Audiohobby.pl

Moxpad X3 i inne chińskie dokanałówki

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
17-11-2015, 21:24
Niecałe $20 i stajemy się posiadaczami przenośnego dźwięku na miarę customowych monitorów dousznych. Nie boli przesiadka z najbardziej wyrafinowanych audioświrskich wynalazków. Jedne z nielicznych słuchawek, które nie posiadają żadnych szpilek i blachy brzmią jak blachy, a "s" jak "s" bez potrzeby cudowania z rasowym torem. Jak dla mnie rewelacja. Należą raczej do ciemnych i nie skąpiących niskich częstotliwości, ale Panowie, jak one to pięknie robią! Nie takie BUUUUU jak Eterny, nie piwnica w stylu Westone, po prostu dobry, normalny dźwięk. Sygnatura zbliżona do HD650 chociaż wydają mi się bardziej angażujące, a jednak hmm... takie elektrostatycznie gładkie :-)
Chyba od razu zamówię cały karton póki jeszcze są.



Byłem już bliski kupna VSonic GR07, które są jaśniejsze, jednak X3 mają w sobie to "coś" od pierwszego posłuchania i odkąd je dostałem nie myślę już o customach, ani żadnych innych IEM. Polecam spróbować.
« Ostatnia zmiana: 17-09-2016, 09:52 wysłana przez -Pawel- »

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
07-08-2016, 18:44
Niedawno nabyłem Moxpad X6 i powiem, że stare poleciały w niepamięć. Po prostu rewelacja. Nawet Staxy spakowałem na dobre do kufra, ale je pogoniły jeszcze mocniejsze bestyje :> Namęczyłem się z doborem tipsów, ale pianki z allegro okazały się zbawienne finalnie. Natomiast mój top to aktualnie słuchawki z najwyższego modelu smartfona LG. Nawet nie miałem tego telefonu w ręku, a słuchawki po prostu zabrałem koledze i słucham dzień w dzień odkrywając muzykę zupełnie na nowo bo i Orfi się przy nich może powstydzić, tak jestem chory i dobrze mi tak :D


LG'kom też założyłem pianki, a jeszcze lepiej grają na triplach z Moxpadów, a zakładam je kablem go góry. Perfekcyjna przestrzeń, pasmo, barwy, zero sybilacji, zero zamulenia, bas do samych czeluści otchłani. IDEAŁ!

 

Haka

  • 2996 / 5180
  • Ekspert
07-08-2016, 20:50
250 wyświetleń i żadnej odpowiedzi.
Wszystkich zatkało.

Słuchawki z AliExpress rządzą ;)

lancaster

  • Gość
07-08-2016, 21:25
Jakis link do sklepu ?:-)

lancaster

  • Gość
07-08-2016, 21:32
Pawel.jakone sie maja do DT990e ktore swego czasu przerabiales ? Pytam zeby miec pkt odniesienia

lancaster

  • Gość

lancaster

  • Gość

lancaster

  • Gość
07-08-2016, 22:03
wzialem sluchawki LG od żony ale to raczej nie te albo moj samsung nie ma hajendu na pokladzie i sluchawki to dobitnie pokazaly :-)

lancaster

  • Gość
07-08-2016, 22:18
jesze te quadbeaty tylko polowe tansze niz w linku powyzej, pytanie tylko czy oprócz wygladu maja cos do zaproponowania ?

http://allegro.pl/oryginalne-sluchawki-quadbeat-3-lg-g5-g4-k8-k10-k7-i6393866464.html

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
08-08-2016, 09:00
To są różne wersje i podróbki, oryginały mają na tym pilociku napis "Tuned by AKG", są miedziane, a kabel jest w białym oplocie, ale takie są tylko dostępne ze smartfonem. Dominik wspominał mi coś o starszych wersjach robionych przez LG, można spróbować te pierwsze z linku bo widzę, że wyglądają podobnie, ale to nie to samo. Do DT990e mają się tak, że grają równo, schodzą niżej i w ogóle nie cykają na górnych, a basior potrafi realnie przywalić jak w customach :-) Są lepsze od Omeg i tych Lambd w wersji, której słuchałeś na Audioshow bo nie słodzą tak bardzo, a potrafią zrobić więcej na planach i wokale bardziej ożywają, a przy tym klasykę również przepięknie podają planarnie z zachowaniem pięknej głębi i graniem poza głową, dla mnie są realistyczne jak cholera, i normalna muzyka gra lepiej niż samplery bo nie walą po uszach ściętą dynamiką jak robi to wiele konstrukcji. Dla mnie to taki upgrade Staxa Omegi, gram z lampowym DAC'em i jest naprawdę super :-) Sorry Wiktor ;-)

I uwaga, dźwięk, który opisuje uzyskałem dopiero po tygodniu szukania końcówek i odpowiednim ułożeniu słuchawek w kanale słuchowym, kąt i głębokość mają tutaj ogromne znaczenie, dlatego zakładam je kablem do góry, ich profil wymaga głębszego umieszczenia, inaczej góra jest zbyt podkreślona i nie ma tego piekielnie szybkiego basu. Jednak założone byle jak już z pierwszego wrażenia nie brzmią źle bo sam odkrywałem ich potencjał stopniowo i nigdy mnie nie odrzuciły.
« Ostatnia zmiana: 08-08-2016, 09:08 wysłana przez -Pawel- »

lancaster

  • Gość
08-08-2016, 09:42
"i normalna muzyka gra lepiej niż samplery bo nie walą po uszach ściętą dynamiką"

i to lubie i to lubie, yah :-) wiem o czym piszesz Paweł :-) na NAPRAWDE dobrym sprzecie samplery brzmią plastikowo po prostu...a jak jeszcze dobre live zapuscimy ....heh...

moze po prostu podpytac u jakiegos operatora czy nie maja tych sluchawek w sprzedazy jakos extra ?

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
08-08-2016, 09:48
Albo szukać właścicieli tego telefonu i pytać czy słuchawek by nie odsprzedali :-) Dominik tym sposobem ustrzelił drugą parę :) Tylko nie pamiętam jak się ten tel nazywał...

lancaster

  • Gość
08-08-2016, 09:49
jakbys sie dowiedzial co to za model LG to mozn asprobowac pogadac o sluchawkach