Audiohobby.pl

ORPHEUS 2 na żywo – prezentacja wyłącznie dla userów Audiohobby

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
24-03-2016, 18:50
Jak zobaczyłem, że robicie sobie fotkę bez Wiktora to pobiegłem po niego :) Ale jakoś tych fotek z nami nie widzę.

Włodek, znalazłem fotkę na potwierdzenie tego, co napisałeś.
Na wcześniejszym zdjęciu jeszcze jesteś, później już cię nie ma.
Te zdjęcia z Wami robił fotograł zamówiony przez firmę Aplauz.
Mają je jakoś dostaczyć uczestnikom. Tak mówił Paweł z tej firmy (ten w okularach).
Domyślam się, że pewnie dadzą je Wikotorowi. :)

Z tą obróbką zdjęć, się trochę schodzi, a nie za bardzo mam czas.
Wrzuciłem nieobrobione fotki, (zapisane do formatu jpg), na serwer ftp.
Najlepiej korzystać jest z przeglądarki Firefox. W niej na pewno dobrze działa logowanie.
Można pobierać pojedyncze zdjęcia lub całość spakowaną do pliku Audiohobby.zip.
Dla wszystkich zainteresowanych, adres serwera i dane do logowania, podam na PW.
W razie co, proszę o kontakt tą drogą.

@Majkel, trzeci po lewej to ja :D

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
25-03-2016, 17:45
Wszystkim kolegom na forum - spokojnych, zdrowych Swiąt Wielkanocnych!

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
26-03-2016, 21:09
Premiera Sennheiser HE-1 w Hong Kongu

Corvus5

  • 2596 / 5331
  • Ekspert
27-03-2016, 22:33
Odnosnie barwnych i apetycznych opisow dzwieku:

piotreek73

  • 10 / 2951
  • Nowy użytkownik
28-03-2016, 15:45
witam:):)
Jak  tam  swieta  wam   mijaja..???
Kiedy  jeszcze   w   najblizszym  czasie   bedzie  podobna  impreza  ,  jak  ostatnio  w  ZACHECIE..???

ZDROWYCH  I  WESOLYCH  SWIAT  ZYCZE..:) !!!

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
29-03-2016, 19:39
A ja zamierzam złożyć pozew przeciwko organizatorom.

Moje życie od odsłuchów zmieniło się w koszmar. Prawie nic co słyszę mi się nie podoba.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
30-03-2016, 13:47
Premiera Sennheiser HE-1 w Hong Kongu



Hmmm jakby to powiedzieć ....."pupy nie urywa" albo "szału nie ma". Oczywiście w stosunku do polskiej premiery.
Zawsze wiedziałem, że ten "Honk Konk" to zaścianek.  ;-)

padam

  • 27 / 5586
  • Użytkownik
30-03-2016, 18:56
Wybaczcie mi opóźnienie w przedstawieniu moich wrażeń. Na wstępie chciałbym

podziękować wszystkim zaangażowanym w owo wydarzenie. Panująca atmosfera była bardzo

przyjazna, poznałem również wiele wspaniałych osób.

Po pierwsze, HE1 są bardzo komfortowe. Dźwięk jest czysty, o dużej rozdzielczości i

strukturze. Bardzo solidny podkład basowy i szeroki zakres dynamiczny, wysoce precyzyjny,

jednocześnie wciąż cechujący się gładką i delikatną prezentacją, z której znane są słuchawki

elektrostatyczne. Mam wrażenie, że odtwarzają nagranie dokładnie takie, jakim jest. Żadnych

oznak natężenia, nawet jeśli głośność jest zwiększona. Imponujące. Czas, który miałem był

prawdopodobnie niewystarczający, by oswoić się z tym, jak dobre naprawdę są. Limity

techniczne, ekstremalnie przesunięte, zwracały większą uwagę na fakt „bycia wciąż

słuchawkami”. To dość interesujące, teraz mogę odczuć to nawet mocniej. Odejście od tego

wymaga użycia wysokiej jakości korektorów- takie produkty są już dostępne na rynku. Jestem

pewien, że dopasowałyby się świetnie.

Drugiego dnia, tuż przed powrotem do domu, udało mi się spędzić więcej czasu , tym razem z

HE90s. Co za rewelacja! Posiadają tę samą delikatną jakość. Nawet lepszą, bardziej

muzyczną, pełną emocji. Być może dźwięk charakteryzował się pewnym blaskiem, ale nie

sądzę by był zbyt jasny lub zbyt ciemny. To naprawdę byłą muzyka, jakiej nie słyszałem

nigdy wcześniej. Tak wyobrażam sobie brzmienie w prawdziwym życiu. Bardzo naturalne,

ale w pewien sposób podkreślające „ludzki” element w muzyce, co bardzo mi się podoba.

Odłożenie ich było smutnym momentem. Pięknie stworzony dźwięk, słuchało się tego bardzo

specjalnie, co było bardzo przyjemne, ponieważ nie sądzę, że słuchawki te będą używane cały

czas.

Być może stare słuchawki emitują dźwięk, który imponuje na początku, ale z czasem da się

zauważyć niedociągnięcia (bass, detale, staging nie są do końca czyste, ale wciąż na całkiem

wysokim poziomie), natomiast dźwięk z nowych, doceniamy jeszcze bardziej wraz z

upływem czasu. Robi on wrażenie, bez względu na typ odtwarzanej muzyki. Można określić

je jako bardziej wszechstronne (chciałbym podkreślić, że muzyka, jaką ze sobą przywiozłem

była w większości nowoczesną, klasyczną muzyką, która może być różnie miksowana).

Myślę, że wymaga to uważniejszej ewaluacji. To, co wiem na pewno po wysłuchaniu tych

dwóch systemów, to fakt, że starszy odtwarza nagrania w taki sposób, w jaki chciałbym je

słyszeć. 

Kupiłem również mój własny system Stax do hostelu, w którym się zatrzymałem.

Wysłuchałem go porządnie przed i po, i wydaje mi się, że w swojej muzykalności bardziej

przypomina starszy system (można by spierać się, czy jest to kolejny powód mojego wyboru).

Jestem teraz świadomy istniejących wad, szczególnie w kwestii bardziej złożonych i

dynamicznych przejść. System po prostu nie całkiem nadąża i dźwięk jest delikatnie

niewyraźny. Co jest interesujące, ponieważ przyzwyczaiłem się do tego dość szybko, będąc

świadomym tych kwestii. Zawsze wiedziałem, że staging nie był za dobry, a bas wyjściowy

za niski, ale myślałem, że brzmi to czyściej w średniej klasie.

Zminimalizowałem już jego koszta, więc przesunięcie go bliżej bez wydawania zbyt dużo,

będzie bardzo ciężkie. Być może Sennheiser mógłby również pomóc, jeśli wyprodukowałby

bardziej „komercyjne” słuchawki elektrostatyczne, dzięki czemu można by było używać

natężenia i źródła, jakie nam się podoba, aby w pełni dostosować dźwięk do naszych

preferencji. Mam nadzieję. Myślę, że docelowy rynek entuzjastów już jest, a technologia na

pewno jest jego częścią. Dokładnie jak z oryginałami- mniejszy model dołączył później, więc

jest nadzieja :)

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
30-03-2016, 19:26
Adam, bardzo dziękujemy za Twoją recenzję.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
30-03-2016, 19:58
Padam, a jaki zestaw kupiłeś? Bo ja się z wolna też napalam na elektrostaty.

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
30-03-2016, 20:26
Nice to see you Adam, thanks.

padam

  • 27 / 5586
  • Użytkownik
30-03-2016, 21:59
Dziękuje wszystkim

Mój system: SR Lambda z SRA3S. I jeszcze jak to dużo.

Ale teraz różnica jest zbyt duża, więc chcę poprawić system. Złe dla portfela ...

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
31-03-2016, 14:24
SRA3S hybryda z 280V rms co jest trochę mało aktualnie, ale do membrany normal BIAS takiej lambdy pasuje.

ogorek

  • 855 / 5204
  • Ekspert
06-04-2016, 07:35
Ja mam lekki syndrom "poorfeuszowy".

Mimo, że oczekiwałem znacznie więcej po Orfeuszu
To teraz krytycznie podchodze do słuchania na tym co mam AKG K701 od razu odpadły.
T90 jeszcze ujdą ale teraz wiadomo, że można lepiej.

To jest wada takich testów ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

retter

  • 18 / 4429
  • Nowy użytkownik
12-04-2016, 17:21
Ja mam lekki syndrom "poorfeuszowy".

Mimo, że oczekiwałem znacznie więcej po Orfeuszu
To teraz krytycznie podchodze do słuchania na tym co mam AKG K701 od razu odpadły.
T90 jeszcze ujdą ale teraz wiadomo, że można lepiej.

To jest wada takich testów ...

A ja nie, ale chyba dlatego że słuchałem tylko nowych .... A ja jednak lubię to jak czarują barwą hd600.