Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
14-04-2020, 19:14
Tylko żeby nie okazało się że będzie to skórka za wyprawkę... Bo klasowo to są porównywalne modele, ale owszem mogą brzmieć inaczej. 690-tkę znam 611 nie. Miałem dawno kiedyś TC-K511S i jak Twój TC-K611S brzmi podobnie to do 690 się nie "umywa"... ale to tylko moje domysły. Ja bym czekał na jakiegoś ES-a 750, 770, 790, bo już 8xx będzie droższy chyba.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

VincentVega

  • 180 / 5875
  • Aktywny użytkownik
14-04-2020, 19:32
Dokładnie. Poczekać trochę...  Kiedyś miałem TC-K461S - 3 głowice na pokładzie, dolby S ale grało to średnio. Nowy był ze sklepu, żeby nie było.

radziulasek

  • 73 / 1499
  • Użytkownik
14-04-2020, 19:38
Dzięki Audiotone. W takim razie poczekam. Tak sądzę, że 511 i 611 to bardzo zbliżone modele. Ale skoro mówisz że ES pokaże więcej...
Mam do Was jeszcze 2 pytania.
1. Dziś posłuchałem trochę kaset tzw. nagranych. Wiadomo, są to kasety z lat 90-tych nie zawsze oryginalne. Niekóre są... bazarowe. Cóż takie wtedy były czasy. Niekóre brzmią bardzo ładnie np oryginały Natalie Cole. Ale niektóre... np 'Na krzywy ryj" Elektrycznych gitar, też niby oryginał z hologramem, a brzmi... strasznie. W Zasadzie to większośc brzmi źle albo bardzo źle. Nie umywają się do chromowej SONY nagranej u mnie. Cześć bazarówek ma silny przester - podczas odtwarzania kończy się skala na wyświetlaczu. Brzmienie też jest przesterowane. Czy to zestarzałą się taśma, czy ona po prostu takie były? Czy to normalne? Reguła jest taka - kasety typu Polygram, EMI, itd brzmią dobrze, inne masakra.   
2. Patrzę na magnetofony AIWA, PIONEER, Technics, SONY i.. chciałbym mieć  je wszystkie i porównywać ich brzmienie, jak nagrywają itd. Czy to normalne czy to taśmowirus?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

VincentVega

  • 180 / 5875
  • Aktywny użytkownik
14-04-2020, 19:50
Dzięki Audiotone. W takim razie poczekam. Tak sądzę, że 511 i 611 to bardzo zbliżone modele. Ale skoro mówisz że ES pokaże więcej...
Mam do Was jeszcze 2 pytania.
1. Dziś posłuchałem trochę kaset tzw. nagranych. Wiadomo, są to kasety z lat 90-tych nie zawsze oryginalne. Niekóre są... bazarowe. Cóż takie wtedy były czasy. Niekóre brzmią bardzo ładnie np oryginały Natalie Cole. Ale niektóre... np 'Na krzywy ryj" Elektrycznych gitar, też niby oryginał z hologramem, a brzmi... strasznie. W Zasadzie to większośc brzmi źle albo bardzo źle. Nie umywają się do chromowej SONY nagranej u mnie. Cześć bazarówek ma silny przester - podczas odtwarzania kończy się skala na wyświetlaczu. Brzmienie też jest przesterowane. Czy to zestarzałą się taśma, czy ona po prostu takie były? Czy to normalne? Reguła jest taka - kasety typu Polygram, EMI, itd brzmią dobrze, inne masakra.   
2. Patrzę na magnetofony AIWA, PIONEER, Technics, SONY i.. chciałbym mieć  je wszystkie i porównywać ich brzmienie, jak nagrywają itd. Czy to normalne czy to taśmowirus?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Raczej takie były. Loteria - mogłeś trafić na straganie fajnie nagranego pirata a także kiepsko grającego oryginała.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
14-04-2020, 19:50
pt.2
Brzmieniowo podsumowując to są : Tandberg-i i Nakamichi i reszta świata. Oczywiście z przymrużeniem oka :)
Lepiej się skupić na tych lepszych wiadomo droższych ale nie zawsze drogie jest lepsze brzmieniowo.
A już jak ilość Twoich magnetofonów zacznie być większa niż 5 sztuk... to normalne już nie jest.
Wtedy wiedz że coś się dzieje... hahaha :) I wpadłeś jak śliwka w kompot.

pt.1
Kasety tzw. "bazarowe" nagrywane były podejrzewam ( tego nikt nie wie ja także) na byle czym, co mogło kopiować. A różnego rodzaju kopiarki 4-6-24 kasetowe bo takie także były, to drogie maszyny i tylko niektóre firmy parające się tym procederem mogły sobie na takie "cacka" pozwolić. A Ci nie mieli za dużo kasy to używali każdego możliwego "sprzętu". Więc i jakość zapisu była "dyskusyjna".
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

VincentVega

  • 180 / 5875
  • Aktywny użytkownik
14-04-2020, 19:53
pt.2
Brzmieniowo podsumowując to są : Tandberg-i i Nakamichi i reszta świata. Oczywiście z przymrużeniem oka :)
Lepiej się skupić na tych lepszych wiadomo droższych ale nie zawsze drogie jest lepsze brzmieniowo.
A już jak ilość Twoich magnetofonów zacznie być większa niż 5 sztuk... to normalne już nie jest.
Wtedy wiedz że coś się dzieje... hahaha :) I wpadłeś jak śliwka w kompot.


To mnie uspokoiłeś Wojtku - jeszcze nie jest ze mną tak źle :) ale już jest niedaleko...

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
14-04-2020, 19:57
Bo kto "normalny" w obecnych czasach ma 5 magnetofonów???
Do "normalnego" słuchania kaset jeśli takowe mamy starczy jeden góra dwa magnetofony. A jak już jest więcej...niż rzeczone 5 sztuk, to choroba się zaczyna rozprzestrzeniać.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
15-04-2020, 08:53
 A jak 100 +?

VincentVega

  • 180 / 5875
  • Aktywny użytkownik
15-04-2020, 11:52
A jak 100 +?

To juz jest hobby.

VincentVega

  • 180 / 5875
  • Aktywny użytkownik
15-04-2020, 11:56
Z magnetofonami czy generalnie z audio jeszcze powiedzmy nie jest tak zle pod wzgledem przechowywania. Ale co jesli ktos np. lubi w takim samym stopniu rowery lub cos podobnego gabarytowo lub wiekszego?

flyingcircus

  • 422 / 2770
  • Zaawansowany użytkownik
15-04-2020, 12:19
A jak 100 +?

a wszystko sprawne i w ciągłym użyciu?

Radmar

  • 1138 / 5899
  • Ekspert
15-04-2020, 21:15
A jak 100 +?

To juz jest hobby.

Wy się chłopaki cieszcie, że koparek albo spychaczy nie kolekcjonujecie. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
16-04-2020, 00:25
No ja mam sporo rowerów z racji zawodu wykonywanego ........  ogólnie polacy lubią zbierać różności i chomikować, są ludźmi. którzy mają zainteresowania i żyją pasjami, na zachodzie tak dużego i trendu nie ma, może dlatego że nauczył nas tego komunizm? i mamy to we krwi.........

a przy okazji, na innym forum dostałem własnie bana na miesiąc z tego powodu że raczyłem się odezwać w obronie znajomego, którego jakiś typek obrażał, pełna kultura i hehehehe no cóż da się z ludzi zrobić winnych za nic, da się, może jest już tak że jak plują na kogoś to trzeba obchodzić bokiem? nie podawać ręki, znieczulica?

Miejmy nadzieje że nas wypuszczą z domów za parę dni, ponoć w tym tygodniu już, to może się ruszy interes normalnie w każdej dziedzinie i zdołamy uratować swoje głaskane egzemplarze, a nie wymieniać je na kilo cukru ....

Co do kaset bazarowych........ byłem w takiej nagrywalni w tamtych czasach, oryginał nagrywano na pełnym korektorze na taśmie cr-mo, z cd albo analogu, potem odtwarzano na pozycji FE, robiono kopie na zwykłe kasety - tyle ile kopiarek, a następnie stała ściana kopiarek ze średniej wieży polskich i jechali na okrągło kopie 1/1 na zwiększonej prędkości.
Kopie wychodziły  ..... na ucho do auta czy jamnika dało się słuchać, potem ponoć jakość wzrosła bo się podorabiali i już szła lepsza jakość, potem coraz lepsza, ale szału nie było.
Ile ja dostałem czystych taśm takich pokopiarkowych......  sporo
Już lepiej to z Yt sobie ponagrywać teraz, lepsza jakość, a sentymenty? jak taśma brudzi albo wyje?
« Ostatnia zmiana: 16-04-2020, 00:46 wysłana przez Hammer »

JaKub92

  • 1822 / 5482
  • Ekspert
16-04-2020, 00:51
Dla mnie te taśmy "bazarowe" mają wartość sentymentalną, więc zostawiłbym je w spokoju... Mają swoje, specyficzne brzmienie, których nie da ich poprawne nagranie z dobrego CD, a tym bardziej z YT ;) A od nowa możesz nagrać sobie ten sam materiał na dobrej firmówce :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

VincentVega

  • 180 / 5875
  • Aktywny użytkownik
16-04-2020, 14:43
Racja, ta specyficzna jakość bazarówek budzi nostalgię... później nawet nagrany już w przyzwoitej jakości ten sam album nie brzmi tak jak powinien:) Ile kaset było nagranywanych bez kalibracji i człowiek był zadowolony, że ładnie "cyka".