Audiohobby.pl

Złoty bezpiecznik albo żaden.

lancaster

  • Gość
12-07-2008, 15:06
Skończyly sie czasy degradujacych brzmienie bezpieczników. Audiofil w obecnej dobie hitechu ma do dyspozycji zupelnie nowy arsenał. Tym razem chcialbym zająć sie tematem złotych bezpieczników przenoszaych system o klasę(albo i więcej) wzwyż. Ceny nie sa wysokie, zaczynają sie od 30zł do 150-200 za "moduly" - cokolwiek to znaczy(byc moze chodzi o mocowanie bezpiecznika - rownie krytyczny element toru audio)
Co myslicie na ten temat ? Nie małem do tej pory okazji posluchac ale gdzieś czytalem ze ludzie są zachwyceni.
Nie irytuje Was, ze w Waszym sprzecie siedza zwykle bezpieczniki, które nie pokazują mozliwosci systemu w 100% ?

http://www.audio.com.pl/sklepy/audioforte/
info na dole strony

a tu jakies podróby chyba ? Czy grają równie dobrze ? ;/ :
http://moto.allegro.pl/item386243564_bezpiecznik_zloty_od_30_do_80a_bezpieczniki_zlote.html

Pozdrawiam


Najchętniej założyl bym ten temat 01.04 ale kto by tam czekał z tak ważką dla sprzeciorów sprawą tyle czasu :))))







'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

zyzio

  • 960 / 5787
  • Ekspert
12-07-2008, 15:26
Nie grzebię w klockach, więc nie wypróbuję ;)

lancaster

  • Gość
12-07-2008, 15:38
zyzio, mialem nadzieję ze przynajmniej Ty jeden przetestowaleś....
...szzerze mowiac po użyciu zlotego bezpiecznika spodziewam sie ze brzmienie nabierze szlachetności. dodatkowo jezeli użyjemy bezpiecznika większej mocy powinna poprawić się dynamika i bas.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
12-07-2008, 15:40
a swoja drogą "klocki" to bardzo trafne okreslenie dla niektórych sprzęciorów :))))


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

zyzio

  • 960 / 5787
  • Ekspert
12-07-2008, 15:52
http://www.audioxsell.com/classified/467515/ahp-Klangtuch-III.htm   - AHP jeszcze robi ściery....niby ściera, ale.... ;) Działa, ha ha, wiem że to śmieszne, ale demagnetyzer Furutecha to przy tej ścierze nicość :)

AWS 303

  • 854 / 5891
  • Ekspert
12-07-2008, 22:07
Ja mam "normalne" bezpieczniki i nie narzekam. :-)

konto_usuniete

  • 56 / 5419
  • Użytkownik
12-07-2008, 22:22
Ja tylko czekam kiedy pojawi się jakiś delikwent oferujący zaklęcia audiofilskie.
Podczas pełni księżyca wyrecytuję odpowiednią formułkę, wypiję wywar z krwi jaszczurki z dodatkiem proszku z mumii i mój Vincent zagra jak AudioNote.

500 USD +VAT

rafal996

  • 1090 / 5892
  • Ekspert
14-07-2008, 09:02
Wcale do tego nie jest tak daleko, wszak jest już jakaś firma oferująca audiofilską rozmowę telefoniczną, której przeprowadzenie podnosi klasę sprzętu co najmniej o półtora ;) Ktoś wklejał jakiś czas temu linka do tego na AS, myślałem że zejdę ze śmiechu.

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
14-07-2008, 15:29
Bezpieczniki są dla mięczaków prawdziwi audiofile robią baypass bezpiecznika Cardasem ;)
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

konto_usuniete

  • 56 / 5419
  • Użytkownik
14-07-2008, 15:32
>> Bacek, 2008-07-14 15:29:56
Bezpieczniki są dla mięczaków prawdziwi audiofile robią baypass bezpiecznika Cardasem ;)


Próbowałem. To działa ! ;-)

Dudeck

  • 5101 / 5861
  • Ekspert
15-07-2008, 20:31
Panowie , ja też nie wierzę w wiele audio voo-doo , ale tez zauważyłem , że dużo osób ( mam na mysli różne wątki a głównie te na temat kabli ) ma skłonność do krytyki i negacji zjawisk przez siebie nie zbadanych w praktyce.
Też taki byłem do czasu jak pewnego razu nie wziąłem udziału w testach przewodów "fabryczne" vs "audiofilskie" pod hasłem : czy jest różnica w reprodukcji dźwięku ?
Tak więc z tymi opiniami ostrożnie , bo jak mówi stare chińskie powiedzenie - nie ma bo nie istnieje czy nie ma bo nie potrafisz tego dostrzec?
I pamietać należy , że wiele zależy też od naszego samopoczucia - jeśli coś nie ma wpływy na dźwięk , ale ma wpływ na nasz nastrój to i ten pierwszy się przez to polepszy - czyż nie ? ;-).
Pozdrawiam , Dudeck.

Jun

  • 93 / 5884
  • Użytkownik
15-07-2008, 23:04
No właśnie, bo jest też medyków powiedzenie, że nie ma zdrowych, są tylko nieprzebadani...

A jeśli idzie o złote i inne, to ja bym polecał nie tylko bezpieczniki, ale w ogóle wszystkie powierzchnie kontaktów elektrycznych mające posiadać jak najmniejszą rezystancję wykonać z czegoś wyjątkowo podłego: węglowe jak u VdH to szczyt nadprzewodnictwa, rodowane styki Furutecha mające 40 razy większy opór niż złoto to też za mało. Kurde, jaką przewodność ma średnio twarde łajno końskie? Pewnie w Japonii kucyki od razu walą do tyłu mikrochipami, albo ja jestem po prostu genialny.
Siostro....
 
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

Arek_50

  • 1130 / 5896
  • Ekspert
28-07-2008, 00:08
Juz kilka lat zamiast bezpiecznikow stosuje srebrne drutowe bypassy....

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5854
  • Ekspert
06-08-2008, 11:47
A DRUCIK? Czy ten drucik w środku bezpiecznika, który się spala też jest ze złota? Bo jak nie... :P

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
06-08-2008, 13:14
Jakby ktoś rozbebeszył automat bezpiecznikowy to styki ą tam przeważnie srebrne mimo to z czasem sie utleniają i właśnie wtedy może sie pogorszyć jakość styku dla tego radzę parę razy przełączać ręcznie co miesiąc takim bezpiecznikiem najlepiej jak nic nie jest podpięte (brak iskry łuku elektrycznego) wtedy się częściowo oczyszcza z tlenków (niestety tylko częściowo) najlepiej oczyścić styki papierkiem ściernym,gradacja powyżej 1\'000 no ale niestety przeważnie są nierozbieralne.

Pytanko na zdrowy rozum najlepiej by działały bezpieczniki hermetyczne z atmosferą gazu obojętnego np. argon (brak utleniania styku) , czy ktoś się z czymś takim zetknął ,oczywiście chodzi o zabezpieczenia używane w domach typu 6,10,16,20,25,32A

Rafaell