Audiohobby.pl

Magnetofon

gotyk1

  • 1310 / 5931
  • Ekspert
22-03-2016, 23:57
Może w tym akai czujnik typu kasety nawala, widzi inny typ niż załadowany i stad kalibrator się myli

gotyk1

  • 1310 / 5931
  • Ekspert
23-03-2016, 00:05
Pamietam, ze w gx-95 miałem tak, ze na niektórych kasetach pokretlo bias miałem na max skrecone a meter ledwo co dociagal do pozycji 0. Na innych kasetach było ok. Podejrzewalem ze to może po prostu tasmy mniej kompatybilne.

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
23-03-2016, 08:57
no teraz jak juz cos dziala trza spokojnie go odnowic wyczyscic i bedzie ok  ufff
za dlugo stal w ciemnosci w szafie

ty niedobry
wsciekl sie

oj oj  decki tego nie lubia
« Ostatnia zmiana: 23-03-2016, 08:59 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
23-03-2016, 09:46

Chodzi o te kółka oznaczone cyframi 22 i 26 tak sądzę jedno jest od startu drugie od pauzy.

Na kołach pasowych są znaki widać to na filmie ale jak to ustawić to na razie jeszcze nie wiem...poszukam i dam znać :)


Witam AUDIOTONE

znalazłeś może jakieś fotki od ustawień tych kół od AIWY AD F 910 ?

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
23-03-2016, 09:56
Mam podobny problem z Pioneer-em CT W 720 R

Podczas odsłuchu tj. sprawdzania w lewej kieszeni pękł pasek od podnoszenia głowic - ten cienki kwadratowy.
Zablokowało mi kasetę.
Rozebrałem więc decka i kręcąc zębatką opuściłem mostek z głowicą i uwięziona kaseta puściła i mogłem ją wyciągnąć
Zamówiłem paski. Co prawda facet wysłał mi od innego twierdząc że te same są przy tym modelu
Rozebrałem i wymieniłem w obu kieszeniach
I co ?
Lewa kieszeń żyję swoim życiem a prawa która miała dobre choć stare paski chodzi ok z małym albo większym ale tzn
Odtwarza w prawo i przewija w prawo natomiast autorevers przerzuci z powrotem i magnetofon przestaje chodzić i tak samo z cofaniem kasety rev przy odsłuchu w prawo !
Czy może to być wina długości płaskiego paska. Bo na samym początku wydawało mnie się że te nowe paski sa jakby ciut dłuższe albo bardziej miękkie.

I znowu problem.
Lewa kieszeń - nie wiem jak ustawić koła a w prawej nie ciągnie w lewo.

Może ktoś wie co mu dolega i jak ustawić koła ?

A wydawało by się że wymiana pasków to takie proste.
Bardziej bałem się że coś mi wypadnie i nie będę wiedział gdzie a tu chodzi o ustawienia
No tak ale gdybym podszedł do sprawy kiedy paski jeszcze były to ok ale w obu deckach tj. Pioneer CT W 720 R i we wspomnianej wyżej AIWIE 910 było już po paskach więc kółka się poprzestawiały.

I klops.

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
23-03-2016, 12:58
witam
fotki zawsze sa pomocne
niestety  CT W 720 R   nie znam

ale
po pierwsze

kola zamachowe musza sie krecic w innym kierunku
moze zle zalozyles glowny pasek

kola musze sie krecic w przeciwnym kierunku   !!!
« Ostatnia zmiana: 23-03-2016, 13:26 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
23-03-2016, 19:28
witam
fotki zawsze sa pomocne
niestety  CT W 720 R   nie znam

ale
po pierwsze

kola zamachowe musza sie krecic w innym kierunku
moze zle zalozyles glowny pasek

kola musze sie krecic w przeciwnym kierunku   !!!

Wiem wiem nano
Paski napewno są dobrze założone i koła zamachowe kręcą sie  w przciwnym kierunku

Chodzi mi bardziej czy lużniejszy pasek miałby znaczenie przy tym, że deck w jedną stronę ciągnie tj odtwarza ok a w druga po zmianie ułożenia głowicy - autorevers nie chce ?

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
23-03-2016, 19:34
kur szkoda ze nie mialem tego decka nigdy
nie pomoge

...

jesli capstan zle kreci  hm powinna byc kaszanka kasety  a tego nie masz hm ....
ciagnie troche czy od razu jest off przy przelanczeniu ...
obraca sie glowica i potem jest off
czy glowica nie moze sie obrucic ??

nie pomoge nie wiem

AUDIOTONE

  • 9423 / 5883
  • Ekspert
23-03-2016, 20:57
Dziękuje za wskazania gotyk1 :) jak przyjdą paski i rolki to zabiorę się za niego lepiej i go w całości wybebeszę :) .
Co do 910 nic więcej nie znalazłem, trzeba będzie chyba szukac identycznej lub choć 810 ... może mechanika podobna  :( .

Nano odnośnie stania w szafie to może i masz rację za długo stał... jakiś rok może mniej i się obraził , a wcześniej wszystko działało ok :) .
poczekam na paski i rolki.

eMandDe
Odnośnie tego pionka 720R to nic nie znalazłem żadnej serwisówki to podobny jest do 820R ale także nic :(
poszperam jeszcze to zobaczę , da się jakoś machną jakieś foto tego mechanizmu ?
« Ostatnia zmiana: 23-03-2016, 21:08 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
23-03-2016, 23:46
Co do Pioneer ct w 720 r sprzedawca przekierował  mnie do aukcji z paskami od CT W 806 DR i powiedział, że te paski powinny pasować więc kupiłem
I zaraz mi sie wydawał troche jakby inny niż oryginalny który nie był w takim aż złym stanie tylko jakoś albo bardziej twady albo właśnie krótszy. Byłem tak zafascynowany zmianą że nie do końca dobze zmierzyłem

Aropo odtwarzania
Lewa kieszeń nie reaguje wcale i nie chce ruszyć ani w jedną ani w drugą To ta w któej pękł pasek od mostka z głowicą i usiedlił mi kasetę żeby ja wyciągnąć przekęciłem parę razy mechanicznie palcem koło i mostek zszedł niżej i mogłem wyciągnąć kasetę.
Nie wiedziałem że to będzie miało aż taką ważność A jednak.
A co do drugirj - prawie działającej
Dlaczegoprawie bo w prawo odtwarza a w lewo nie chce ruszyć
Przewija w obie strony ale jak zmieni ustawienia głowicy żeby odtwarzać w lewo to rolka dociskowa jakoćś słabo ciągnie bo moge ją jakby zatrzymac palcem W prawo ciągnie mocno
Sprawdzałem na otwartej kieszeni

A oto kilka fotek mechanizmów
Najpierw lewy - zły potem prawy  prawie dobry (he he he - prawie dobry - dobre)

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
23-03-2016, 23:51
akurat na ebaj.de leci licytacja 950es bez bokow, jest szansa wyrwac taniej niż te 1300.

http://www.ebay.pl/itm/SONY-TC-K950ES-STEREO-CASSETTE-DECK-3HEAD-QUARTZ-CLOSED-LOOP-DUAL-CAPSTAN-TOP-/152019233439?hash=item23650d6a9f:g:yFUAAOSwxp9W6wGW

Jeżeli o ten chodzi to cena jest na dzisiaj 681 zł za decka plus 166 zł koszty wysyłki Razem prawie 850 zł a do końca aukcji jeszcze 3 dni !

Widze dzisiaj, że już nawet nie ma tej aukcji !
« Ostatnia zmiana: 24-03-2016, 13:49 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
24-03-2016, 07:20
sa dwie kieszeni  identyczne ...
mozesz porownac lewa i prawa

jak sile potrzebujesz zeby zatrzymac  capstan
moze faktycznie tylko pasek amy tu robimy prace magisterska

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
24-03-2016, 10:10
sa dwie kieszeni  identyczne ...
mozesz porownac lewa i prawa

jak sile potrzebujesz zeby zatrzymac  capstan
moze faktycznie tylko pasek amy tu robimy prace magisterska

Jak znajdę trochę czasu to rozbiorę i zamienię z powrotem stary pasek do prawej dobrej kieszeni i zobaczę.
Może akurat to jest to ?
Ja  tylko pytałem czy możliwe że to może mieć takie znaczenie - uczę się - nie chce narażać wszystkich na wytężanie mózgów z tego tytułu.
Pytam bo może ktoś już to przerabiał.
Apropo porównania to nie wiem tak do końca co tam porównywać - jakieś ustawienia pewnie kółek - ale będę porównywał jak umiem - jak się uda to oki.

Dzięki nano za wszystko.

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
24-03-2016, 10:13
Tak sobie obserwowałem aukcję bo czytając Wasze posty widziałem wcześniej, że niektórzy sprawili sobie takie maszynki jak WOLKMAN.

Zobaczcie ile ludziska płacą za fajne takie zabawki.

http://allegro.pl/sony-walkman-professional-wm-d6c-i6052722925.html

Mnie też się podobał ale kasa !

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
24-03-2016, 11:15
tak kiedys tu otworzylem temat walkmann ,,,
ale jakos sie nie rozwinal

mam pare sztuk ..

to co podales do bardzo dobry model
dlatego taka cena