Audiohobby.pl

Co zaliczamy do Hi Endu ?

Mariusz_

  • 104 / 3148
  • Aktywny użytkownik
15-04-2015, 10:45
Wracając do pytania Vectora, to z całym szacunkiem dla dalszej, trafnej, analizy jest ono trochę źle postawione.

Hi-end jest klasyfikacją sprzedażową, a nie techniczną (to już wiemy),  więc nie zaliczamy do niego tego co dobrze gra, bo to tylko pochodna (nie zawsze pierwsza) przynależności do hi-endu.

Ponieważ nie ma tanich i masowych produktów określanych jako hi-end, to szukając jego definicji, można sięgnąć do teorii i praktyki towarów luksusowych. Oto kilka cech sprzedaży dóbr luksusowych.

1. Nie występuje tu silny związek między kosztem wyprodukowania produktu a jego ceną.
2. Nie mają tu zastosowania żadne z metod kosztowych kształtowania cen.
3. Cena dóbr luksusowych ma przede wszystkim emocjonalne znaczenie dla swoich nabywców.
4. Najważniejszą kwestią w kształtowaniu ceny produktu luksusowego jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: jak dużo konsument jest zdolny i chętny zapłacić za wartości, których dostarcza mu określone dobro.
5. Odpowiednia cena jest po prostu najwyższą ceną, za jaką konsument jest gotowy nabyć produkt.
6. Metody ustalania ceny dóbr luksusowych opierają się na popycie.
7. Widoczne jest wyraźnie odstępstwo od prawidłowości ,według której, wraz ze wzrostem ceny, popyt maleje.

Brzmi znajomo, prawda :-)

Ja bym nazwał klasyfikację Vectora, np. Li-Fi   (live fidelity :-)
I jako użytkownik Klipschów zgadzam się z nią w 100 proc.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
15-04-2015, 10:53
mwnuk

śmiem twierdzić, że lista, którą podałeś dotyczy obecnie nie tylko produktów luksusowych, ale niemal wszystkiego
włącznie z książkami - niektórzy wydawcy twierdzą na przykład, że jak książkę wycenią zbyt nisko, to się nie sprzeda ...

dlatego uważam osobiście, że jako tzw. świadomi konsumenci nie powinniśmy pozwolić, by kapitalista pluł nam w twarz :) i sami musimy narzucać mu definicje

bo nie o to chodzi, co branża chce sprzedać, ale o to, co klienci chcą kupić!

Odszedł 13.10.2016r.

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
15-04-2015, 13:27
Wracając do pytania Vectora, to z całym szacunkiem dla dalszej, trafnej, analizy jest ono trochę źle postawione.

Hi-end jest klasyfikacją sprzedażową, a nie techniczną (to już wiemy),  więc nie zaliczamy do niego tego co dobrze gra, bo to tylko pochodna (nie zawsze pierwsza) przynależności do hi-endu.

Z drugiej strony Ty próbujesz nas przekonać że jedno pojęcie może mieć tylko jedno znaczenie, bo tak. Jasne że może być to klasyfikacja sprzedażowa. Ale Vector chciał zdefiniować to pojęcie w innej płaszczyźnie, jakości reprodukcji dźwięku.

Słowo audiofil też ma co najmniej dwa znaczenia. I pomimo jego pierwotnego znaczenia w świadomości powszechnej zaczyna się raczej zakorzeniać jego negatywna definicja. To jak będzie z tym audiofilem jest "fillem" dobrego dźwięku czy naiwnym "gadżeciarzem" który samą muzykę ma w głębokim poważaniu?
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
23-04-2015, 11:50
Ta prawdziwa fajniejsza.

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert
24-04-2015, 00:39


...wiesz ja na to patrze tak, ze ladna, zgrabna dziewczyna wyglada rewela i ze sladowym makijazem w ogrodniczkach i trampkach, ta sama panna odpicowana na top kosi, ale to "zrobienie" kosztuje i nie ma wybacz.



;)

To chyba sami producenci tego g... taki kit wciskają.

lancaster

  • Gość
24-04-2015, 08:14
Pewnie odpowiedx Cie nie zadowoli cadam, ale mozesz isc na 100g stek do knajpy gdzie nie wiadomo co jesz ale zaplacisz 100zł albo za te 100zł kupic extra poledwicy wolowej i samemu sobie zrobić w domku.

zalezy kto co lubi, umie i jakie ma potrzeby.

lancaster

  • Gość
24-04-2015, 08:25
niektorzy moga tez przeliczyc tak : po co jechac na wakacje na przykladowo Karaiby za 5Kzł, skoro za to mamy 120 flaszek i abonament kablówki na 4 miesiące.


Powiem tak. ktos sprzedaje nawet jakas z mojego punktu widzenia glupote w audio - jak pewne firma japonska piegi na sciane (moge sie mylic, nie sprawdzalem, wyglada na glupote) za powiedzmy 3Kzł, albo inna skandynawska myszy na kolumny za 2Kzł, no i co w  tym dziwnego ?

Wziąc 200-500zł na impreze i przechlać to nic dziwnego, ale kupić konekt za 3Kzł to debil jakis musi byc ?
Tyle ze on z tego konektu po sprzedazy dostanie polowe zwrotu, a jak na imprezy nie chodzi bo nie lubi to w pol roku odlozy, chyba proste ?

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
24-04-2015, 09:36
przestalem z tego powodu pic
i mam sprzet   :-)


zart

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
25-04-2015, 08:11
przestalem z tego powodu pic
i mam sprzet   :-)


zart
Najlepiej słucha się muzyki z dobrego sprzętu z dobrym drinkiem w ręku, więc "albo rybki, albo akwarum?" ;)

lancaster

  • Gość
26-04-2015, 16:06
najalepiej jedno i drugie, podalem dla przykladu ze ludzie puszczają dużo wieksze pieniądze na dużo większe bzdury.
No bo przeciez po to żeby z kims pogadac nie trzeba wydawac 100 Euro :-)

lancaster

  • Gość
06-05-2015, 23:38
Dzisiaj akurat z kolegami Lutkiem i Tomkiem mielismy okazje posluchac systemu skaldajacego sie m.in z kolumn Avalon Eidolon. Elektronika lampowa, tor sygnalowy kazdy mozliwy a wiec gramofon, pliki i CD.
Powiem tak, mialem w przeszlosci rozne doswiadczenia z tymi glosnikami, najczesciej takie sobie.
Bardzo sie ciesze ze czesc z wrazen podczas rozmaitych prezentacji okazala sie tylko "zasługą" tychze prezentacji.
W kazdym razie dzis w tym konkretnym setupie szczegolnie dobrze wypadl bas. Twardy, mocny, bardzo dynamiczny, raczej ciezko wyobrazic mi sobie osobe ktorej by sie nie podobal taki typ prezentacji.
Kolumny staly dosc blisko naroznikow pokoju, pewnie pomieszczenie troche pomoglo ale efekt tak czy inacze spokojnie zaslugujacy na miano tytulowego H-E (dxwiekowo) przynajmniej ja taka prezentacje basu do tej kategorii spokojnie zaliczam.
Najbardzie podobalo mi sie granie  z vinylu, najlepiej zgralo sie z charakterem kolumn, a te maja dosc mocna średnice, moze bez tego kolorytu ktory maja celulozowe przetworniki ale tez nie kazdy musi byc fanem takowych i power z ceramiki przy jednoczesnej gladkosci moze zrekompensowac roznorodnosc barw. Jednym slowem wokale np. nie byly jakies specjalnie wielobarwne ale tez nie nudne czy malo ekspresyjne. Takie granie moze sie podobac, osoby szukajace bardziej klubowych klimatow poszukaja gdzie indziej. Byla tez okazja posluchac dzis Dynaudio C4, tam z kolei bas nie ten co z Eidolona ale wokale choc mialy moze ciut mnie mocy (a moze nie - po prostu sposob prezentacji lagodniejszy)  byly kolorowsze i chyba mimo wszystko bardziej "tu i teraz". Gdybym mial te dwie pary kolumn sklejac to bas z Avalona i średnica z Dynek :-) Jak widac nie ma idealow a moze inaczej, nie kazdy ma takie same.
 Gora pasma w Avalonie OK, w Dynaudio cieplejsza i miejscami chyba nawet bardziej dxwieczna. W Avalonie po prostu pasowala klimatem do średnicy, podobnie jak w Dynaudio zresztą.

Czy sa to konstrukcje H-E wg. vectora ? Chyba nie do konca :-) Ale uwazam ze zasluguja na takie miano, bo jesli kryteria mialyby byc bezwzględne to co by tu z H-E konstrukcji nam zostalo ? Takich uczciwych, do ktorych nie ma sie o co dowalic....zawsze jest ;-)

I nie piszcie prosze o tym w kontekscie pieniędzy, nie stac mnie na kolumny za 100Kzł w tej chwili, gdyby bylo to i tak akurat Eidolona bym nie brał bo nie do konca moj typ, ale nie przeszkadza mi to docenic aspektow brzmienia które ta kolumna ma po prostu bdb.

Ged

  • 1714 / 5867
  • Ekspert
07-05-2015, 11:22
Lan
Z poprzednim Twoim wpisem dotyczącym imprez całkowicie się zgadzam. Wczoraj usłyszałem, że mój przyjaciel był na kolacji w 3 osoby za 1000 PLN. A wzmak za 5 tysi to dla niego za drogo. Każdy ma swoje. Ja prawie nie jem kolacji, więc mogę kupić sobie wzmaka :)

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
07-05-2015, 13:44
Byla tez okazja posluchac dzis Dynaudio C4,

To byly Marku C2

lancaster

  • Gość
07-05-2015, 14:29
a to przepraszam za niescislosc :-)

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
08-05-2015, 22:16
Dynaudio c4 postawione przy lowtherze graja tak jakby na lowthera zarzucic koldre.   ;-)

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?