Audiohobby.pl

STX FS-250 vs. FS-250n

Cypis

  • 2479 / 5022
  • Ekspert
18-01-2016, 22:07
Cześć

Przeczytałem wiele dobrych opinii i recenzji na ich temat. Jedną z wielkich zalet, to ich wzorowa stereofonia (jeden z moich priorytetów).

Są dostępne w dwóch wykonaniach z białymi głośnikami (prawdopodobnie kompozyt szklany) i żółtymi - kompozyt aramidowy (kevlar)

Pokazane charki są identyczne, co wydaje się niemożliwe dla różnych wykonań głośników.

Czym tak naprawdę się różnią?
Jeśli się różnią, to które grają lepiej?
Czy nadadzą się do pomieszczenia ok. 16m2?
Czy dół pasma nie będzie za bardoz wyeksponowany w takim pomieszczeniu?
Czy miał ktoś możliwość porównania ich ze sobą? A może jest taki co porównał z Electrino 150/250?

Pytam kontynuując ten wątek: http://audiohobby.pl/index.php?topic=10985.0
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Cypis

  • 2479 / 5022
  • Ekspert
22-01-2016, 08:38
Nie ma to jak prowadzić dyskusję sam z sobą....

Zrobiłem mały "risercz", może się komuś przyda.

Zadzwoniłem do STXa i wg słów sympatycznego (choć zmęczonego albo znudzonego w głosie) Pana głośniki użyte w obu wersjach to te same głośniki ale w różnych kolorach. Słowa Pana potwierdzałyby identyczne charakterystyki częstotliwościowe obu kolumn.

Tymczasem na stronach STX'a czytamy:

FS-250n (białe głośniki):
Cytuj
Nowa technologia membran impregnowanych

FS-250 (żółte głośniki):
Cytuj
Membrany kompozytowe - kapton/nomex/kevlarR

Hmmmm.... Dziwi mnie, że tak ważnej informacji marketingowej o kevlarze nie zawarto w opisie FS-250n a w zamian napisano coś o impregnowanych membranach, co sugeruje, że nie są wykonane z materiałów kompozytowych. Podobnież trudno doszukać się na zdjęciu białych głośników charakterystycznej faktury tkaniny (szklanej/kevlarowej). Gdzie jest prawda? Nie wiem.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

nano

  • 9079 / 4975
  • Ekspert
22-01-2016, 12:07
ja czytam co piszesz
dzieki

Cypis

  • 2479 / 5022
  • Ekspert
03-02-2016, 14:10
[Tu był subiektywny opis pierwszych wrażeń z odsłuchu FS-250n, których stałem się posiadaczem. 4m zalecił bym ochłoną, wiec "ochłaniam". Jakby kto chciał wiedzieć jak grają to proszę pytać obiektywnego w tym względzie 4m albo samemu sobie je kupić.]
« Ostatnia zmiana: 03-02-2016, 18:29 wysłana przez Cypis »
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

4m

  • Gość
03-02-2016, 14:48
- bardzo "dynamiczne", stopę czuć w żołądku a realizacje ścieżki dźwiękowej niektórych filmów powodują trzęsienie ziemi w pokoju 13-15m2. Absolutnie nie można powiedzieć, że basu jest mało!

Ochłoń, bo recenzensisz ;) Chyba, że masz pokój 8m wysoki, hehe.