Audiohobby.pl

Jesteś tutaj nowy? Przedstaw się ;)

Ceramic_Ace

  • 39 / 387
  • Użytkownik
04-04-2023, 08:32
Witam, trafiłem na Wasze forum szukając informacji na temat kaset magnetofonowych. Testy Wojtka uchroniły mnie przed ATR :)
Nie jestem audiofilem, po prostu naprawiam błędy młodości kiedy to pozbyłem się sprzętu z lat 70ych bo wydawał mi się mniej atrakcjny od ówczesnych :) Dziś naprawiam te błędy. Właśnie zostałem posiadaczem amplitunera Akai AA-1050 z 1974 roku (dokładnie takiego jaki kiedyś odziedziczyłem po wójku mając lat 16cie) oraz kolumien Quadral SX 1500 z połowy lat 90ych, w tym tygodniu prawdopodobnie dotrze do mnie odtwarzacz CD Akai CD-1100. Zaraz po świętach trafić powinien w moje ręce deck Akai GXC 75D. Z tego co wiem, deck będzie potrzebował naprawy, ale się okaże. NIe mnie, miło tu być :)
Nigdy za stary by marzyć :)
Maciej

MinTax

  • 179 / 629
  • Aktywny użytkownik
04-04-2023, 10:16
Cześć.
Wybrałeś piękny sprzęt, gratuluję i pozdrawiam :)

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
04-04-2023, 14:06
Cześć @Ceramic_Ace ;-)
Miło słyszeć że nasza pisanina się na coś przydała. Kilku kolegów testowalo te pseudo kasety i zawsze opinie były zbieżne. Zapraszam w takim razie do działu magnetofonowego.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
04-04-2023, 18:55
Ajajaj  :)
   Witaj    Ceramic_Ace  !
  Bardzo solidnie błędy młodości naprawiasz.  Quadrale :)   CD-k  na PCM, fajny magnet i ampli czadowy który wygląda jakby był na licencji Radmora :)
  Czad !

(dla karmionych z procy na wszelki wypadek napiszę że z tą licencją radmora  to żart.  I niczego złego na myśli nie mam )

Ceramic_Ace

  • 39 / 387
  • Użytkownik
04-04-2023, 22:42
Dzięki, dzięki Panowie. Jak tylko dorwę deck'a, to opiszę bo widziałem,że w dziale magnetofonów GXC 75D nie ma :)
Nigdy za stary by marzyć :)
Maciej

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
05-04-2023, 06:59
Te Pień Quadrale to nie podnieta, to tak jak nasze Tonsile popularne w każdej niemiaszkiej chałupie, ostatnio zwożą ich sporo bo wszystkie zawieszenia popadały.....hehheheheheh... zreszta wszystko szlag trafia pomału......ze starości.

Ceramic_Ace

  • 39 / 387
  • Użytkownik
05-04-2023, 09:47
Te Pień Quadrale to nie podnieta, to tak jak nasze Tonsile popularne w każdej niemiaszkiej chałupie, ostatnio zwożą ich sporo bo wszystkie zawieszenia popadały.....hehheheheheh... zreszta wszystko szlag trafia pomału......ze starości.

Akurat mnie by takie Altusy 110 to podniecają ze wzglądu, że mając lat 18 marzyłem o takich. Ale jak patrzę, że w koszmarnym stanie kosztują po 350 plnów za sztukę to dziękuję uprzejmie. Quadrale nie są wysokich lotów ale akurat te kupiłem za nie duże pieniądze i są w bardzo dobrym stanie. Grają równo, nie rzężą, spełniają swoją rolę. Dla mnie wystarczające aż nadto:)

PS: w tych moich akurat zawieszenia zostały wymienione bodajże 2 lata temu ;)
Nigdy za stary by marzyć :)
Maciej

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
05-04-2023, 23:10
Ano właśnie, wymieniłeś zawieszenia basów, jak pisałem, sporo widzę i widziałem Quadrali wypierdzianych, też miałem swego czasu takie nieduże monitory, wymiana zawieszenia , ale grały...zbyt twardo, zbyt...takie bez polotu..grały bo grały, no ale jak to mówią co ucho to inna muzyka.
Altusy i w ogóle polski sprzęt to spirala nakręcania sie, ani to dobre, ani słuchowe, po prostu niektórzy wierzą w coś co tam nie istnieje...czyli tak samo jak w Cheopsa w Wielkiej Piramidzie....
« Ostatnia zmiana: 05-04-2023, 23:13 wysłana przez Hammer »

Ceramic_Ace

  • 39 / 387
  • Użytkownik
06-04-2023, 21:25
Ano właśnie, wymieniłeś zawieszenia basów, jak pisałem, sporo widzę i widziałem Quadrali wypierdzianych, też miałem swego czasu takie nieduże monitory, wymiana zawieszenia , ale grały...zbyt twardo, zbyt...takie bez polotu..grały bo grały, no ale jak to mówią co ucho to inna muzyka.

Racja, o gustach trudno dyskutować a już szczególnie z takimi głucholcami jak ja :D

Cytuj
Altusy i w ogóle polski sprzęt to spirala nakręcania sie, ani to dobre, ani słuchowe, po prostu niektórzy wierzą w coś co tam nie istnieje...czyli tak samo jak w Cheopsa w Wielkiej Piramidzie....
Wielu ludzi (szczególnie w moim wieku) w tamtych czasach uważało Altusy, Altony, ZGC za szczyt mażeń. Pamiętam, jak M-8010 wyjeżdżał z fabryki z prześwitami między diodami a obudową i mówiło się , że jest super a dokładnośc montażu się w domu poprawi :) Albo że Radmor kasetowy zwany "szufladą" (MDS coś tam) miał podobno wadę konstrukcyjną i ta szuflada udeżała czy zachaczała o coś (nie wiem, nigdy nie miałem ) ale i tak wszyscyśmy z kumplami piali z zachwytu jaki za*ebisty :)

Wiesz był czas kiedy używałem M-8010, amplitunera Amator i kolumn ZGC 40W, nagrywałem muzykę z listy przebojów Niedźwiedzkiego czatując by złapać pause zanim wetnie się w muzykę. Kupowałem popularne kasety B&W z nagraną muzyką z przyczepy takiej w jakiej inni zapiekanki sprzedawali.

Pamiętam czasy gdy w Wawie była legalna przegrywalnia płyt orginalnych CD na kasety. Wynajmowało się na minuty/godziny stolik ze sprzętem (były Technicsy dwu kasetowe i CD), wypożyczało płytę CD , kupowało na miejscu lub przynopsiło własne kasety magnetofonowe i przegrywało się w pełnym majestacie prawa...ówczesnego :D Tych stolików ze sprzętem było z 50 i z regóły wszystkie zajęte )  (To było vis a vis dzisiejszej Giełdy Papierów Wartościowych). Myślę, że dlatego tak ludzie napalają się na sprzęt Diory, Unitry, Radmora, Tonsila :)
Nigdy za stary by marzyć :)
Maciej

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
06-04-2023, 22:24
Altusy i w ogóle polski sprzęt to spirala nakręcania sie, ani to dobre, ani słuchowe, po prostu niektórzy wierzą w coś co tam nie istnieje...czyli tak samo jak w Cheopsa w Wielkiej Piramidzie....

Etam..,
Czy nie wiesz, że istnieje coś takiego jak nostalgia?
Stare sprzęcicho daje sporo radości z samego faktu, że jeszcze gra a nie z tego jak gra.
Z przyjemnością odpalam mojego Radmora 5102 i ten moment jest tak fajny jak słuchanie muzy z high-endu.

Ceramic_Ace
Też miałem M8010 i Amatora :-)

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
06-04-2023, 23:27
Altusy i w ogóle polski sprzęt to spirala nakręcania sie, ani to dobre, ani słuchowe, po prostu niektórzy wierzą w coś co tam nie istnieje...czyli tak samo jak w Cheopsa w Wielkiej Piramidzie....

Etam..,
Czy nie wiesz, że istnieje coś takiego jak nostalgia?
Stare sprzęcicho daje sporo radości z samego faktu, że jeszcze gra a nie z tego jak gra.
Z przyjemnością odpalam mojego Radmora 5102 i ten moment jest tak fajny jak słuchanie muzy z high-endu.
Ceramic_Ace
Też miałem M8010 i Amatora :-)

Znam to uczucie, tylko że tego polskiego się nasłuchałem w młodości i teraz czas na zachodnie brzmienie sprzed lat, któremu bliżej lampy niż scalakom.
Nostalgia jest fajna.... w schowku mam kupę właśnie staruszków do odnowienia, 8010 z 2 szt, 9010, wzmaki na germanach itd... nie wspominając o kolumnach no i fajnie jak sie ma kase i czas na to, a dla mnie czas zaczyna być coraz cenniejszy.....i się nie cofa.
I jeszcze jedno, ta nostalgia i stary sprzęt niestety kojarzy się też z pewnymi czasami i faktami, które nie wrócą a żyć trzeba teraz.

MinTax

  • 179 / 629
  • Aktywny użytkownik
07-04-2023, 08:11

Wielu ludzi (szczególnie w moim wieku) w tamtych czasach (...)

Kupowałem popularne kasety B&W z nagraną muzyką z przyczepy takiej w jakiej inni zapiekanki sprzedawali. (...)


Nieee, no przecież nie jesteśmy dinozaurami, jeszcze żyjemy... ;P

Ja swoje nocne ćwiczenie refleksu zaczynałem na klawiszach 2405S, do którego wtedy miałem podpiętego Zodiaka. Siedziałem przy audycjach Kordowicza, przy 'Wieczorze płytowym' i jeszcze kilku programach autorów, których niestety już nie ma... Rozbudziłeś mi wspomnienia :) Niby to było jak wczoraj, a minęły już cztery dyszki :D

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
07-04-2023, 08:47
nie wrócą a żyć trzeba teraz.

Czyli streamer, Tidal, wzmacniacz klasy D, odtwarzanie tylko plików Hi-Res?
To jest to co mamy tu i teraz.
U mnie, nowsza technologia stoi dosłownie obok starego Radmora i gramofonu Thorensa i zwyczajnie się nie gryzą.
Nie widzę potrzeby gonienia czegokolwiek w temacie audio.

Jeżeli chodzi o sporo sprzętu zachodniego z tamtych lat ( z Pewexu), to porównując z dzisiejszym audio, mogę śmiało powiedzieć, że miały ładniejsze wskaźniki :-)

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
07-04-2023, 17:11

Wielu ludzi (szczególnie w moim wieku) w tamtych czasach (...)

Kupowałem popularne kasety B&W z nagraną muzyką z przyczepy takiej w jakiej inni zapiekanki sprzedawali. (...)


Nieee, no przecież nie jesteśmy dinozaurami, jeszcze żyjemy... ;P

Ja swoje nocne ćwiczenie refleksu zaczynałem na klawiszach 2405S, do którego wtedy miałem podpiętego Zodiaka. Siedziałem przy audycjach Kordowicza, przy 'Wieczorze płytowym' i jeszcze kilku programach autorów, których niestety już nie ma... Rozbudziłeś mi wspomnienia :) Niby to było jak wczoraj, a minęły już cztery dyszki :D

Masz te szpule z nagraniami muzyka z tekstami piosenek, płyt ?

MinTax

  • 179 / 629
  • Aktywny użytkownik
07-04-2023, 17:48
Masz te szpule z nagraniami muzyka z tekstami piosenek, płyt ?

Niestety, po tych kilkudziesięciu latach i przeprowadzkach nie zachowało się nic, nie ma szpul ani szpulaka :/

Szpule mam, ale trochę inne, 'eksperymentalne' ;) Może w wolnej chwili coś o nich napiszę.