Audiohobby.pl

Magnetofon

jmaciek

  • 389 / 4835
  • Zaawansowany użytkownik
25-05-2016, 20:32
jeden facet miał tylko maxell ur te ostatnie, ale nie bralem.
UR idą w górę ze swoja ceną. A za rok to nawet ich już nie będzie i zatęsknimy za nimi tak jak to miało miejsce z Sony UX-S...
M.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
25-05-2016, 21:14
eMandDe>>>>>>>>>
Pokaż tego Technicsa z przodu :) to jest RS-B40 ? jeśli można.
A jak tam 245? coś działałeś ? Z kolei dziwna sprawa z tym nagrywaniem... ja bym się przyczepił do zimnych lutów...
Bo może magnetofon długo stał poszedł na sprzedaż , wysyłka (wstrząsy) , potem dostał kopa mianowicie od razu zaprzątnięto go do działania :) Może chciałby Ci powiedzieć daj mi odsapnąć hehe . Żartuje oczywiście . Ale zimne luty mogą się pojawić .

Mnie jak zwykle dziś "wydymano" że tak to nazwę sprzątnięto mi z przed nosa RS-M280 :( zostałem przebity w ostatnich sekundach o niecałego funta :( Bardzo zły dzień ... A czekałem na koniec aukcji prawie 3 tygodnie nic nie mówiłem bo to miała być niespodzianka. A tu dupa blada ...

gotyk1>>>>
U mnie zginęły w sklepach kasety jakieś rok temu. Były jeszcze niedawno Maxell-e UR ale to już także przeszłość.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
25-05-2016, 21:26
jeden facet miał tylko maxell ur te ostatnie, ale nie bralem.
UR idą w górę ze swoja ceną. A za rok to nawet ich już nie będzie i zatęsknimy za nimi tak jak to miało miejsce z Sony UX-S...
M.


No ja zdążyłem zrobić zapasy kaset jakiś czas temu :) Więc jestem spokojny.



Żeby nie było mi smutno. Oprócz Teaca V-770 jadą jeszcze: DENON DRM-800 oraz JVC TD-V521. Zaczyna się specjalizacja: trzy głowice, dwa wały. A co! Jak szaleć to szaleć!

Ten JVC TD-V521 to dziwna maszyna bo to jest dwu głowicówka (amorficzne głowice) i dwa wałki i na dokładkę regulowany bias.
Zaś Denon DRM-800 mam fajny magnetofon dość uniwersalny . Tego teac-a V770 nie znam ale ma chyba automatyczna kalibrację zdaje mi się .
« Ostatnia zmiana: 25-05-2016, 21:43 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2973
  • Ekspert
25-05-2016, 21:46
eMandDe>>>>>>>>>
Pokaż tego Technicsa z przodu :) to jest RS-B40 ? jeśli można.
A jak tam 245? coś działałeś ? Z kolei dziwna sprawa z tym nagrywaniem... ja bym się przyczepił do zimnych lutów...
Bo może magnetofon długo stał poszedł na sprzedaż , wysyłka (wstrząsy) , potem dostał kopa mianowicie od razu zaprzątnięto go do działania :) Może chciałby Ci powiedzieć daj mi odsapnąć hehe . Żartuje oczywiście . Ale zimne luty mogą się pojawić .

Mnie jak zwykle dziś "wydymano" że tak to nazwę sprzątnięto mi z przed nosa RS-M280 :( zostałem przebity w ostatnich sekundach o niecałego funta :( Bardzo zły dzień ... A czekałem na koniec aukcji prawie 3 tygodnie nic nie mówiłem bo to miała być niespodzianka. A tu dupa blada ...

gotyk1>>>>
U mnie zginęły w sklepach kasety jakieś rok temu. Były jeszcze niedawno Maxell-e UR ale to już także przeszłość.

Tak to RS B 40 !
Poniżej fotki przodu jak chciałeś.
To nie ta liga co za funty AUDIOTONE. No i jeszcze przed czyszczeniem.

Ja dałem za tego technola tylko 10 peelenów !!!
Ale fajowa maszyna i nic mu nie jest. Już !!

He he he

A tak apropo Twojego złego dnia.
Rozumiem Cię jak najbardziej.

Fajny też ten 280 !!!Niedawno go oglądałem bo trafiłem przez M 45 na tego w necie.
Ktoś chyba reanimował go z dwóch na AUDIOSTEREO.

Piszesz, że przebił Cie ktoś o funta.
Nie wieadomo ile on licytował Może dał ażo 100 funtów więcej i tak miałby przewagę bo jeżeli jest jak na alledrogo to my nigdy nie wiemy ile dał nasz przeciwnik, a przelicytował tylko o 1, 10 albo 25 zł.

A co do 245 to mam chęć zacząc go w końcu składać.

Zaraz jak skończę z RS B 40.


Właśnie przy nim siedzę tj. RS B 40, bo chciałem dokończyc nagrywanie drugiej kasety i dam mu spokój.

Dam mu odpocząc jak piszesz !

A co do zimnych lutów to i tak bym sobie nie poradził.
Cos tam pogrzebałem i wrócił do żywych. Może to faktycznie i zimne luty.
Poza tym to juz dziadek - wybaczam mu. I tak daje radę.

A ja dzisiaj mam lepszejszy dzień.
Oprócz tego że udało się wskrzesić RS B 40 to nabyło mnie się jeszcze dwa TECHNOLE
605 i 66W - Takiego masz AUDIOTONE.

I tak wyszło, że tych których nie tak dawno nie miałem żadnego dziasiaj mam najwiecej bo aż 7 szt.

Wow !!!

A kasety - fakt - cieńko z nimi oj cieńko.

Jak ktoś nie zacznie produkować to zostaniemy tylko z deckami

He he he
« Ostatnia zmiana: 26-05-2016, 11:27 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
25-05-2016, 22:04
Ten RS-M280 to następca RS-M95... bardzo podobny funkcyjnie pełna kalibracja i tylko dolby B. Dźwiękowo nie wiem. Ale bardzo rzadko się trafia na jakiś portalach .  Ja dawałem 75 funtów a poszedł za 76... nawet dałbym więcej ale za bardzo się cackałem trzeba było dać od razu 100 i było by po kłopocie . Ale było bardzo dużo chętnych... Więc nie wiadomo jak to by się skończyło.

A ja posiadam tego dwu-kasetowego TR-TR555 i RS-T80R.

A za zdjęcia dziękuje ładnie wygląda :) Podoba mi się .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2973
  • Ekspert
25-05-2016, 22:08
AUDIOTONE

Szkoda, szkoda, moze trzeba było położyc te 100 funtów jak on taki rzadki A może przebiłbys tego kogoś o 1 funta i zakończyłoby sie na 77 funtach.
Kurcze - zawsze tak jest jak sie coś nie tak zrobi.

Szkoda naprawdę..
Przykro mi.

A Ty nie masz tego RS B 66 W ?

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
25-05-2016, 22:18
AUDIOTONE

Szkoda, szkoda, moze trzeba było położyc te 100 funtów jak on taki rzadki A może przebiłbys tego kogoś o 1 funta i zakończyłoby sie na 77 funtach.
Kurcze - zawsze tak jest jak sie coś nie tak zrobi.

Szkoda naprawdę..
Przykro mi.

A Ty nie masz tego RS B 66 W ?

Nie ja mam RS-T80R model z auto-reversem , a Twój jest lepszy moim zdaniem bo bez reversu i ma amorficzne głowice, lepsze parametry elektroakustyczne , i było ich mniej niż 80-tek :) .
Kiedyś chciałem mieć 66 bo to najbardziej wypasiona starsza kopiarka technics-a .

A to mój: Technics RS-T80R
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2973
  • Ekspert
25-05-2016, 23:08
Normalnie głowe bym położył, ze masz taki sam, a tu fakt Twój jest z autoreversem
A ten 66 prawda nie ma.
Nawet sie zastanawiałem że jakoś tak dziwnie zrobili.
A parametry oczywiście, że sprawzałem i nie chciało mi się wierzyć, że ma aż takie wysokie.
Dlatego taki mój wybór.
A po wtóre naprawde lubię bardzo taki design.

Cieszę sie z zakupów.
Teraz to już mam cały przekrój Technicsa.
Na koniec kupiłem sobie podwójnego.

He he he

A co !
Raz kozie śmierć.

A Ty masz jeszcze fajowe TEAC-i. Wiem wiem. Przynajmniej jeszcze jeden niż ten na fotce wyzej.

Ja nie mam żadnego i boję się że jak gdzieś nadarzy mi się okazja to jeszcze decka kupię.

He he he

A ja składam właśnie 245

I już sie bojęe czy odpali ?
« Ostatnia zmiana: 26-05-2016, 10:56 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
25-05-2016, 23:24
Tego co widać wyżej to TEAC V-6030S sprzedałem go w tamtym roku. Został mi tylko ten TEAC A-770 .
A to czekam aż coś napiszesz co dalej z tym RS-M245X :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2973
  • Ekspert
25-05-2016, 23:42
No i deck chodzi.


Udało się.
Oczywisie AUDIOTONE miałes rację z tym paskiem - jest wyciągniety.
Jak pomoge to załączy i jak pomogę to wyłączy.
Nawet pieknie nagrywa, jak pomoge oczywiście.


He he he

Muszę zmienić pasek.
Tylko nie wiem czy gdzieś kupię i jaki ma wymiar ?

A tu niżej fotki
« Ostatnia zmiana: 26-05-2016, 10:58 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
25-05-2016, 23:56
podaje Ci listę co to za pasek


                                        numer w serwisówce           nazwa paska            pasuje do takich magnetofonów                         
M12..............................................QDB0287..............CHANGING BELT....................265X,250,245X,255X,275X,280

wymiarów niestety nie mam :(

Poza tym mówiłem że go zreanimujemy :)


Jak będę zamawiał do swojego to Ci podam dokładne wymiary jak mi dojdzie nowy oryginalny.
Jeszcze raz gratuluje! Udanej reanimacji.
« Ostatnia zmiana: 25-05-2016, 23:58 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2973
  • Ekspert
26-05-2016, 00:32
A tutaj obaj dziadkowie w komplecie

He he he
« Ostatnia zmiana: 26-05-2016, 11:31 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
26-05-2016, 00:37
Możesz spróbować z paskiem o minimalnie mniejszej średnicy. Jeśli Ci się śpieszy. Jak nie to będziesz musiał poczekać na mojego :).
A technics-y wyglądają super . Podoba mi się. jeszcze raz gratuluje naprawy i uporu :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2973
  • Ekspert
26-05-2016, 00:37
podaje Ci listę co to za pasek


                                        numer w serwisówce           nazwa paska            pasuje do takich magnetofonów                         
M12..............................................QDB0287..............CHANGING BELT....................265X,250,245X,255X,275X,280

wymiarów niestety nie mam :(

Poza tym mówiłem że go zreanimujemy :)


Jak będę zamawiał do swojego to Ci podam dokładne wymiary jak mi dojdzie nowy oryginalny.
Jeszcze raz gratuluje! Udanej reanimacji.

Dzieki dzięki dzieki AUDIOTONE.

Udało się ale musiał przyjśc nowy dzień

He he he - tamten był fo kitu.

eMandDe

  • 2204 / 2973
  • Ekspert
26-05-2016, 00:39
Możesz spróbować z paskiem o minimalnie mniejszej średnicy. Jeśli Ci się śpieszy. Jak nie to będziesz musiał poczekać na mojego :).
A technics-y wyglądają super . Podoba mi się. jeszcze raz gratuluje naprawy i uporu :)

Mają ryski jak to ja na czole ale mówiłem że to dziadkowie nie za dewizy.