Audiohobby.pl

Behringer FCA202 jako DAC

Beat

  • 71 / 4872
  • Użytkownik
26-11-2015, 12:48
Witam
Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał kontakt z Behringer FCA202 (firewire, nie usb)i mógłby ocenić jakość dźwięku urządzenia jako dac i wzmacniacz słuchawkowy ?
Ewentualnie jakie są możliwości tuningu (ile da się wycisnąć) i czy ma on w ogóle sens ?

Beat

  • 71 / 4872
  • Użytkownik
04-08-2016, 16:24
Zdarzyła sie okazja i skuszony opiniami głównie na forach muzycznych i zagranicznych kupiłem w grudniu 2015.
FCA202 nie należy mylić z UCA202 to zupełnie inne karty, różnica jednej litery a w wykonaniu spora:

Interfejs firewire, dac 24bit/96kHz(CS4345),wyjście symetryczne, wzm. słuchawkowy
układzie Analog Device AD8694, solidna metalowa obudowa,zasilanie na przetwornicy
napięcia, jakość !

Na polskich forach niewiele, chyba że dla muzyków tam jest popularna jako
najtasza dobrej jakości z firewire- dla muzyków to zaleta.
Polecam Behringera FCA202 dla tych co nie przeszkadza im interfejs firewire i brak drv 64-bit.
Polecam szczególnie że cena oscyluje w okolicach 400zl no może teraz trochę niżej
a można trafić na cenę wyprzedażową ok.120zl wtedy to jest okazja.

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
05-08-2016, 09:39
FCA202

A jak się spisuje wzmak słuchawkowy, który tam jest?

Beat

  • 71 / 4872
  • Użytkownik
13-09-2016, 14:43
Opis dżwięku nie jest łatwy dla mnie gdyż moje doświadczenia odsłusłuchowe nie są duże.Troche trudno przypomnieć sobie wrażenia dźwiękowe wszak minęło ponad 9 m-cy.

Odsłuchu dokonywałem głównie na Superluxach HD668b. Z ortodynamikami TDC-5 Telefunken TH-700 też nie jest źle potencjometr na 3-cią (668b na 12)-moc trochę może brakuje.
 Mój system porównawczy:
-źródło: Kenwood DP-47 po modyfikacji wskazówkami Almagry (nie wszystkimi)
-IC: Tara Labs Spectrum 1a
-wzmacniacz słuchawkowy w Arcam Alpha 6 plus

Wstępne wygrzewanie 1-2h już było słychać że się dobrze zapowiada po ok 2 dniach
przestałem zauwarzać zmiany.

Pierwsze wrażenie szerokość sceny, wrażenie pomieszczenia -pogłos, wzajemne nie przesłanianie dźwięków, przestrzeń,przyjemność odsłuchu no i związany z tym problem ze zdjęciem słuchawek. Radocha trwała ok. 6 m-cy.
Dziś już się przyzwyczaiłem do tego dźwięku, mało tego zacząłem dostrzegać braki
na basie, barwie -mało różnorodności sopran jakby obcięty-mało zakończenia ,wybrzmienia.
 Apetyt wzrósł, nastąpiła ochota tuning po inspiracji na zagranicznych forach.
Wcześniej sądziłem że jest na karcie logiczny podział na elektrolity w zasilaczu
i reszcie - pobieżna ocena była jednak błędna co pokazuje porównanie zdjęć moich i z fora-losowość i opinii na włoskim forum że te kondy to śmieci.

Polecam tuning ...zacząć od wyjściowych,wzm.sł,dac... źrenice się poszerzają.
 cdn.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2016, 15:34 wysłana przez Beat »