Audiohobby.pl

Magnetofon

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
09-02-2020, 17:04
eeee Król chodzi w złocie, a ten jest  po prostu czarny...
Powiedzmy ze fajnie jest mieć ten model, ale w pewnym momencie zastanawiamy się, że jednak złoty jest bardziej "królewski" i dlaczego go nie mamy.....

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
09-02-2020, 19:17
Arturo teraz już wiem, pilot do tego. Bardzo ciekawy wzmacniacz. Nawet u nas jest mało znany.

Stanisławie jak tam Braun?
Warto było by przelutować, jeśli oczywiście posiadasz lutownicę. Bo widać że definitywnie jest gdzieś zimny lut i niema dobrego kontaktu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5873
  • Ekspert
09-02-2020, 19:19
Powiedzmy ze fajnie jest mieć ten model, ale w pewnym momencie zastanawiamy się, że jednak złoty jest bardziej "królewski" i dlaczego go nie mamy.....

Nie mam nawet czarnego, a jakbym miał, to raczej nie zastanawiałbym się nad złotym, bo mi się zwyczajnie nie podoba. Może baronom romskim, albo rosyjskim oligarchom pasuje do wnętrz, w których żyją.
Podoba mi się za to LTD wewnątrz, bo ma chassiss i mechanizm malowany na czarno, a w nim koła zamachowe z brązu. Także miedziowane radiatory w zasilaczu i parę innych drobiazgówm jak np. dodatkowe ekranowanie głowic.

Teraz zastanawaiam się tylko nad jednym. Jak tu przytulić jakiegoś ZXL'a :)
« Ostatnia zmiana: 09-02-2020, 19:24 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Stanis

  • 94 / 5645
  • Użytkownik
09-02-2020, 19:33
Można:
1 przelutować końcówki przekaźnika ( zimny lut ? )
2. jeśli jest rozbieralny to wylutowac  przeczyścić styki.
3. jesli nie rozbieralny wymienić na nowy albo przynajmniej działający lepiej

A może po prostu gdzieś jest w okolicy zimny lut obok niego.

Tak jak napisał kolega Hammer to bym zrobił w pierwszej kolejności.

Najważniejsze Stanisławie nic na szybko , bo wiesz jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy. A ja się już kilka razy o tym przekonałem.
A jednak zastrajkował ponownie!! A więc: rozebrałem gada i wg waszych wskazówek przelutowałem całą okolicę. Efekt był taki, że raz nagrywał dobrze a potem znowu źle. Przypomniałem sobie że wcześniej kupowałem 2 przekaźniki Omrona które miały być zamontowane w 1000ZXL. Jednak nie były dopasowane i leżały sobie. I właśnie jednego z nich zamontowałem w tym C-3. Teraz nagrywa pięknie!! Ale tak jak sugerował kol.Nano, różnica w jakości jest niewielka.Na 9,5 czuje się większą przestrzeń i swobodę w dźwięku. I nic poza tym. Można sobie zrobić testowo nagrania na kilku kasetach,najlepiej na setkach ale krótszych raczej nie, bo taśma znika błyskawicznie. 
Dzięki za podpowiedzi.
Stach

Stanis

  • 94 / 5645
  • Użytkownik
09-02-2020, 19:37
Arturo teraz już wiem, pilot do tego. Bardzo ciekawy wzmacniacz. Nawet u nas jest mało znany.

Stanisławie jak tam Braun?
Warto było by przelutować, jeśli oczywiście posiadasz lutownicę. Bo widać że definitywnie jest gdzieś zimny lut i niema dobrego kontaktu.
Wyżej coś już napisałem na ten temat. Coś tam jednak umiem. Taki ze mnie serwisant z kat.B albo C. :))
Stach

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
09-02-2020, 19:49
Czyli podejrzewam że problemem prócz zimnych lutów był w 50% także i ten przekaźnik.

Arturo teraz już wiem, pilot do tego. Bardzo ciekawy wzmacniacz. Nawet u nas jest mało znany.

Stanisławie jak tam Braun?
Warto było by przelutować, jeśli oczywiście posiadasz lutownicę. Bo widać że definitywnie jest gdzieś zimny lut i niema dobrego kontaktu.
Wyżej coś już napisałem na ten temat. Coś tam jednak umiem. Taki ze mnie serwisant z kat.B albo C. :))

Czyli poradziłeś sobie bez problemu. SUPER!
I mając taką gromadkę magnetofonów w rożnym stanie technicznym, nie wyobrażam sobie nie mieć choć podstawowych zdolności manualnych. Bo zawsze któryś z nich będzie potrzebować naszej opieki lub nagłej nawet tymczasowej naprawy.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
09-02-2020, 20:10
Powiedzmy ze fajnie jest mieć ten model, ale w pewnym momencie zastanawiamy się, że jednak złoty jest bardziej "królewski" i dlaczego go nie mamy.....

Nie mam nawet czarnego, a jakbym miał, to raczej nie zastanawiałbym się nad złotym, bo mi się zwyczajnie nie podoba. Może baronom romskim, albo rosyjskim oligarchom pasuje do wnętrz, w których żyją.
Podoba mi się za to LTD wewnątrz, bo ma chassiss i mechanizm malowany na czarno, a w nim koła zamachowe z brązu. Także miedziowane radiatory w zasilaczu i parę innych drobiazgówm jak np. dodatkowe ekranowanie głowic.

Teraz zastanawaiam się tylko nad jednym. Jak tu przytulić jakiegoś ZXL'a :)

nie siedzę w tym temacie ....czyli różnica w goldzie jest w stosunku do czarnego nie tylko w kolorze.....

artekk

  • 1694 / 5873
  • Ekspert
09-02-2020, 21:08
Coś tam jednak umiem

Żeby tylko każdy z nas tyle umiał i miał tyle doświadczenia z magnetofonami Stachu :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Stanis

  • 94 / 5645
  • Użytkownik
09-02-2020, 21:37
Coś tam jednak umiem

Żeby tylko każdy z nas tyle umiał i miał tyle doświadczenia z magnetofonami Stachu :)
Nie kadź Artkku,nie kadź!! C-3 gra piknie!
Stach

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
09-02-2020, 21:52
ciesze sie z toba ze uporales sie z ta
plaszczka nieopspolita
gra pieknie to fakt

artekk

  • 1694 / 5873
  • Ekspert
09-02-2020, 22:04
Zoki napisał, mniej więcej tak, że z jakością dźwięky C3 i C4 jest odwrotnie do ich numeracji, czyli C3 gra jakby był najwyższym modelem, a C4 niższym :)
I C3 moze stawać w szranki z naprawde topowymi magnetami : Nakamichi, Teac, Revox, które są trochę lepsze, ale nie na tyle by być klasę wyżej od Brauna. Czyli depcze im po piętach :)

http://zokiaudio.com/braun-c3-nemacki-vitez/?lang=sr
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
09-02-2020, 22:08
kazdy ma inne uszy i glowe
powiem tak

to fajna odtwarzalka ..
nie ttzyma ale dolu w ryzach tak jak np dla mnie  muzykalny 2head  naki 480
i jesli ktos to b b lubi  moze mu juz nie pasowac
poskladalem do kupy c3
« Ostatnia zmiana: 09-02-2020, 22:12 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
10-02-2020, 13:00
Jeśli by kogoś zainteresował TCD 3004 to jest takowy w "przyzwoitej" cenie:
https://www.ebay.co.uk/itm/Tandberg-TCD-3004-Tapedeck-EXTREM-RAR-TOP-Reinschauen/372946046004?hash=item56d5510c34:g:K~EAAOSwLIZePts6

Uprzedzam, nie znam sprzedającego i nie mam żadnych korzyści związanych ze sprzedażą tego sprzętu.
To tak na przyszłość. Pisze o tym bo już się spotkałem że ktoś mnie podejrzewał o takie praktyki...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
10-02-2020, 13:05
dzieki ... dzieki  no super ..
ale ja od sbie tylko napisze .. ciesze sie ... ze nie  osiagnalem tego stopnia akustofinansowego

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
10-02-2020, 17:27
dzieki ... dzieki  no super ..
ale ja od sbie tylko napisze .. ciesze sie ... ze nie  osiagnalem tego stopnia akustofinansowego

ja też się nie załapię bo już grozi mi eksmisja od żony, ale żeby takowego postawić najpierw trzeba postawić dom i saloon.