zaczął go dalej kalibrować. Czyli to też już jego dobra dobra wola, a w jakim zakresie wspaniałomyślnie to zrobi - wszystko jedno :) Pozostaje skakać z radości pod sufit.

Cytat: RetroTape
link=topic=115.msg475171#msg475171 date=1669382284
ciekawe czy klient w ogóle będzie coś nagrywał na tym magnetofonie ...

Więc kit z nagrywaniem, nie dotykamy toru zapisu :) RS nie poszedł tą drogą, bo jednak dotknął, więc może mógł już skalibrować do końca, a nie zostawić jak to powiedział "w miarę wykalibrowany" ?

Czyli Ty Kolego Raetrotape będąc klientem będziesz w pełni usytysfakcjonowany, bo dostałeś bonusy, o których nie marzyłeś :) A inny średnio, bo będzie miał magnetofon mechanicznie sprawny, z rozjechanym torem audio.

Dobra, szkoda czasu na pierdoły, idę "jako tako wykalibrować" 2szt. Akai GX-75mkII, bo same się nie "wykalibrują" :) A jeden to ma nawet foilę na kieszeni :)
« Ostatnia zmiana: 25-11-2022, 15:24 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

RetroTape

  • 454 / 804
  • Zaawansowany użytkownik
25-11-2022, 15:15
Cytat: artekk
My jakoś inaczej chyba rozumiemy te słowa Kolego Retrotape. I tu jest problem.
Masz rację, nie rozumiemy się i jeśli przeczytałeś całą dyskusję na temat tego filmu i nie wiesz co chcę przekazać to zakończmy rozmowę. Tutaj na forum panuje "kultura" wyśmiewania wszystkiego co jest inne niż "nasze", jeden kolega już o tym wspominał. Nic na to nie poradzę. Jeden rozmówca analizował co do minuty film i roztrząsał każde słowo, co to ma być, serio ?  Rozregulujmy sobie wszystko w sprzęcie robiąc zupełnie co innego, po co w ogóle jakieś fabryczne nastawy ? Dla mnie EOT

artekk

  • 1694 / 5879
  • Ekspert
25-11-2022, 15:23
Tutaj na forum panuje "kultura" wyśmiewania wszystkiego co jest inne niż "nasze"

To jesteśmy chyba na innym forum. A jeśli sądzisz, że chodziło o to, żeby kogoś wyśmiać... No coż. Jak pisałem, znam człowieka i darzę go szacunkiem. Nie popełnia błędów, kto nic robi, jednak zasadną, merytoryczną krytykę też trzeba umieć przyjąć, a z tym różnie bywa.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2022, 15:28 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
25-11-2022, 15:30
A jeden to ma nawet foilę na kieszeni :)
Jak jest jeszcze folia to lepiej Arturze nic nie ruszaj. Jeszcze rozregulujesz.
Paweł

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
25-11-2022, 16:12
Panowie,

Proponuję trochę więcej dystansu do tematów serwisowo-magnetofonowych bo zaczyna się robić pyskówka zamiast dyskusji.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
25-11-2022, 17:35
Ja bym to zakończył w ten sposób
Od takiej osoby medialnej zwłaszcza że prowadzi firmę i podejmuje taką naprawę wymagałbym znacznie więcej wiedzy bo magnetofony istnieją już kilkadziesiąt lat a procedury serwisowe są prawie takie same w kółko...
Audiotone wyjaśnił procedury itd. zasadniczo odpowiedzieliście na moje pytanie a wzajemne wycieczki .... po to jest forum aby wymieniać się poglądami i to jest potrzebne bo to forum.

Ja to najgłupszy z was jestem, nie znam się na niczym, ale jednak kaseciaki mi grają ładnie dzięki pomocy i wiedzy z forum a nie z YT.
Jeśli chodzi o moją wiedze to RS w swoich filmach przypomniał mi z dawnych lat jak zajmowałem się elektroniką po szkole, przypomniała mi się żarówka, prądy spoczynkowe i masę rzeczy zapomnianych przy budowie wzmacniaczy, napraw słynnej Toski, amatorów i pierdyliard innych rzeczy włącznie z płytą główną od szuflady i mechanizmu od jakiegoś syfa kaseciaka i grało.

A teraz ...nęcze Nada 6325 bo trza go ratować !

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
30-11-2022, 11:30
No .... dorwałem TC-RX311, taki prosty kaseciak....
Po zrobieniu paska, rolki na new kaseciak idealny dla początkującego i małowymagającego użytkownika, autokalibracja  ciągnie nawet stare Basfy do przyjęcia.

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
30-11-2022, 12:07
Wg opisu w sieci frequency response w tym modelu to 15kHz na taśmie metalowej, szału nie ma ale w pewnym wieku niewiele więcej potrzeba:). Nagrywa pewnie lepiej niż odtwarza.
Paweł

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
30-11-2022, 13:00
Taki prosty magnetofon "dla leniwych" co nie mają czasu na zmienianie stron kasety-:)))
Pionieer CT-S501R kolejny do kolekcji-hehehe......
Zdjęcie z internetu.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
30-11-2022, 18:36
Wg opisu w sieci frequency response w tym modelu to 15kHz na taśmie metalowej, szału nie ma ale w pewnym wieku niewiele więcej potrzeba:). Nagrywa pewnie lepiej niż odtwarza.

Oczywiście  i należy się cieszyć z tego ....hahahahah

Podejrzewam że nagrania normalne takie utwory nie maja więcej wysokich ......

Jak sobie ustawimy półke odpowiednio to do szczęścia nie potrzeba wodotrysków.
Nagrywałem na Nadzie 6340 i odtwarza go dobrze, własne nagrania jak pisałem auto kalibracja super.
Na najprostszym walkmanie Sony do spania też styka.
No i zaleta.... jak coś sie rozleci kupuje kopiarke i mam dwa mechanizmy na 100 lat grania ......`
Reszte pokaże w temacie .

Destroyer

  • 335 / 1312
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2022, 14:56
Zniknął ten b.znany i popularny portal. Już drugi tydzień nie ma go. Czy ktoś coś wie?
https://www.vintagecassette.com/
St.

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
05-12-2022, 15:52
Strona się otwiera.
http://vintagecassettes.com/

Destroyer

  • 335 / 1312
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2022, 18:29
Nie chodziło mi o kasety ale o vintage Cassette - Cassette decks.
St.

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
05-12-2022, 19:26
To chyba  jestem mało-rozgarnięty już  bo jestem na  emeryturze - hehehehe...

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
05-12-2022, 20:12
Zniknął ten b.znany i popularny portal. Już drugi tydzień nie ma go. Czy ktoś coś wie?
https://www.vintagecassette.com/

Fakt nie działa ;-(
Może mają jakieś problemy serwerowe, bo nic nie pisało u nich na stronie niedawno.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.