Audiohobby.pl

Jesteś tutaj nowy? Przedstaw się ;)

marek29

  • 2 / 867
  • Nowy użytkownik
03-12-2021, 12:27
Witam wszystkich użytkowników forum.
Mam na imię Marek.
Dawno temu audio było mim chobby, ale praca zarobkowa przygasiła tą iskrę.
Od niedawna wracam do korzeni...

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
03-12-2021, 19:28
Witam wszystkich użytkowników forum.
Mam na imię Marek.
Dawno temu audio było mim chobby, ale praca zarobkowa przygasiła tą iskrę.
Od niedawna wracam do korzeni...
Cześć marku ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
05-12-2021, 20:29
Czolem nisko, Marku, moj imienniku, zycie bez iskry jest zyciem kalkulatora, witaj wsrod zywych :-)))
https://banbye.pl polecam :-)

SłuchaczX

  • 41 / 884
  • Użytkownik
06-12-2021, 17:51
Witam Szanownych Kolegów i Koleżanki

Jak pozostali Forumowicze uwielbiam sprzęt audio w tym oczywiście magnetofony. Moja przygoda z magnetofonem zaczęła się od bardzo popularnego ale i prostego radiomagnetofonu Marta RM-405. Przez wiele lat go używałem. Słuchałem podczas wakacji Lata Z Radiem, piosenek na święta Bożego Narodznia, list przebojów. Ech, wtedy było czego słuchać ;-)
To był pierwszy mój własny sprzęt grający. Jednak pierwszym magnetofonem z którym miałem kontakt był MK122 Unitry z mikrofonem. Magnetofon był sprzętem rodzinnym czyli należał do wszystkich. Nawet nie będę mówił ile oryginalnych kaset zepsuliśmy z rodzeństwem nagrywając na nich swoje głosy.
Potem był Stereo Cassette Deck MSD-1402 Unitry Lubartów. Miał podświetlane wskaźniki wysterowania stereo, regulację poziomu zapisu, licznik, redukcję szumów. To on pozwolił mi poczuć "magnetofonową magię". Obracające się szpulki z taśmą, poruszające się w takt muzyki wskaźniki wysterowania rozświetlające pogrążony w mroku pokój, tajemniczy ale i fascynujący proces zapisu dźwięku na brązowej wstążce taśmy magnetycznej.
Nie wiem co w tym jest takiego ale szum mechanizmu magnetofonu podczas pracy ma w sobie to coś. Naturalnie uwielbiam przenośne cyfrowe odtwarzacze audio gdzie na karcie pamięci można mieć setki godzin muzyki. W porównaniu z walkmanem można ich słuchać całymi godzinami na jednym naładowaniu akumulatorów, jakość dźwięku jest doskonała. Nie chciałbym za nic aby technika audio zatrzymała się na magnetofonie. Ale magia magnetofonu, odtwarzacza CD czy gramofonu jest niezapszeczalna i już. A przynajmniej dla "wtajemniczonych" ;-). TO tak jak z kominkiem na drewno. Filiżanka kawy albo jeszcze lepiej kakao, ciepłe skarpety, dobra książka i śnieg za oknem. Przyciemnione światło w pokoju rozjaśniane trzaskającym ogniem w kominka. Czy jeżeli zamienię kominek na kaloryfer to będzie to samo, co?
Także biorę książkę, robię kakao, zapalam szczapy w kominku i włączam ulubioną kasetę...

Pozdrawiam
Jerzy

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
06-12-2021, 18:56
Witam Szanownych Kolegów i Koleżanki
Jak pozostali Forumowicze uwielbiam sprzęt audio w tym oczywiście magnetofony. Moja przygoda z magnetofonem zaczęła się od bardzo popularnego ale i prostego radiomagnetofonu Marta RM-405.
Pozdrawiam
Jerzy
Witam, bardzo ciekawie opisałeś przygodę z magnetofonem.Dzięki temu portalowi wróciłem do dawnych lat kiedy miało się różne magnetofony. Trochę ich miałem przez ten czas(załączone  zdjęcia z internetu) Nie była łatwo wtedy kupić magnetofon jednak-nie co teraz -klik i masz:)))
Pozdrawiam-Wojciech

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
06-12-2021, 20:44
Witaj Jurku ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Homeopata

  • 10 / 819
  • Nowy użytkownik
21-01-2022, 12:32
Witam wszystkich audiofanów.
Intensyfikuję (ponownie) swoje audio hobby...coraz więcej słucham...
...a nawet chyba chcę kupić jakiegoś decka...

Szymon

SłuchaczX

  • 41 / 884
  • Użytkownik
21-01-2022, 13:29
Witaj Szymonie. To dobre miejsce aby odświeżyć swoje hobby :-)

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
21-01-2022, 19:39
Cześć Szymon ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

yabba235

  • 2 / 801
  • Nowy użytkownik
07-02-2022, 14:39
Witam !
Mam na imię Tomek i słuchawek używam od dziecka :)
Od dynamicznych przez armatury teraz szukam eletrostatów.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
07-02-2022, 19:11
Witaj Tomku ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Mikita 11

  • 8 / 796
  • Nowy użytkownik
12-02-2022, 13:25
 Witam wszystkich uczestników tego interesującego forum.Mam na imię Marek,jestem seniorem /75/,od mniej więcej 2 lat na fali sentymentu  próbuję kolekcjonować stary sprzęt audio.W latach mojej młodości,jakiekolwiek audio było trudno dostępne a tym bardziej markowe.Nawet zdobycie i skompletowanie wieży Unitry było wielkim wyzwaniem,mnie udało się to dopiero na początku lat 80-tych i to częściowo z drugiej ręki.Pod wpływem nieocenionych kanałów: Reduktor Szumu,Retro Audio,Audio Azyl zakochałem się w starych  maszynach.Trochę późno,gdyż czas okazyjnych cen na pchlich targach minął ale nadal można zdobyć niedrogo wiele klocków ze średniej półki,szczególnie firm niemieckich.Niestety sprzęt z wystawek,często jest niesprawny i mam nadzieję ,że na forum uda mi się pozyskać wiele pomocnych informacji. 

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
12-02-2022, 15:55
Cześć Marku ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Matii

  • 10 / 793
  • Nowy użytkownik
15-02-2022, 20:12
Czołem wszystkim użytkownikom forum!
Mateusz z tej strony.
Początkujący w tematach magnetofonowych.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
15-02-2022, 21:02
Witaj Mateuszu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.