Audiohobby.pl

Magnetofon

artekk

  • 1694 / 5881
  • Ekspert
04-10-2019, 00:43
Ja nareszcie dziś uporałem się z pełna kalibracją PYE SR 3780, była nie lada przeprawa z powodu braku dedykowanej serwisówki i posiłkowaniem się podobnej od modelu ALPINE AL-300. Musze go tylko poskręcać i będzie git.

Deck wygląda jak milion dolarów Wojtku, a jak gra po tej kalibracji ?

Nano, masz serce do ratowania tych staruszków. Ja już odpuściłem decki poniżej 1980 roku. Nie mam cierpliwości do nich.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
04-10-2019, 08:11
artekk
staruchy
no tak  ja sam  nie wiem tez mi rece niekiedy  opadaja niekeidy ( nie mowiac  o zmyslach zapachowych )
ale  jak widze ze ktos to wyrzuca i jest minimalna szansa na uratownanie te " dinozootechniki "   
ech nie moge sie powstrzymac i potem sie dzieje i juz
dzis test i ustawienie ,,, czy sie oplacilo zobaczymy

royal

  • 369 / 1716
  • Zaawansowany użytkownik
04-10-2019, 09:50
royal


ty sie  nie gdniewaj co napisze


jestem zbyt glupi  i mam malo czasu

ja cie nie rozumiem  bo jesem za bardzo rzeczowy  przepraszam
to nie ma nic wspolnego z toba

po prostu plyne w lodzi na innej rzece

chcialbym ci pomoc   kiwam z 100m  ale to chyba za daleko
przyplyn blizej  inaczej nic z tego nie wyjdzie

sorry
Niepotrzebnie przepraszasz.

Jak popwiedziałem to jest trudne. Może ja niepotrzebnie odpowiedziałem - sorry to nie twoje tematy.  Mnie zajęło cholerstwo 50 lat ale to  dlatego bo jestem mało kumaty.

   Kiedyś odkryłem że  możliwe jest słuchac w innej rzeczywistości gdzie można powiedzieć wszystko ma rozmiar w całym pokoju i tylko sie zazwyczaj  nie mieści. Co gorsza w jednym głośniku i to wcale nie z alg peruwiańskih.  I czas poświęciłem na zorientowanie się jak to działa. Kolega ze zdziweniem stwierdził że kolejne moje konstrukcje przypomnminaja mu dźwiękowo tą sprzed 30 lat którą miał ode mnie i ze jest chory po słuchaniu u mnie. No bo to nie może  tak działac a działa. Inny przestał mnie odwiedzać i wiem że nie dlatego zę nie może tego słuchać. Ogladają moje sufiity i ściany.  Odjechałem :)..

 Nie wiem jaka firma potrafi zrobić kompletnie rózne w koncepcji kolumny które grają jednak identycznie  i  tak jak ona chce.  Mam swoje pewne już tradycyjne sposoby na to  które powiedzmy nie sa powszechnie opisywane i są 100% sprawdzalne w audio. - niestety specjalne uszy sa do tego niezbędne a tu zaczynają się schody.  Mógłbym wyjśniać niektóre problemy audiofilskie które są przedmiotem wojen audiofilów na świecie ale czy mi to potrzebne? Każdy ma juz kompletną wiedzę. Jestem pragmatykiem a najbardziej (wg mnie oczywiście) muzykiem tez zresztą juz 50 lat. . Poza kilkoma  zawodami dla zarabiania które już  porzuciłem 

Ostatniego układu od ponad roku poza mną nikt jeszcze nie słyszał i boję się  zaprosić tego kolegę co bywa chory bo i tak stracił ostatnio trochę zdrowia.  Nie wiem co będzie. . Nie spieszę sie z zapraszaniem do tej łodzi nawet dobrych kolegów.  Może nie powinno się tak słuchać nagrań? Juz dawno mnie nurtowało czy to dobrze byc zaskakiwanym jakimiś niespodziewanymi głosami w pokoju.  Bywaja nagrania tak fazowo "zrobione" ze za każdym razem.zapominam o tym i  mam stracha :)
Pozdrawiam i rozumiem ze nie kontynuujemy tej akurat  rozmowy

Rozumiem że nie kazdy się zajmuje tym samym i nawet to dobrze. Pomoc wtedy  jest niemożliwa.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
04-10-2019, 12:43
przyznam
ze nie przyblizyles sie do mojej lodzi
niepotrzebnie  wl silnik i odplynaloes
« Ostatnia zmiana: 04-10-2019, 13:03 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
04-10-2019, 20:55
Ja nareszcie dziś uporałem się z pełna kalibracją PYE SR 3780, była nie lada przeprawa z powodu braku dedykowanej serwisówki i posiłkowaniem się podobnej od modelu ALPINE AL-300. Musze go tylko poskręcać i będzie git.

Deck wygląda jak milion dolarów Wojtku, a jak gra po tej kalibracji ?

Nano, masz serce do ratowania tych staruszków. Ja już odpuściłem decki poniżej 1980 roku. Nie mam cierpliwości do nich.

Brzmienie... PYE RS3780 (Klon ALINE AL-300, ERRES, ARISTONA, ect.) Powiem tak jest bardzo dobrze wszystko na miejscu, ale jakby mi czegoś w tym magnetofonie brakowało... Coś jest z górą pasma, niskie są podstawą brzmienia tego "klona Alpiny". Bardzo ładna szczegółowa średnica, tylko te wysokie, jakby lekko krok w tył. Ale jest to w dalszym ciągu magnetofon który jest na bardzo wysokim poziomie brzmienia.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
05-10-2019, 12:54
pye
hm   czyli wyglada ladniej niz brzmi  hm hm
no tak  dzieki za wypowiedz

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
05-10-2019, 12:56

witam i po testach


byl rozregulowany jak diabli
potem pokaze  dlaczego   bo znow to trwalo az na to wpadlem .. to ale na filmiku
na szczescie wsio skonczylo sie dobrze  dziala  nagrywa moze  brzmi  oczywiscie jak stara szkola
czyli basowo  pieknie potezniasto  nie jak te nowe technics-y
905  itp
wiem wiem  bedzie sprzeciw 
ale  magnetfony te starsze do odtwarzania sa  jednorazowe  po prostu inne
i nie dziwie sie ze ludziska  je jeszcze maja

do nagrywania  bywa roznie  dlatego  powiem ze sie nie nadaja

zreszta popatrzcie na fotki  czy  taka sztuka mozna nienawidzic  ech
« Ostatnia zmiana: 05-10-2019, 13:03 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
05-10-2019, 13:01
koniec


tu spojrzcie starosc nie radosc
sanki  z glowicami byly po prostu wyrobione  musialem je odnowic
tymi metalowymi blaszkami   ...takie male sanki zrobilem    spisuje sie patent 100% wo











« Ostatnia zmiana: 05-10-2019, 13:24 wysłana przez nano »

matwiej72

  • 255 / 3027
  • Zaawansowany użytkownik
05-10-2019, 14:36
Dobra robota.
Fajne foto.

-pozdrawiam.

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
05-10-2019, 16:28
pye
hm   czyli wyglada ladniej niz brzmi  hm hm
no tak  dzieki za wypowiedz

Ogólnie to nie jest aż tak źle. Bo sam magnetofon jest na bardzo wysokim poziomie brzmieniowym i nie wiele magnetofonów gra tak "analogowo". Ale jak już zaznaczyłem wcześniej wysokim tonom czegoś brakuje, może odrobiny blasku i szczegółów i było by bardzo dobrze w całym paśmie.
Poniżej poskręcany i umilający sobotnie popołudnie PYE SR3780:

« Ostatnia zmiana: 20-12-2019, 22:47 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2608
  • Ekspert
05-10-2019, 19:10
Nano z Ciebie to jest taki pomysłowy Dobromir w tym pozytywnym słowa znaczeniu, trzymaj tak dalej
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
05-10-2019, 23:16
dobromil he h eh
to
partomil




.........


audiotone
swietnie swietnie ale
zrob please kiedys maly filmik   jak to skacze wsio
ja nie znam tego magnetofonu   prosze bardzo

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
05-10-2019, 23:22
audiotone
swietnie swietnie ale
zrob please kiedys maly filmik   jak to skacze wsio
ja nie znam tego magnetofonu   prosze bardzo

Ale jak to "skacze" ?  :)
mam go jakoś specyficznie podrzucać.... ?
heheheeh dobra chodzi Ci o co, o jakieś video z czym? napisz mi to uczynię :)
Wiesz że u mnie jest to murowane, jak coś obiecuję to jest, tyle że trzeba określić się co to ma być :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
05-10-2019, 23:28
tak to fakt  murowane
..


chodzi mi ogolnie  o film  jak zachowuje sie   wyswietlacz   live
czy  kreski dzialaja pojedynczo czy grupami    jak szbyko ...   takie tam    glupoty dla mnie wazne
b dziekuje

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
05-10-2019, 23:42
Pokazywałem to tutaj jak nagrywa i odtwarza ten PYE SR3780 Wskaźniki są mułowate jak mało co ale jest oryginał tak jak ma być.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 15:20 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.