Audiohobby.pl

Audio Show 2015

fex

  • 26 / 3266
  • Użytkownik
12-11-2015, 10:25
A można wiedzieć kogo Orfeusze miałem okazję posłuchać? Może ktoś z tego forum? :)

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
12-11-2015, 10:56
A można wiedzieć kogo Orfeusze miałem okazję posłuchać? Może ktoś z tego forum? :)

Firmy Sennheiser ,przysłali z Niemiec specjalnie na wystawe.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2015, 11:33 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
12-11-2015, 11:00
Jak to, Brodacz, do czego wzdychać ?
Przecież na horyzoncie majaczą już ORFs2 za 50 tysiaków !
Linia kredytowa jeszcze nie otwarta ???
;-))

Chciałem nerkę sprzedać ale Gustaw mówi że za to to mi tylko kabel od Orfeusza 2 dadzą :-(.

Poczekaj Max poczekaj i z tym kompletem się chłopaki szybko rozprawią ,pierwsze odsłuchy już w lutym.

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
12-11-2015, 11:59
Jak to, Brodacz, do czego wzdychać ?
Przecież na horyzoncie majaczą już ORFs2 za 50 tysiaków !
Linia kredytowa jeszcze nie otwarta ???
;-))

Chciałem nerkę sprzedać ale Gustaw mówi że za to to mi tylko kabel od Orfeusza 2 dadzą :-(.

Poczekaj Max poczekaj i z tym kompletem się chłopaki szybko rozprawią ,pierwsze odsłuchy już w lutym.

Podobno można zaproponować inne, strategiczne, organy za równowartość samych słuchawek (bez wzmacniacza).
Problem jednak polega na tym, że po tej transakcji można jedynie śpiewać falsetem a raczej kontratenorem ale zastanów się ......bo czego nie robi się dla high-endu.

Synthax

  • 2323 / 4106
  • Ekspert
12-11-2015, 12:26
Studząc nieco ekscytację, to na finał wystawy najlepsze okazały się jednak T90 i team Lampizatora odkupił 2 sztuki od teamu Beyerdynamica. A dwa, to słuchawkowy temat jest stosunkowo młody i myślę że to nie ostatnie słowo Ł.Fikusa. Więc DT990 fajne fajne, z Lampizatorem jeszcze fajniejsze ale wszyscy znamy ograniczenia tych nauszników :)

Natomiast może już rozumiesz dlaczego DT150 lubię z OTL + Lampizator. Bo choć tanie to tak muzykalne te nauszniki w takim zestawie, że niejeden flagowiec na przeciętnym tranzystorze wypada blado...

Wiem jak potrafią brzmieć DT990Pro oraz DT150 na nieco słabszych sprzętach. Przecież to właśnie przez Ciebie (Twoje DT150) sam zakupiłem DT150 :P Chciałbym ich posłuchać z Lampizatorem, bo to może być ciekawa uczta dla ucha :)

Czyli jednak DT990Pro to nie była najlepsza synergia jaką można osiągnąć z tym sprzętem. Nie wiem tylko jaką moc ma sprzęt p. Fikusa, bo hechlok narzekał bardzo na moc podłączając swoje SWSy (słuchawki na bazie planarów HiFiMANa)

Konfiguracja daco-wzmacniacza Fikusa na wystawie to był OTL, więc do wysokoomowców po prostu dedykowane rozwiązanie, SWS jako orto nie miały cienia szans zagrać dobrze. Ale w wersji z trafami na wyjściu słuchawkowym dostaje się podajrze 2W przy 32omach. To zależy od konfiguracji.
OTL czysty z Beyerdynamikami to od dawna recepta na szczęście.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2015, 21:46 wysłana przez Synthax »

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
12-11-2015, 20:57
Pozwolę sobie wtrącić moje trzy grosze. W piątek wieczorem wróciłem z Italii, a w sob. spontanicznie wsiadłem w pociąg i ostatnie trzy popołudniowe godziny pobiegałem po Sobieskim. W niedz. byłem naturalnie i na Narodowym i w Tulipie. Szkoda, że nie widziałem was - Lan, Miłosz, Pawel, inni. Spotkałem natomiast przypadkiem Włodka Ł. i Piotra Rykę. Następnym razem muszę się z wami wszystkimi umówić...
Audio Show? Więcej show jak audio. Jak to zawsze, kiedy obok hałasują orkiestry dęte, a ty koncentrujesz się na cichych frazach fortepianu w słuchawkach - nie ma silnych. Tu więc w skrócie, i o słuchawkach, ale masa prezentacji dotyczyła właściwie głośników. Grobel Audio stanął na wysokości zadania w pokoju odsłuchowym (kolumny), ale posłuchać Staxów było już trudno - bo na zewnątrz i bez tłumiących paneli akustycznych. Mimo to, zarejestrowałem dość duże zainteresowanie. Były Lambdy, 009, i czarne 007-2. Ze wzmacniaczy- 007t II, 727 (nudny!), oraz 323 chyba S. Zaskoczenia nie było - dziewiątka grająca z 4 lampkami jeszcze się broniła, siódemka chodziła jako tako na 727 (którego osobiście nie lubię). Jednakże źródło był to Jadis i jego przetwornik niestety kolorował - więc naturalu nie było. W Sobieskim nieźle wypadały LCD3 z Mjolnirem (hybryda), ale LCD-X już nie tak, jak myślałem. Na Narodowym posłuchałem nowości Audio Techniki - to nie mój świat... Sennheiser zaprosił mnie do odsłuchu Orfiego poza kolejką, więc pierwsze co zrobiłem, to "obnażyłem" numer seryjny - okrągła 200-ka! Jak oni to robią - podobno sprzedali coś ponad trzysta egzemplarzy, a nr 200 zatrzymali?? Z Accu DP-900 grał bardzo przyzwoicie, mimo, że ludzie naokoło zakłócali, jak mogli. Jestem absolutnie za stworzeniem specjalnych kabin do odsłuchu, inaczej wszystkie oceny nie warte szelonga. Orfeusz 2-generacji podobno w sprzedaży od lutego. Wyrwałbym im chętnie tylko słuchawki z piedestału w marmurku... No i nie minąłem Lampizatora, poznając Łukasza osobiście. Big seven w trochę innym ubranku jak znam, oraz grający jak znam. Aczkolwiek, te stałe kulisy hałasu męczyły i rodzaj muzyki, która mnie (zakład, że bardzo wielu z nas też!) nie pociąga.
U Łukasza były Beyery 990Pro; to zacne bo neutralne słuchawki, sam stosuję do monitorowania moich poczynań w "studio". Jednakże mega polepszeniem byłyby Staxy, no... już wiecie z czym. Na hifimana 1000 tylko spojrzałem, czekam na neutralną wersję 1001 (?). Jak poprawią, to może będzie jak z bajkowej 1000 i 1 nocy.
Piotr biegał z wypiekami pod koniec dnia, podobnie wykończony jak ja. Nie sposób było posłuchać wszystkiego, mimo to - udana impreza.   

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
12-11-2015, 22:59
Ductus fajna relacja ,dzięki.
Ciesze się ,że zwróciłeś uwagę na kilka ważnych w trakcie takich odsłuchów spraw.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2015, 23:15 wysłana przez brodacz »