Audiohobby.pl

Magnetofon

ArturP

  • 1303 / 2791
  • Ekspert
26-10-2020, 08:19
A mnie to chyba słuch się starzeje (pogarsza?).
Z braku zajęcia przegrałem wczoraj z "taśmy matki" nagranej i odtwarzanej na tascamie38, kilka nagrań na philipsa n4502. Oczywiście cały tor przesuwu taśmy i tascama i philipsa, przed operacją wyczyszczone do imienia. Za tascamem użyłem mixera Fostex 450, kable są samoróbkami z przewodów lotniczych polutowanych z dobrymi neutrikami. No i nie słyszę różnicy w tych nagraniach.
Zrobiłem to samo z sony tc-k515s, którego mam w dwóch egzemplarzach (jeden działa), I też nic. No to na koniec wziąłem technicsa rs-tr333, i w końcu usłyszałem delikatną różnicę, ale nie powalającą tylko delikatną.
Jak widać magnetofony z niskiej półki cenowej, a Ciężko mi jest wyłapać różnicę między nimi. Może przyczyną tej sytuacji jest fakt, że co kilka miesięcy poświęcam tym maszynom kilka godzin na mały serwis, ot czyszczenie kółek z czarnego nalotu, styków i potencjometrów w mixerze? A może jakbym nie serwisował ich, byłoby to samo?
Bodźcem do całej akcji było obejrzenie u TechMoana jak to coś nagrywał z cd na szpulkę i odtwarzał na jakimś sprzęcie z wysokiej półki cenowej i nie słyszał różnic. No bo przecież jakaś degradacja powinna być?
Cała historia dotyczy też Was, drodzy Koledzy. Poświęcacie tym maszynkom kupę czasu, który moglibyście spędzić inaczej, bardziej owocnie (rodzina, dzieci, piwo w barze albo pod kioskiem), a Wy nie, upieracie się, że takie spędzanie czasu to cały Wasz świat.
POZDRAWIAM. ap.

ipodziak

  • 129 / 1320
  • Aktywny użytkownik
26-10-2020, 08:41
Cała historia dotyczy też Was, drodzy Koledzy. Poświęcacie tym maszynkom kupę czasu, który moglibyście spędzić inaczej, bardziej owocnie (rodzina, dzieci, piwo w barze albo pod kioskiem), a Wy nie, upieracie się, że takie spędzanie czasu to cały Wasz świat.
POZDRAWIAM. ap.
Pragnę zauważyć i stwierdzić, ze swojego doświadczenia,że w życiu w każdej dziedzinie wystarczy umiarkowanie i mozna żyć bez wyrzutów :)

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
26-10-2020, 08:46
W takim razie brak mi umiarkowania w kontakcie z magnetofonami... ale chyba mi to pasuje.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ipodziak

  • 129 / 1320
  • Aktywny użytkownik
26-10-2020, 09:05
i jestem w stanie to zrozumieć :)

nano

  • 9079 / 4986
  • Ekspert
26-10-2020, 12:31
ArturP


cos w tym jest co piszesz
ale uwiez mi  ze to nie latwo   tak  z tym sluchem i smakiem   dam przyklad


siedzimy przy stole   i pada pytanie    "po piwku"  -  jasne
siedzimy przy stole  i  pada pytanie    "po piwku"  - jasne
siedzimy przy stole  padania  pytanie  "po piwku"    odp  kto ma prawo jazdy   mala ugoda     -  jasne
siedzimy przy stole ...  i juz nie wiemy co pijemy



Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
26-10-2020, 19:23
Ja jednak będę twierdził ze kolega ,ma jednak zanik słuchu, przesłuchałem xxx magnetofonów w ostatnim okresie i twierdze że są różnice, każdy składa albo ujmuje małe co nieco.
Ale jest jeszcze taka opcja po jednym ciemnym browarze słychać w miarę, po drugim jeszcze różnice można wyłapać, po 3 jest nam wsio rawno bo słyszymy wszystko na jedno kopyto, za to sąsiedzi zaczynają rozróżniać ........

A tak na poważnie to warto mieć wysokiej klasy słuchawki, na tym to wyłapiemy wszystko.

ipodziak

  • 129 / 1320
  • Aktywny użytkownik
30-10-2020, 09:24
Ale cisza panowie i panie.Mam pytanko ,jaki demagnetyzer polecacie? W rozsądnej cenie :) wiem,że można samoróbkę zrobić,ale nie chce takiego rozwiązania.Dzięki z góry.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
30-10-2020, 09:46
Ale cisza panowie i panie.Mam pytanko ,jaki demagnetyzer polecacie? W rozsądnej cenie :) wiem,że można samoróbkę zrobić,ale nie chce takiego rozwiązania.Dzięki z góry.
Temat w dziale serwisowym proponuje przejrzeć :kącik dekowego serwisanta... tam też jest chyba coś o demagnetyzerach. ;) to tak na szybko. A o kasetach demagnetyzujących miałem zrobić temat.... dzieki za przypomnienie.;)
« Ostatnia zmiana: 30-10-2020, 09:49 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ipodziak

  • 129 / 1320
  • Aktywny użytkownik
30-10-2020, 09:51
aaa to dzida lecę ,dzięki .

LD

  • 64 / 3007
  • Użytkownik
30-10-2020, 14:20
aaa to dzida lecę ,dzięki .
Tak dla przypomnienia to sprawdź czy Twój magnetofon "polubi" demagnetyzer. Są głowice dla których jest to niewskazane.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
30-10-2020, 15:19
aaa to dzida lecę ,dzięki .
Tak dla przypomnienia to sprawdź czy Twój magnetofon "polubi" demagnetyzer. Są głowice dla których jest to niewskazane.
Kolega przypomina oczywiście Technics-owe AZ-ty. To fakt trzeba uważać. W AZ6 i AZ7 jest ostrzeżenie na górnej części kieszeni kasety.
Sporo nowych ręcznych demagnetyzerów jest w sprzedaży,  więc z zakupem nie większych problemów. I takie sprawdzają się bardzo dobrze.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
30-10-2020, 15:26
Ten z Allegro sprzedawany przez North_pl, z czerwoną końcówką, jest ok a firma to zaufany dostawca części. Sam mam taki. Kupuj póki jeszcze są.
Paweł

ipodziak

  • 129 / 1320
  • Aktywny użytkownik
30-10-2020, 17:53
No widzę że takich jest najwięcej tych czerwonych,myślę że to będzie lepsze niż nic.Moje decki, czytając manuale powinny być demagnetyzowane co ok 20-30 godzin  ..no to czas na allegro :)

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
30-10-2020, 18:52
Jak będziesz kupował demagnetyzer to nie zapomnij o specjalnych gniazdach crystalicznych z pasma Andromedy
  https://allegro.pl/oferta/gniazdo-sieciowe-scienne-furutech-ft-sws-d-r-ncf-9854868601?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=YTM0MjEyMGEtMDhlZS00ZjI5LThmY2YtN2M0YTlkNzhiNWQ5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=99443fea-f6eb-40eb-8d7e-d4444e52f64f

Zakładając że demagnetyzacja jest oczywiście potrzebna, to gniazdka pewnie też ............. ja już zbieram kasę na takie no bo jak podłączyć do innych ... nie da się .

ipodziak

  • 129 / 1320
  • Aktywny użytkownik
30-10-2020, 19:43
Takie już mam i to 3..do pralki i kuchenki..żeby nie było :) tak na poważnie, to jeśli ktoś ma ochotę i nadmiar gotówki ,kto mu zabroni...widziałem większe bzdury.Hej.