Audiohobby.pl

Klub Orpheus 2 AD2015

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
28-08-2015, 00:20
Może tak będzie prościej :)
« Ostatnia zmiana: 28-08-2015, 09:17 wysłana przez Synthax »

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
28-08-2015, 10:02
Może tak będzie prościej :)


Design nie powala na kolana (np. jeżdżące lampy kojarzą mi się z mini wieżami JVC, gdzie pięknie sówała się pkrywa) ale to bez znaczenia będzie jeśli prezentuje ten sam poziom co "stary" orfeusz. Nie wiem czy jest sens nawet pisać o cenie tego "prototypu" - czy to będzie masowa produkcja czy limitowany "hand made" i tak będzie drogo ;) Niemniej jednak legenda zobowiązuje.

Jedyne czego bym nie chciał to tak naprawdę by ten nowy Orfeusz był tani i gorzej brzmiący od 009. Wolałbym bym już, jako entuzjasta nie potencjalny kupiec, by cena była kosmicznie wysoka ale dźwięk wyznaczał standardy na następne dekady (boję się jednak, że tak nie będzie).

4m

  • Gość
28-08-2015, 10:26
Wygląda jak nagrobek 'chiński marmur' z tanimi zniczami :) To będzie kosztować.

aasat

  • 2263 / 5847
  • Ekspert
28-08-2015, 10:46
Wygladają na nowe elektrostaty, bo na jednym ze zdjęć widać siateczkę wewnątrz słuchawek, oraz gniazdo z tyłu wzmiacniacz, nauszniki tez przypominają te z Orpheusza

Ciekawe czy Wiktor zamówił już egzemplarz z numerem 1 :)

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
28-08-2015, 10:47
Zwróćcie uwagę na tylny panel. Przy kablu zasilania jest gniazdko słuchawkowe "HEADPHONE 2". Nie jest kompatybilne z Orfeuszem. Co ciekawe, ma aż 8 pinów.

Skoro jest  "Headphone 2 " gdzie jest "Headphone 1 " ?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
28-08-2015, 10:57
Nie chcę wyjść na smutnego kutaska, ale albo spierniczyli sesję foto albo to wszystko faktycznie jest tak słabo wykonane.

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
28-08-2015, 10:58

Design nie powala na kolana (np. jeżdżące lampy kojarzą mi się z mini wieżami JVC, gdzie pięknie sówała się pkrywa) ale to bez znaczenia będzie jeśli prezentuje ten sam poziom co "stary" orfeusz. Nie wiem czy jest sens nawet pisać o cenie tego "prototypu" - czy to będzie masowa produkcja czy limitowany "hand made" i tak będzie drogo ;) Niemniej jednak legenda zobowiązuje.

Jedyne czego bym nie chciał to tak naprawdę by ten nowy Orfeusz był tani i gorzej brzmiący od 009. Wolałbym bym już, jako entuzjasta nie potencjalny kupiec, by cena była kosmicznie wysoka ale dźwięk wyznaczał standardy na następne dekady (boję się jednak, że tak nie będzie).

Tak na zdjęciach mnie też wygląd nie przypada do gustu ,może na żywo prezentuje się lepiej.

Obyś nie wykrakał Asmagus.Dzisiejszy świat słuchawkowy raczej tylko głośno ryczy niż mleka daje, oby najnowszy produkt Sennheisera wreszcie przerwał ten nurt i chociaż dorównał swojemu poprzednikowi.
Jeśli jednak dziś miałbym obstawić to w zakladach bukmacherskich obstawiłbym ,że tak się nie stanie i król tronu nie straci.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
28-08-2015, 11:18
Tak na zdjęciach mnie też wygląd nie przypada do gustu ,może na żywo prezentuje się lepiej.

Obyś nie wykrakał Asmagus.Dzisiejszy świat słuchawkowy raczej tylko głośno ryczy niż mleka daje, oby najnowszy produkt Sennheisera wreszcie przerwał ten nurt i chociaż dorównał swojemu poprzednikowi.
Jeśli jednak dziś miałbym obstawić to w zakladach bukmacherskich obstawiłbym ,że tak się nie stanie i król tronu nie straci.

Trzymam kciuki za Sennheisera. Mam nadzieję, że tym prototypem chcą zbadać odbiór i część niedociągnięć jeszcze poprawią, ale przede wszystkim muszą postawić na jakość dźwięku. Dzięki Wiktorowi mogłem obcować z Orfeuszem, który jest legendą i powiem szczerze - w przeciwieństwie do wielu legend audio - dźwiga swoją sławę i nie zawodzi przy pierwszym kontakcie. Powinno tak być i z "Orfeuszem 2". Skoro Stax z 009 tak zbliżył się ogólną jakością do Orfeusza [mnie w Metalu ;-) podobały się 009 bardziej] widzę sens jedynie w wypuszczaniu Orfeusza 2 jeśli od 009 można odskoczyć jakościowo. Produkcja Orfeusza 2, tak jak np niektórych supersamochodów (np. Lexus LFA) może być zaplanowana nawet na stratę finansową. Powinna być jednak demonstracją możliwości technologicznych, absolutnie produktem, którego lepiej technologicznie nie da się w 20015 r. zrobić (bez względu na koszy). Nie należy traktować Orfeusza 2 jako słuchawek, które mają trafić do domów audio entuzjastów. One mają rozpalać wyobraźnię i wyznaczać kres możliwości na początek XXI wieku. Każde inne rozwiązanie dla mnie będzie rozczarowaniem.

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
28-08-2015, 11:26
Obyś miał rację Kolego !
To wszystko co opisujesz musi być spełnione  aby nazywać ten zestaw Orpheus 2.
W przeciwnym razie nazwa ta będzie to tylko chwyt marketingowy i będzie godzić w dobre imię Orfeusza The Firs.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
28-08-2015, 11:38
Nawet teraz, gdy wszystko w koncernach zależy "od księgowych" naprawdę da się robić takie produkcje będące "demonstracją technologiczną" z założeniem straty na sprzedaży tego produktu. Wspomniane LFA od LExusa jest tego dowodem. Auto kosztuje około 450.000 $, wyprodukowano 500 sztuk, cena sztuki to tylko ułamek kosztu produkcji. Po co to zrobiono?
1. Wizerunek marki. NP. TOP GEAR, J. CLARKSON "NIE ZMIENIĘ SWOJEGO ZDANIA O LEXUSIE LFA. TO ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY SAMOCHÓD, JAKIM KIEDYKOLWIEK JEŹDZIŁEM."
2. Nauka - to co wypracowano w R&D czyli wiedza i rozwiązania techniczne będą jeszcze stosowane w kolejnych, już "normalnych" modelach.
3. Specjalnie stworzona linia produkcyjna zostanie wykorzystana do produkcji części dla innych modeli.

Tak powinno być i z Orfeuszem 2.

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
28-08-2015, 12:23
Szkoda ,że zestaw nie będzie kompatybilny z HE i HEV 90 , przynajmniej tak wynika z wyglądy gniazda słuchawkowego i ciekawe czemu aż 8 pinów.

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
28-08-2015, 13:14
No to nawet Sennheiser ugiął kolana wobec zapotrzebowania klientów z najwyższej półki to jest zdrowe i potrzebne doceniam ten krok.
Mam nadzieję że to będą najlepsze słuchawki ever, inaczej nie wchodzi w grę.
Fajnie bo pojawią się jak grzyby po deszczu używane z drugiej ręki w folii jeszcze nie wygrzane Orfeusze, 009 i Omegi;)

aallen

  • 651 / 5314
  • Ekspert
28-08-2015, 13:28
Raczej cena tych wymienionych Nie spadnie. Wygląd kwestia gustu dopasowana poniekąd do dzisiejszych czasów.  Wykonanie oceniamy jak w końcu ktoś np. Wiktor położy na nich swoją dłoń

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
28-08-2015, 13:47
Raczej cena tych wymienionych Nie spadnie. Wygląd kwestia gustu dopasowana poniekąd do dzisiejszych czasów.  Wykonanie oceniamy jak w końcu ktoś np. Wiktor położy na nich swoją dłoń

Jeśli okaże się ,że nowe słuchawki Seinnheisera jednak nie są tak dobre jak Orfeusz ( czego oczywiście Sennheiserowi nie życze ) to przypuszczam ,że ceny Orfeusza i Omegi wręcz wzrosną.

Radical

  • 721 / 5167
  • Ekspert
28-08-2015, 14:05
Jak nie będzie miał pilota do iphona i nie będzie go promował jakiś raper to nie kupuje! ;)

A tak serio to trzymam kciuki aby nowy model napisał swoją legendę a nie był tylko konkurencją dla chińskich "hajendow" które przychodzą i odchodzą.....