Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 3035
  • Ekspert
13-01-2017, 22:37
No to z Ciebie rasowy kolekcjoner!
daleko mi do takiego, tu trzeba mieć portfel gruby portfel .

Ja mam gruby, bo skórę tak jakoś grubo wygarbowali.

He he he

_arwas_

  • 171 / 2803
  • Aktywny użytkownik
13-01-2017, 22:43
czyli tak
wiem ze was zanudzam tymi NAD-ami
Ostatnio na forum panuje dziwna moda na "brzydale". Hmmm .... poddałem się jej i jedzie do mnie ..... "biała płyta chodnikowa".

nano

  • 9079 / 5047
  • Ekspert
13-01-2017, 22:43
edmande
brac ta yamaha kx 1200
« Ostatnia zmiana: 13-01-2017, 22:47 wysłana przez nano »

paluch.

  • 278 / 2822
  • Zaawansowany użytkownik
13-01-2017, 22:44
Ja mam gruby, bo skórę tak jakoś grubo wygarbowali.
he he dobre
eMandDe wez  Yamahę ma dbx
Tomek

_arwas_

  • 171 / 2803
  • Aktywny użytkownik
13-01-2017, 22:46
Masz racje arwas, biorę wszystkie - co sie bedę "pipać w szczypę".
Na naka rzuć jakąś serwetę co by przykryła górną krawędź. Deko postrzępiona. A może i te wycieraczki jeszcze. I tak ich z daleka nie widać. Ja bym i z bliska nie widział bo słuchając przeważnie leżę i oczy mam zamknięte.

edmande
brac ta [/size]yamaha kx 1200
Toć to wszystko u niego w domu stoi :P size/size/klops

nano

  • 9079 / 5047
  • Ekspert
13-01-2017, 22:48
nie nadazam za wami
ide posluchac muzy

_arwas_

  • 171 / 2803
  • Aktywny użytkownik
13-01-2017, 22:50
nie nadazam za wami
ide posluchac muzy
Lepiej idź napraw "mojego" NAD'a ;)

upiorek77

  • 39 / 2833
  • Użytkownik
13-01-2017, 22:51
Ostatnio na forum panuje dziwna moda na "brzydale". Hmmm .... poddałem się jej i jedzie do mnie ..... "biała płyta chodnikowa".

Czyżbyś nabył białego Brauna C4 ?
Piotrek

eMandDe

  • 2204 / 3035
  • Ekspert
13-01-2017, 22:53
czyli tak
wiem ze was zanudzam tymi NAD-ami
Ostatnio na forum panuje dziwna moda na "brzydale". Hmmm .... poddałem się jej i jedzie do mnie ..... "biała płyta chodnikowa".

Coś w tym stylu arwas ?
http://allegro.pl/braun-c4-magnetofon-gwarancja-paragon-i6675758471.html

Naprawdę brzydal.

Toć NAD dla niego to ślicznotka jest.

He he he

żartuje oczywiście.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2017, 13:12 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 3035
  • Ekspert
13-01-2017, 22:57
nie nadazam za wami
ide posluchac muzy

Ja przez cały ten czas słucham muzy nano !

A wiesz co słuchałem dzisiaj kasety nagranej na CR4 na innym Technicsie i coś w tym chyba jest co pisałeś wcześniej.
Albo tak jakos wyszło, taki nośnik a może sygnał był lepszy ?.

« Ostatnia zmiana: 13-01-2017, 23:01 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9448 / 5894
  • Ekspert
13-01-2017, 23:23
Powalczyłem troszkę dziś z RS-B905. I doszedłem do jednego że no.... jakby tu powiedzieć ..... działa hehe :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3035
  • Ekspert
13-01-2017, 23:27
Powalczyłem troszkę dziś z RS-B905. I doszedłem do jednego że no.... jakby tu powiedzieć ..... działa hehe :)

No to gratuluję Wojtku.

Cieszę się.

AUDIOTONE

  • 9448 / 5894
  • Ekspert
13-01-2017, 23:32
Przyczyna była banalna. Brak jakiśkolwiek funkcji był spowodowany uszkodzeniem mikro styku w górnej części kieszeni kasety. I mikroprocesor nie wykrywał w ogóle kasety w kieszeni , co dziwniejsze podawał poprawnie rodzaj taśmy na wyświetlaczu. Czyli wywnioskować można że to są oddzielne bloki w procesorze. Taka pierdoła . hehe :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3035
  • Ekspert
13-01-2017, 23:40
Przyczyna była banalna. Brak jakiśkolwiek funkcji był spowodowany uszkodzeniem mikro styku w górnej części kieszeni kasety. I mikroprocesor nie wykrywał w ogóle kasety w kieszeni , co dziwniejsze podawał poprawnie rodzaj taśmy na wyświetlaczu. Czyli wywnioskować można że to są oddzielne bloki w procesorze. Taka pierdoła . hehe :)
Taka pierdoła a ile bałaganu.
No i to wykrywanie rodzaju taśmy mogło mylić, że tam jest wszystko ok.
Najważniejsze, że chodzi, tzn że jest już sprawny.

artekk

  • 1694 / 5941
  • Ekspert
13-01-2017, 23:41
cały dzień na forum cisza, a wieczorem ile się dzieje :)

Mam dwie sprawy :

1. co do nie kasującego prawego kanału CT-979 - Wojtek, dziękuję za podpowiedź, faktycznie, po odchyleniu lewej rolki, deck kasuje wszystkie taśmy jak zły, czyli rolka do wymiany, roboty etc. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię, bo deck wart nowej rolki, jednak jej cena zwala z nóg.

2. cały wieczór walczyłem z CT-939mkII. Walka zakończona sukcesem, ale...
Deck w ślicznym stanie. Wymieniłem paski, trzeba było wypiąć milion złącz i odkręcić milion śrubek. Zadbałem, by słynne kółko nie zmieniło położenia. Zagadał od strzału. Jednak radość była krótka, bo za chwilę stanął silnik napędzający capstany. No myślę, po zawodach. Jednocześnie przestało działać podświetlenie kasety, ki c..j ? Zmierzyłem napięcie na zaciskach silnika, jakies śmieszne wartości ok 1V. Chcę wypiąć złączkę od tego silniczka, a on nagle rusza. To już poruszałem wszystkimi złączami na płytce za mechanizmem, okazało się, że niedokładnie wpiąłęm jedną z taśm, o kurczę, ale ulga. No to fajnie myślę sobie, składam na gotowo. Skręciłem, odpalam, coś rzęzi. Silnik od capstanów zatrzymuje się, jak to, przeciez chodził ? Coś szumi, jakby obciera. No tak, jakaś taśma została pod mechanizmem, a ja tak skręciłem, trze o koło zamachowe. Rozkręcamy od nowa, poprawiamy fuszerkę. Ładnie pięknie, deck złożony, Bardzo ładnie odtwarza, ale cóż to, zapodałem chrom, a on mi tu normal pokazuje ? no tak, pewnie zaśniedziałe styki od detekcji rodzaju taśmy. Ale gdzie one są ? w Pioneerze z prawej strony, ale wymyślili ! Nie są to jednak typowe mikrostyki z blaszkami, ale jakieś zabudowane mikrowyłączniki. Spróbuję napsikać kontaktu. Uff, działa wszystko jak trzeba. Fajnie, ale jak on nagrywa, czy w ogóle nagrywa ? O K...a, jakieś trzaski tylko nagrywa !! słychać szum taśmy i szczątkowe dźwięki z nagrania. Poruszałem taśmami, złączami, PR-kami, nic nie pomogło. Kręcę czym popadnie, nagle ... coś się odzywa, ale czym ja kręcę ? aaa,  kalibracją !! No to psikamy potki od kalibracji i biasu. No i magnetofon jest jak nowy, pięknie nagrywa i odtwarza, kasuje. A ile nerwów mnie kosztował.... Zapomniałem jeszcze o regeneracji idlera, w tzw, międzyczasie, bo panu Pioneerowi przewijać się nie chciało. Podsumowując kupę roboty i stresu, malutka satysfakcja  w nagrodę.

Mam nadzieję, że jakoś dobrnęliście do końca :) Teraz, by dopieścić Pioneera, jeszcze Wojtkowe przyrządy i taśmy by się przydały, a co najważniejsze WIEDZA jak ich użyć :)

Jutro walczę z drugim CT-959, po takiej rozgrzewce, może dam radę.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2017, 01:01 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo