Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
24-03-2016, 13:51
Ja nie mam żadnego Wolkmana ale taki rarytasik to mi chodzi po głowie.

Mam gdzieś jakieś dwa Discmany ale nie sprawne. Chociaż też już zabytkowe i ciężkie.
« Ostatnia zmiana: 24-03-2016, 14:12 wysłana przez eMandDe »

muda44

  • 209 / 4971
  • Aktywny użytkownik
24-03-2016, 16:07
Z techniolków to mam jeszcze 965 i 765  zaś te 707, 727, i 828 wydawały mi się już strasznie plastikowe choć brzmiały poprawnie. Ale miały fajne wyświetlacze, podobały mi się pod tym względem. Nowsze seria BX i AZ dla mnie to już upadek wyglądu. Brzmieniowo nie wiem...
646 miałem nowy bodajże w 1994r i na tle " szuflady " którą wtedy miałem to była przepaść .
Dzisiaj wiem że to padło jakich mało .
W zeszłym roku kupiłem jeszcze z ciekawości 747 . Pioneer 737 jest o lata świetlne od niego lepszy .
Fakt , podoba mi się to automatyczne zamykanie kieszeni po wsadzeniu kasety i automatyczna prędkość przewijania .
Nic więcej .

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
24-03-2016, 19:49
Musze sie pochwalić.

Byłem dzisiaj u kolegi który chciał pochwalić się nowym sprzętem, który kupił sobie, a mianowicie nowy amplituner Yamahy.
Ale nie o to chodzi.

Ja chwaliłem sie swoimi magnetofonami i od słowa do słowa pokazał mi co miał w szufladzie.
I wydębiłem to od niego i cieszę się jak dziecko.

A oto nowy - stary nabytek

nano

  • 9079 / 5035
  • Ekspert
24-03-2016, 19:59
jak to bylo w tej piosence

"w zyciu piekne sa tylko chwle " 


piekne piekne piekne
niesprzdawalny zabytek przeszlego niezapomnianego czasu

ech piekne

ELTRA  szok

uwazaj zeby ja nie pogielo
gadaj co na nie jest
« Ostatnia zmiana: 24-03-2016, 22:14 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9423 / 5882
  • Ekspert
24-03-2016, 21:39
Co do Pioneer ct w 720 r sprzedawca przekierował  mnie do aukcji z paskami od CT W 806 DR i powiedział, że te paski powinny pasować więc kupiłem
I zaraz mi sie wydawał troche jakby inny niż oryginalny który nie był w takim aż złym stanie tylko jakoś albo bardziej twady albo właśnie krótszy. Byłem tak zafascynowany zmianą że nie do końca dobze zmierzyłem

Aropo odtwarzania
Lewa kieszeń nie reaguje wcale i nie chce ruszyć ani w jedną ani w drugą To ta w któej pękł pasek od mostka z głowicą i usiedlił mi kasetę żeby ja wyciągnąć przekęciłem parę razy mechanicznie palcem koło i mostek zszedł niżej i mogłem wyciągnąć kasetę.
Nie wiedziałem że to będzie miało aż taką ważność A jednak.
A co do drugirj - prawie działającej
Dlaczegoprawie bo w prawo odtwarza a w lewo nie chce ruszyć
Przewija w obie strony ale jak zmieni ustawienia głowicy żeby odtwarzać w lewo to rolka dociskowa jakoćś słabo ciągnie bo moge ją jakby zatrzymac palcem W prawo ciągnie mocno
Sprawdzałem na otwartej kieszeni

A oto kilka fotek mechanizmów
Najpierw lewy - zły potem prawy  prawie dobry (he he he - prawie dobry - dobre)


Co do mechaniki 720R to szukałem porównań z innymi mechanizmami ale sporo jest dwu-silnikowych a u ciebie jest mechanizm jedno-silnikowy jedyny który pasował to był właśnie od 820R i model 802R ale także nic niema w necie o serii ...02 lub ...20 :(  .
W necie mało jest nawet zdjęć tych deków w środku :( Troszkę kicha. Ale sądzę że jak składałeś to może masz przestawiony mechanizm od obrotu głowicą i wtedy jest blokowanie startu. Ale przewija normalnie .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5035
  • Ekspert
24-03-2016, 22:17
tak jest ciezko z tym autoreversem od kolegi
tez szukalem  i niestety  nic

sk-victor

  • 13 / 5493
  • Nowy użytkownik
24-03-2016, 22:30
A oto nowy - stary nabytek

A czy można byłoby poprosić o zdigitalizowanie i udostępnienie + dobry skan okładki i kasety. Zrobiłoby się kopie na użytek własny ;)
Witek

nano

  • 9079 / 5035
  • Ekspert
24-03-2016, 22:46
zdigitalizowanie

najpierw trza wiedziec co tam jest  he he

sk-victor

  • 13 / 5493
  • Nowy użytkownik
24-03-2016, 23:09
zdigitalizowanie

najpierw trza wiedziec co tam jest  he he

Czyli jakiś profan coś tam ponagrywał... Szkoda.
Witek

AUDIOTONE

  • 9423 / 5882
  • Ekspert
24-03-2016, 23:42
Musimy się wstrzymać jak eMandDe tą taśmę przejrzy to dopiero będziemy wiedzieć :) bo tak możemy tylko domniemywać co tam jest , czy to co nagrał producent czy nie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
24-03-2016, 23:42
jak to bylo w tej piosence

"w zyciu piekne sa tylko chwle " 


piekne piekne piekne
niesprzdawalny zabytek przeszlego niezapomnianego czasu

ech piekne

ELTRA  szok

uwazaj zeby ja nie pogielo
gadaj co na nie jest

Nie wkładam jej do sieczkarki zwanej SONY
He he he

A co na niej jest ?

Ano na początku przywitał sie pięknie facet w imieniu producenta prezentowanego magnetofonu UNITRA ELTRA w Bydgoszczy
Potem mówi kilka słów co trzeba wykonać na samym początku, a mianowicie dokładnie zapoznać sie z insrtrukcją obsługi a potem sprawdzic i wyreglowac magnetofon.

Potem zaprezentowany jest test
Pierwsza częśc testu jest przystosowana do identyfikacji kanałów.
Sygnał zapisany w lewym kanale powinien być słyszalny w lewym głosniku, a prawy w prawym głosniku.

Potem mówi co zrobić gdyby było odwrotnie

Potem jest sygnał w lewym kanale i w prawym

puk uk puk - kanał lewy
puk puk puk - kanał prawy

Potem zgodnośc fazowa kanałów.
Mówi jak rozstawic głośniki, nastawic jednakową głośność i usiąćś w odpowiednim miejscu

Potem jest pięć sygnałów testowych:
sygnał 1 3 i 5 powinien byc słyszalny ze środka
pozostałe z kierunków skrajnych

Potem jest zrównoważnenie, czyli balans jeżeli dany magnetofon ma takowy regulator
i mówi co zrobic zeby było oki

Potem idzie piosenka Sewryna Krajewskiego - Baw mnie ...

Potem prosi o posłuchanie kilku charakterystycznych efektów sterofonicznych:
Wycie pociągu i nadjezdza l lewej przybliża sie i odjeżdza w prawo,
drugi to gra w pingponga raz uderzenie w lewej kolumnie a drugi w prawej
potem przemarszesz kolumny np wojskowej słychac uderzenia butów.

Na zakończenie zaprasza nas do wysłuchania programu stereofoniicznego przygotowanego przez firme WIFON W W-wie
I leci BAJM - Jak diament
Krzychu Krawczyk - rock en roll
Irena Santor - juz nie ma dzikich plaż

I koniec pierwszej strony

Druga strona jest opisana - DO ZAPISU i jest czysta

Myśle że opisałem dokładnie
Lepiej nie potrafię

Na utworze Krzysia jest tylko mała chwilka jakby zmazana ale to jest moment.

« Ostatnia zmiana: 25-03-2016, 00:03 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
24-03-2016, 23:43
Musimy się wstrzymać jak eMandDe tą taśmę przejrzy to dopiero będziemy wiedzieć :) bo tak możemy tylko domniemywać co tam jest , czy to co nagrał producent czy nie.

Opis już jest !

AUDIOTONE

  • 9423 / 5882
  • Ekspert
24-03-2016, 23:44
W tym samym czasie wpisaliśmy ,czyli wygląda na nieruszaną :)

Pobawiłem się z tym akajcem 75 , i co zauważyłem nagrywałem sygnał z zewnętrznego generatora 400Hz i 10kHz . Magnetofon nagrywa poprawnie żadnych spadków i zniekształceń. czy może być uszkodzony wewnętrzny generator sygnałów testowych ? jakieś kondy powysychały czy jak ?
« Ostatnia zmiana: 24-03-2016, 23:48 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
24-03-2016, 23:50
Co do Pioneer ct w 720 r sprzedawca przekierował  mnie do aukcji z paskami od CT W 806 DR i powiedział, że te paski powinny pasować więc kupiłem

Najpierw lewy - zły potem prawy  prawie dobry (he he he - prawie dobry - dobre)


Co do mechaniki 720R to szukałem porównań z innymi mechanizmami ale sporo jest dwu-silnikowych a u ciebie jest mechanizm jedno-silnikowy jedyny który pasował to był właśnie od 820R i model 802R ale także nic niema w necie o serii ...02 lub ...20 :(  .
W necie mało jest nawet zdjęć tych deków w środku :( Troszkę kicha. Ale sądzę że jak składałeś to może masz przestawiony mechanizm od obrotu głowicą i wtedy jest blokowanie startu. Ale przewija normalnie .

Dzięki za pomoc i czas poświęcny

Ja też nie mogę znaeżć nic  w necie
Pewnie cos przestawiłem
Teraz nie wiem tylko jak do tego wrócic
Poza tym jak sie zmienia psek który jeszcze jest to można nie ruszyc ustawień - u mnie pękł i juz sie napewno coś przestawiło

A czy jest jakas zależnośc jakpowinnoto wyglądać ?

nano mówił że mam dwie kieszenie to moge porównać i tak chce zrobić ale nie dzisiaj - jutro sie za to wezme jak nie bedzie ronoty swiątecznej
He he he

Dzieki za pomoc jeszcze raz

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
24-03-2016, 23:51
W tym samym czasie wpisaliśmy ,czyli wygląda na nieruszaną :)


Co znaczy Nieruszaną ?
« Ostatnia zmiana: 25-03-2016, 00:12 wysłana przez eMandDe »