Audiohobby.pl

LCD3 po 9000.00 w PLN? Ktoś zwariował?

domzz

  • 1113 / 5804
  • Ekspert
18-09-2015, 23:10
Wy tu gadu, gadu, a i tak nic nie przebije absurdalnych różnic w cenach Ultrasone Edition 5: 7990 zł -14990 zł.
To jest dopiero jazda :)

4m

  • Gość
19-09-2015, 08:53
Typowa ròżnica pomiędzy ceną rynkową, a kolekcjonerską :) Prestiż musi kosztować.

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
19-09-2015, 12:31
Wy tu gadu, gadu, a i tak nic nie przebije absurdalnych różnic w cenach Ultrasone Edition 5: 7990 zł -14990 zł.
To jest dopiero jazda :)
Co i tak nie zmienia faktu, że cena nieadekwatna do całościowych kosztów produkcji/marketingu/dystrybucji, jak również walorów dźwiękowych. Chcieliście to macie. Jeszcze rynek pro opiera się temu wariactwu.

Wy tu gadu, gadu, a i tak nic nie przebije absurdalnych różnic w cenach Ultrasone Edition 5: 7990 zł -14990 zł.
To jest dopiero jazda :)
Co i tak nie zmienia faktu, że cena nieadekwatna do całościowych kosztów produkcji/marketingu/dystrybucji, jak również walorów dźwiękowych. Chcieliście to macie. Jeszcze rynek pro opiera się temu wariactwu.

ja nie chciałem. To oni!!!!   :-)

Automatyczny mechanizm w Rolexie potrafi być mńiej dokładny niż w kwarcowym Timexie. i co? Ludzie płacą bo posiadanie czegoś takiego sprawia przyjemność. Sorry Rumbi ale gdybyśmy byli krezusami to nasze posty mogłyby być inne. Wydanie 30 kzł na zegarek to dla nas idiotyzm. Dla biednego afgańczyka wydanie 3 stów na Timexa to taki sam idiotyzm.

Stawiam banany przeciwko awokado, że przy dochodach milon USD miesięcznie nosiłbyś pozłacane Orfeusze na spacer podłączone do platynowego iPoda z wykończeńiem " by Svarowski"   :-)
« Ostatnia zmiana: 19-09-2015, 12:34 wysłana przez Gustaw »

4m

  • Gość
29-09-2015, 09:31
Hi-end w słuchawkach zaczyna się od 10 000 zł, więc stare LCD3 dzięki najnowszej cenie są najlepszymi słuchawkami prawie jak hi-end. Natomiast Audeze LCD4 będą już prawdziwym hi-endem :)

No i już są prawdziwym Hi-Endem - LCD4 za 4$ :)

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
29-09-2015, 11:59
I dolar po polskim przeliczniku co daje 20kzł :-)

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
29-09-2015, 16:19
Automatyczny mechanizm w Rolexie potrafi być mńiej dokładny niż w kwarcowym Timexie. i co? Ludzie płacą bo posiadanie czegoś takiego sprawia przyjemność. Sorry Rumbi ale gdybyśmy byli krezusami to nasze posty mogłyby być inne. Wydanie 30 kzł na zegarek to dla nas idiotyzm. Dla biednego afgańczyka wydanie 3 stów na Timexa to taki sam idiotyzm.
(...)

Porównywanie różnych technologi zegarkowych w ten sposób to jak stwierdzenie, ze Altusy za 800 zł  grają znacznie głośniej od HD 8000. Pomijając pewne społeczne aspekty kupowania dóbr luksusowych, gdyby miał luźne 30 kzł nie wahałbym się kupić rolexa (za tę kwotę to jednak tylko stal i proste modele) a raczej ostatnie co można o mnie powiedzieć, to że jestem snobem (oczywiście można tu publicznie polemizować z moją samooceną) - Rolex (ale nie tylko bo firm o tym statusie jest wiele) to kawał historii. Są ludzie kochający zegarki tak jak my kochamy audio, dla nich wynalazek jak Parachrom Blu hairspring czy inne patenty rolexa to kunszt inżynierski i chcieliby/chcą to mieć z tego powodu. Nie widzę w tym nic złego. To jest trochę jak z audio, możesz kupić Rolexa bo drogi, tak jak możesz kupić Staxy bo akurat drogie i chcesz się pochwalić znajomym, ale możesz kupić tak Rolexa jak i te Staxy bo fascynuje Cię ta technologia.



Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
29-09-2015, 22:23
Automatyczny mechanizm w Rolexie potrafi być mńiej dokładny niż w kwarcowym Timexie. i co? Ludzie płacą bo posiadanie czegoś takiego sprawia przyjemność. Sorry Rumbi ale gdybyśmy byli krezusami to nasze posty mogłyby być inne. Wydanie 30 kzł na zegarek to dla nas idiotyzm. Dla biednego afgańczyka wydanie 3 stów na Timexa to taki sam idiotyzm.
(...)

Porównywanie różnych technologi zegarkowych w ten sposób to jak stwierdzenie, ze Altusy za 800 zł  grają znacznie głośniej od HD 8000. Pomijając pewne społeczne aspekty kupowania dóbr luksusowych, gdyby miał luźne 30 kzł nie wahałbym się kupić rolexa (za tę kwotę to jednak tylko stal i proste modele) a raczej ostatnie co można o mnie powiedzieć, to że jestem snobem (oczywiście można tu publicznie polemizować z moją samooceną) - Rolex (ale nie tylko bo firm o tym statusie jest wiele) to kawał historii. Są ludzie kochający zegarki tak jak my kochamy audio, dla nich wynalazek jak Parachrom Blu hairspring czy inne patenty rolexa to kunszt inżynierski i chcieliby/chcą to mieć z tego powodu. Nie widzę w tym nic złego. To jest trochę jak z audio, możesz kupić Rolexa bo drogi, tak jak możesz kupić Staxy bo akurat drogie i chcesz się pochwalić znajomym, ale możesz kupić tak Rolexa jak i te Staxy bo fascynuje Cię ta technologia.

Asmagus,

Porównanie zegarka mechanicznego z kwarcowym jest pewnym nadużyciem jednak faktycznie kwarce są dokładniejsze a przecież właśnie o to chodzi w zegarkach. Altusy nie są tak wiernym reproduktorem dźwięku jak HD800 więc chyba to porównanie nie jest właściwe.
Ja absolutnie nie mam za złe snobizmu zegarkowego bo sam powoli zaczynam wsiąkać w temat.
Więcej spędzam ostatnio czasu na oglądaniu zegarków niż na audio. Mając 30.000 wolnych złotych oczywiście też brałbym w ciemno jakiś szwajcarski automat. Może nie Rolex-a, który nie leży mi wzorniczo ale coś innego, o subtelnej, klasycznej,  budowie z chęcią bym przytulił. 

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
29-09-2015, 23:48
Automatyczny mechanizm w Rolexie potrafi być mńiej dokładny niż w kwarcowym Timexie.
Sekunda w jedną czy w drugą stronę. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie ? Tracimy więcej czasu na sprawy błahe i nie ma sensu płakać nad mniejszą dokładnością czasomierza.

.. Sorry Rumbi ale gdybyśmy byli krezusami to nasze posty mogłyby być inne. Wydanie 30 kzł na zegarek to dla nas idiotyzm.
(...)
 gdyby miał luźne 30 kzł nie wahałbym się kupić rolexa (za tę kwotę to jednak tylko stal i proste modele) a raczej ostatnie co można o mnie powiedzieć, to że jestem snobem (oczywiście można tu publicznie polemizować z moją samooceną)
...
Ja absolutnie nie mam za złe snobizmu zegarkowego bo sam powoli zaczynam wsiąkać w temat.
Więcej spędzam ostatnio czasu na oglądaniu zegarków niż na audio. Mając 30.000 wolnych złotych oczywiście też brałbym w ciemno jakiś szwajcarski automat. Może nie Rolex-a, który nie leży mi wzorniczo ale coś innego, o subtelnej, klasycznej,  budowie z chęcią bym przytulił.
Nie jesteś snobem - jesteś biednym snobem, i to jest Twoje nieszczęście.

Etam zaraz nieszczęście. Przynajmniej jest o co walczyć.
Być pesymistą i marudą to jest dopiero nieszczęście ;-)

Rumbi. Coś Ci się pozajączkowało z cytatami. Pogrubiłeś nie moją wypowiedź.
« Ostatnia zmiana: 29-09-2015, 23:50 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
30-09-2015, 17:21
Etam zaraz nieszczęście. Przynajmniej jest o co walczyć.
Być pesymistą i marudą to jest dopiero nieszczęście ;-)

Rumbi. Coś Ci się pozajączkowało z cytatami. Pogrubiłeś nie moją wypowiedź.

Pesymista to dobrze poinformowany optymista :)

A maruda? :)

aasat

  • 2263 / 5870
  • Ekspert
06-11-2020, 17:19
Ile teraz mogą być warte używane Audeze LCD-2 w wersji pierwszej? Takie jak z obrazka

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
06-11-2020, 20:49
Niewiele o ile takie znajdziesz. Żaden to zabytek w sumie żeby tu jakoś ceny windować. To jest jeszcze era pękającego drewna i pierwszych niskoskutecznych driverów.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

aasat

  • 2263 / 5870
  • Ekspert
07-11-2020, 11:13
Dzięki, znalazłem takie u siebie w szafie :). Rozumiem, że nie jest to poziom współczesnych LCD-2 które kosztują 3999zł. No, ale może lepsze od LCD2C?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
07-11-2020, 12:13
Kto wie :) Potrzebowały elektrowni atomowej jak na tamte czasy. Teraz już jest dużo wzmacniaczy co sobie z nimi poradzą. Ile one tam miały, 88 db? Jakoś tak. LCD2C to  tak naprawdę inne słuchawki od współczesnych LCD2 z fazorem. Biorąc w dodatku pod uwagę że Audeze to była taka loteria trochę, trzeba by zrobić test łeb łeb  z wybranym modelem współczesnym na mocnym wzmaku i zobaczyć co wyjdzie. Ale jakbyś wystawiał to bym się nie spodziewał rzeszy chętnych :) Z ceną około 2000zł stałyby na pewno bardzo dłuuuugo :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

aasat

  • 2263 / 5870
  • Ekspert
07-11-2020, 15:42
Alucard, dzięki wielkie za odpowiedź. Tak spodziewałem się, że więcej niż 2000 zł za nie nie wezmę. Czasy się zmieniły, te słuchawki w przeciwieństwie ortho vintage straciły na wartości. Może kiedyś je wystawię po pandemii.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka