Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
10-02-2020, 17:31
jako kusiciel napisze


mozna zaszalec   a co   he he
ech
najpiwrw tapedeck a potem reszta  a co
wezykiem
« Ostatnia zmiana: 10-02-2020, 17:34 wysłana przez nano »

royal

  • 369 / 1713
  • Zaawansowany użytkownik
11-02-2020, 09:03
A tu moja raczej proza życia pomiędzy gdzieś szafą i łazienką  - Telefunken HC1500. Ostatnio zajmowałem się nim  przy okazji mojej grypy i udało się wyleczyć też takie niejapońskie stworzenie i ono mnie teraz bawi z wdzięczości chyba. Ale co tam - przyzwoitośc i człowieczeństwo nakazujała mi  mieć chociaż  jednego kasetowca z High Com .  Głównie to musiałem mu dodać brakujacą wskazówkę .

royal

  • 369 / 1713
  • Zaawansowany użytkownik
11-02-2020, 09:07
Teraz ma dwie

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
11-02-2020, 10:36
bardzo ladne urzadzenie  :-)
mnie sie podoba ... te zaokraglenia  obudowy    fajna sprawa
wskazniki dla slepych b b b  czytelne  super
gratulacje ozywienia

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
11-02-2020, 10:52
royal>>> Jak się sprawuje ten pionek SX-34?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

royal

  • 369 / 1713
  • Zaawansowany użytkownik
11-02-2020, 11:28
royal>>> Jak się sprawuje ten pionek SX-34?

Kupiłem go ok 15 lat temu i był  źródłem różnych obserwacji po części tylko  teoretycznych. jak się  się okazało. Kiedyś na ten temat mądrowałem na mojej stronie pod zakładkami
http://www.diysound.eu/?page_id=12http://www.diysound.eu/?page_id=329.

Ogólnie zalety to fajne niezbyt wymyślne lampy, i raczej mała usterkowość - praktycznie od wlelu lat  nic nie trzasło. Z wyjątkiem paru lamp ktore się  pokłóciły z nie do końca bliźniaczkami w kanałach. To nie wina wzmaka. No i dobre wzmocnienie które przez co  ma własny preamp do wkladki magnetycznej. Ten preamp mi się lepiej sprawdza niż  solid w  Luxmanie 

Przez większośc czasu gromilem go za brak ultralinearnego układu i nawet go modyfikowałem w tym kierunku. Jednak to się okazało też ideologią - wszystkie modyfikacje wywalilem i wróciłem do oryginału a zmieniłem tylko parametry oryginalnej korekcji loudness wg własnego rozeznania. To nie jest juz tak jak na stronie. .

 Chętnie bym go schował żeby było mniej na półce ale on za każdym razem pokazuje że jest niezastapiony. Po prostu jak się pocieszę 10 godzin  ciepłym Luxmanem (rosół) potem 10 godzin Uherem - (schabowy) to ten "pionek" jest potem  jak orzeźwiające lody. Ale kosztowało mnie to wyszukanie padnętych kartoflaków, konserwację potencjometrów voluime  (rozbiórka) , i przełączników  i praktycznie dostrojenia wartości wszystkich (ważnych dla brzmienia) elementów do schematu. Bo producent w 63 miał norme +/- 10%. A wg mnie powinno być +/- 0,5%  Co jeszcze - przenoszenie to tak od 30 Hz do 14,328 kHz:). jak dla mnie to to samo co 20Hz do 50 kHz ktore podają. Nie mam problemów z przydźwiękami a to cieszy.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
11-02-2020, 11:42
Royal>>> Dziękuję za streszczenie :)
Co do pasma to 30-14kHz to i tak nieźle jak na tak wiekowy amplituner. A podejrzewam że i tak są spadki kilku decybelowe czyli jest ponad 20kHz...
Zaś linki przejrzę sobie w domku. A model SX-34B różnił się tylko wskaźnikiem dostrojenia?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

royal

  • 369 / 1713
  • Zaawansowany użytkownik
11-02-2020, 11:46
bardzo ladne urzadzenie  :-)
mnie sie podoba ... te zaokraglenia  obudowy    fajna sprawa
wskazniki dla slepych b b b  czytelne  super
gratulacje ozywienia
Dzięki - bylem  ciekawy tego High Com a trochę to wasze/twoje tu działania  tez mnie zachęciły do nie żalowania sobie :). Chyba mi się trafił  nie zajeżdżony a o cenie nie będę w ogóle mówił:). . . Na mojej stronie jest więcej
http://www.diysound.eu/?page_id=683

royal

  • 369 / 1713
  • Zaawansowany użytkownik
11-02-2020, 12:00
Royal>>> Dziękuję za streszczenie :)
Co do pasma to 30-14kHz to i tak nieźle jak na tak wiekowy amplituner. A podejrzewam że i tak są spadki kilku decybelowe czyli jest ponad 20kHz...
Zaś linki przejrzę sobie w domku. A model SX-34B różnił się tylko wskaźnikiem dostrojenia?

Wg moich danych to tylko miał wychyłowy wskaźnik i troszke zmienione detale frontu. Tu  jest pasmo   z pełnym podkręceniem volume z tym że na wejściu "monitor"  dla tasmy czyli bez regulacji barwy  mierzone szumowo na  FTT, Nie moge sobie przypomnieć czy z podłączoną kolmną bo to robi różnicę - być może bo tu wychodzi nawet lepiej .

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
11-02-2020, 12:10
Pasmo wygląda nieźle , tylko faktycznie po 14kHz jest widoczny drastyczny spadek. Trafa wyjściowe?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

royal

  • 369 / 1713
  • Zaawansowany użytkownik
11-02-2020, 13:13
Wg mnie to te trafa i tak cudów dokonuja bo jest naprawdę ok.  Patrzyłem teraz na szereg widm i wszedzie tak samo to spada - nawet w Luxmanie który ewidentnie nosi 20 kHz. Ta FTT sama w sobie ma zdolności do max 20 kHz bo próbka ma tyle a jak wiadomo ponad 15 kHz to ta sinusoida jest w życzeniach chyba. .  Pamiętam tylko że przy podłącznych kolumnach spadek na wysokotonówce dla pionka był wyraźnie "lepszy" po  14 kHz więc może przy obciążeniu dopiero jest ta róznica .co by oznaczało że trafo.  . Ale na ucho i tak Pionek góruje wysokimi nad  moimi wszystkimi.  To samo jest z basami - ktoś się wyraził że on ze względu na "małe trafa" nadaje się raczej tylko do sypialni. No zależy co się w tej sypialni robi :). Co do mnie nie wymagam zeby mi ścielił równo pościel .

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
11-02-2020, 13:17
ja lubie  jak same skarpetki ze schowkow wychodza basu nigdy nie dosc ...
...............


poogladalem sobie  magentofon   no no  to prawdziwy   czolg  niezle   na matherboard  wpis  200mA  :-)   no ku  nie mozna przeoczyc  he he he he
silnik  jak    ech nie powiem co
czujniki  he he he  z blachy  ale  jakiej  he he he    solidna robota lat 70 tych



royal

  • 369 / 1713
  • Zaawansowany użytkownik
11-02-2020, 13:40
Martwi mnie że może za mało za niego dałem? :).

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
13-02-2020, 18:35
ech przez przypadek trafiłem na takie filmy i tak mnie to osłabiło że dzięki że kaset nie potrzeba tak myć, bo inaczej musiałbym się do piwnicy wyprowadzić.....

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
13-02-2020, 18:47
he he