Audiohobby.pl

Jesteś tutaj nowy? Przedstaw się ;)

Matys

  • 13 / 467
  • Nowy użytkownik
11-01-2023, 11:47
Witam, tu Mateusz zwany powszechnie Matysem. Właśnie dołączyłem do forum w powodu zakupy Nad 6340 chcąc dowiedzieć się czegoś o serwisie i obsłudze. Fajnie wrócić do lat 90 tych, kiedy kaseta była głównym źródełkiem mojej muzyki. Pozdrawiam Wszystkich!!

AUDIOTONE

  • 9387 / 5829
  • Ekspert
11-01-2023, 11:59
Cześć Matys :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

beddom

  • 3 / 461
  • Nowy użytkownik
17-01-2023, 13:48
Witam wszystkich.  Uzytkuje roznego typu sprzety audio typowo amatorsko. Od jakiegos czasu szukam jakiejs alternatywy dla nowych sprzetow i tak trafilem na to forum.

Pozdrawiam

AUDIOTONE

  • 9387 / 5829
  • Ekspert
17-01-2023, 20:32
Cześć beddom ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

MinTax

  • 179 / 627
  • Aktywny użytkownik
25-02-2023, 13:10
Szanowni Koledzy.

Zaglądam tutaj (wcześniej dość sporadycznie, a w ciągu ostatniego roku coraz częściej) od kilku lat. Od jakiegoś czasu mam tutaj konto, jednak tego 'czasu' wolnego zbyt mało, aby się aktywniej udzielać ;)
Lubię czytać posty tych z Was, którzy jak sądzę są fachowcami w dziedzinie sprzętu 'audio' i mają ochotę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Takich jak ja, pewnie jest tutaj sporo (nie chcę powielać całej historii, bo podobne sam czytałem tutaj nie raz ;) ). W skrócie: należę do pokolenia które w latach '80 zaczynało się mocniej interesować słuchaniem muzyki, a w słynnej (onegdaj) sieci sklepów na „P”, było ich stać co najwyżej na zakup kaset, niż na przykład samego sprzętu na „T” :D

Obecnie staram się jakoś sensownie przygotować, do zakupu wieży (ale o tym pewnie napiszę w jakimś stosownym temacie), ponieważ dom bez rozchodzącej się po nim muzyki, oraz bez kotów – to dom bez życia (to tak 'pół żartem, pół serio oczywiście ;) ).
Tak serio, to od lat nie było okazji zastanawiać się nad tym problemem, ale ostatnio brak sprzętu do sensownego słuchania muzy, coraz bardziej mi doskwiera. Słuchanie przez słuchawki plików z komputera, to mało satysfakcjonująca namiastka.
Nie miałem w przeszłości jakiegoś 'bardziej ambitnego' sprzętu. Przez mój dom przewijały się głównie produkty 'Unitry' ('Faust', WS-303, WS-503, MSH-101, 2405) i również polskie kolumny (jakieś 'Tonsile' i 'Altusy'). Z japońskich jedynie radiomagnetofony, jeden  'Hitachi', a drugi to dość ciekawy 'Sharp GF-9292'.

Jak się pewnie domyślacie, mogę mieć do Was sporo pytań, ale postaram się Was nie zanudzać. Mam zamiar zadawać je w odpowiednich działach (jeśli dam radę je odnaleźć), nawet jeśli będą stare i mam nadzieję, że takie 'archeologiczne poszukiwania' nie będą tu niemile widziane, ponieważ wydaje mi się to bardziej sensowne niż powielanie tematów i zaśmiecanie tak sympatycznego i cennego forum. Jeśli jednak nie uda mi się znaleźć odpowiedniego miejsca, to nie obrażę się za podrzucenie mi linka lub przeniesienie mojego postu w odpowiedniejsze miejsce.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników (którym udało się to powitanie doczytać do końca ;) ) :)

Edycja: dodam jeszcze, że z zamiłowania jestem 'analogowcem' (jak i w fotografii ;) ), a CD zamierzam mieć przy okazji ;)
« Ostatnia zmiana: 25-02-2023, 13:16 wysłana przez MinTax »

Gustaw

  • 3855 / 3311
  • Administrator
25-02-2023, 14:13
Cześć MinTax,

MSH-101, WS-503 ...no...no. To był niezły sprzęt w swoim czasie.
W sklepie na P wtedy było mnie stać jedynie na kasety i gumy balonowe Donald :-)

P.S. Z analogów foto to mam jeszcze gdzieś u siebie Praktica LB, z kilkoma obiektywami  (+ ręczny światłomierz) i Nikona F65.
« Ostatnia zmiana: 25-02-2023, 14:17 wysłana przez Gustaw »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5829
  • Ekspert
25-02-2023, 16:01
Cześć MinTax ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

MinTax

  • 179 / 627
  • Aktywny użytkownik
25-02-2023, 16:20
Cześć MinTax ;-)
Wojciechu, przy okazji 'powitania' nie mogę się nie przyznać, że ilość kaset w Twoim zbiorze, dosłownie zwala mnie z nóg! :D Ja (chyba...) 'niedozbierałem' jeszcze 200 aparatów, a już w domu słyszę, że zanim nabędę następne, mam zacząć wyzbywać się duplikatów. A przecież to takie nieludzkie! ;P

MinTax

  • 179 / 627
  • Aktywny użytkownik
25-02-2023, 16:28
Cześć MinTax,

>>> mam jeszcze gdzieś u siebie Praktica LB, z kilkoma obiektywami  (+ ręczny światłomierz) i Nikona F65.
Cześć.
Ja największym sentymentem obdarzyłem aparaty firm na 'M' i 'P' ;). Choć trochę innych, starszych również się znajdzie. Jest też kilka modeli na 'N', ale jakoś Canony są nie w moim guście ;) A, i Prakticę również mam jedną, dość rzadko spotykaną.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5829
  • Ekspert
25-02-2023, 18:06
Cześć MinTax ;-)
Wojciechu, przy okazji 'powitania' nie mogę się nie przyznać, że ilość kaset w Twoim zbiorze, dosłownie zwala mnie z nóg! :D Ja (chyba...) 'niedozbierałem' jeszcze 200 aparatów, a już w domu słyszę, że zanim nabędę następne, mam zacząć wyzbywać się duplikatów. A przecież to takie nieludzkie! ;P
Tutaj na forum są osoby które posiadają o wiele więcej, niż moje parę tysięcy kaset. Ale dziękuję, trochę się faktycznie tego owszem nazbierało.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2232 / 1027
  • Ekspert
25-02-2023, 19:26

Ja największym sentymentem obdarzyłem aparaty firm na 'M' i 'P' ;). Choć trochę innych, starszych również się znajdzie. Jest też kilka modeli na 'N', ale jakoś Canony są nie w moim guście ;) A, i Prakticę również mam jedną, dość rzadko spotykaną.

Nie musisz tak kryptologicznie pisać hehehe
No to podpadłeś przez Canona  hehehe   jednak trochę odpuszcze za Pentaxa.   Ja nie cierpiałem i nie cierpie prywatnie do tej pory Nikonów.   Chociaż uwielbiam je z punktu widzenia serwisanta który kiedyś naprawiał sprzęt fotograficzny.   Psuło się dosyć często- sprzęt drogi to i cena -  nooo  wiadomo.  Byłem (nie chwalę się bo to już historia)  jednym z nielicznych który ogarniał wszelkie Nikony.
  Ale wszystkie te graty zdradziłem prywatnie dla Olympusa :)   W w gadki o rozmiarze matryc nikt mnie nie wciągnie.
Używam jednego małego zajebistego Olympusika ze składanym nalesnikiem i jest OK.   A samych aparatów i szkła w kolekcji na sztuki to nie wiem.  Ale gdy wiozłem na nową chatę to osobówka była przeładowana hehehehe
     Fajnie powitać tutaj :)
Teraz zacznie się nowy etap w twoim życiu :)   Zbierałeś aparaty to teraz będziesz musiał dołożyć do tego sprzęt audio hahahahahah
Masz przekichane-   ale tutaj same wariaty-   tak więc jakoś będzie :)

---
jeden z moich ulubionych :)   Zbierałem go ze złomu



No i żeby nie było że jakoś strasznie nienawidzę

  dobry na ptaszki :)
Np:   Koko

   ptaszek.   Lubiany bo sprytna Koko potrafiła wyleźć praktycznie z każdej klatki na-  kokoty .  W ostateczności posuwała się do wykonania podkopu. 
« Ostatnia zmiana: 25-02-2023, 19:58 wysłana przez pień »

MinTax

  • 179 / 627
  • Aktywny użytkownik
25-02-2023, 21:23
Nie musisz tak kryptologicznie pisać hehehe

Nie jest tak strasznie kryptologicznie – mała 'zgadywanka': skąd się wziął mój nick? ;)

No to podpadłeś przez Canona  hehehe 
Na rozgrzeszenie mam jakąś 'trzysetkę', zaplątał się pewnie przez przypadek ;P
 
Ja nie cierpiałem i nie cierpie prywatnie do tej pory Nikonów.  Chociaż uwielbiam je z punktu widzenia serwisanta który kiedyś naprawiał sprzęt fotograficzny.   Psuło się dosyć często- sprzęt drogi to i cena -  nooo  wiadomo.  Byłem (nie chwalę się bo to już historia)  jednym z nielicznych który ogarniał wszelkie Nikony.
Serwisantem nie byłem i nigdy nie będę, ale troszkę grzebię w niektórych aparatach ;) Nikonów nie mam wiele, tylko te z serii z 3,4,6 i 8 na początku. Łamię sobie głowę jak uporać się z naprawianiem lubiących permanentnie się łamać 'zatrzasków' tylnej klapy w 601.
  Ale wszystkie te graty zdradziłem prywatnie dla Olympusa :)   
Z olków mam tylko kilka  małpek z AF

Teraz zacznie się nowy etap w twoim życiu :)   Zbierałeś aparaty to teraz będziesz musiał dołożyć do tego sprzęt audio hahahahahah
Masz przekichane
Przeczytałem to mojej lepszej połowie, pokręciła głową mówiąc: 'to co ja mam zacząć kolekcjonować? Buty??'

Aparaty jakoś znosi, bo przed laty połączyło nas forum fotografii analogowej, ale z tym audio, to raczej będę musiał uważać ;P
P.s.: miło poznawać takich 'wariatów'
Pozdrawiam serdecznie :)

pień

  • 2232 / 1027
  • Ekspert
25-02-2023, 21:54
Buty to od czasu do czasu kupisz jej Ty  :)   Musi w czymś tupać przecie.
  A zbierać to -hmmm-  wkręć ją jakoś na płyty?  Kasety albo chociaż CD-ki
I zbiory będą się uzupełniać  :)
  Cykiesz fotkę od czasu do czasu żeby zdać relację i będzie OK
(jakimś cyfrakiem ujdzie-  na filmy szkoda kasy bo będą inne wydatki)

ps.  zgadywanka?  Sorry  ale nie muszę bo w kuchni stoi płyn do naczyń który tak się nazywa hehehehehe
        pewno przez przypadek :)
A ty?   Na regale miałeś Minoltę i Pentaxa  a potem jakoś tak im wyszło że narodził się Mintax
hahahahahaha

-  to moja wersja-  ale ja wariat w sumie tak więc-wiadomo

Wersja poważniejsza.  Skłaniam się przypuszczać że twoja lepsza połówka fociła Minoltą a ty Pentaxem-  no i w sumie też jakoś tak wam poszło
heheheeh

(a jeżeli Ona Pentaxem to czeka ciebie rozwód )
« Ostatnia zmiana: 25-02-2023, 22:02 wysłana przez pień »

MinTax

  • 179 / 627
  • Aktywny użytkownik
25-02-2023, 22:16
Rozbawiłeś nas oboje :D

Tede

  • 74 / 403
  • Użytkownik
16-03-2023, 17:57
Witam Wszystkich ,mam na imię Tadek.
W audio siedzę od ok 6stego roku życia bo dopiero w tym wieku potrafiłem sam sobie włączyć płytę gramofonową w latach 80tych gdy rodzice kupili 2 płyty w tym jedną Dla mnie.W audio miałem trochę przerw ze względu na inne zainteresowania i tak raz interesowałem się kinem domowym,później trochę hi-end,a gdzieś od  2005r. gdy ludzie pozbywali się walkmanów kasetowych to ja zacząłem je zbierać bo wcześniej nie mogłem sobie pozwolić nawet na jeden dobry egzemplarz , a miałem ich gdzieś 300-400 szt i sporo tego zostało. Ze względu na to że po tylu latach część przestała grać to postanowiłem im dać nowe życie a sobie zostawić tylko te najlepsze może nie według jakości dźwięku ale pod kątem żywotności.