Audiohobby.pl

Co zaliczamy do Hi Endu ?

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-04-2015, 08:06

Gitara elektryczna grana na żywo na koncercie to nie jest gitara nagrana w studio. Tam jest mikrofon na wejściu a na wyjściu jest głośnik. Zasadniczo zawsze inny niż u słuchacza w domu. Nie wspominając, że dom to również nie jest sala koncertowa.
Do słuchania radia nie potrzeba hi-endu. A filharmonii się w domu nie zrobi. Albo inaczej - zrobi się i dopiero to będzie hi-endem.


tryby, ale kto bogatemu zabroni użyć w domu takiego samego głośnika?
albo bardzo podobnego - jeśli chodzi o kluczowe aspekty charakteru dźwięku

no i kto powiedział, że koniecznie trzeba mieć w domu salę koncertową? nie dajmy się zwariować
jak wstawisz do domu prawdziwy fortepian, to zagra jak prawdziwy fortepian
podobnie trąbka czy skrzypce ...

nie ma co sztucznie piętrzyć problemów dla uzasadnienia na siłę fałszywej tezy
jak na moje oko to te wszystkie zastrzeżenia - wysuwane głównie przez branżę - służą jednemu
obronie kiepskiego sprzętu, a głównie głośników

jak ktoś tworzy plumkające wykwinty służące do delektowania się tzw. smaczkami, to nie uzyska naturalnego dźwięku
tu pełna zgoda

Odszedł 13.10.2016r.

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
13-04-2015, 08:59
Do słuchania radia nie potrzeba hi-endu. A filharmonii się w domu nie zrobi. Albo inaczej - zrobi się i dopiero to będzie hi-endem.

No nie zrobi się bo takiej dynamiki w małym pomieszczeniu to pewnie sam bym nawet nie zniósł. Ale miło było by nie być zbyt daleko.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Synthax

  • 2323 / 4114
  • Ekspert
13-04-2015, 11:06
Mój labrador Pixel jest hi-endowy kiedy śpi przy kolumnach podczas odsłuchów. Jak patrzymy na niego w takim stanie to wszystko gra o 3 klasy lepiej :)

almagra

  • 11514 / 5550
  • Ekspert
13-04-2015, 14:17
Ja uważam,a raczej jestem pewny,że pełną hi endową satysfakcję osiągnę niedługo za pomocą OTL sterującego fullrangea poprzez allpass filter.

Cervantes

  • 398 / 5898
  • Zaawansowany użytkownik
13-04-2015, 14:34
A w bass refeksie?
jak tak to zapomnij o High Endzie  bo bas nie jest doskonały :)
Lepiej wsadź do dipola, ale wtedy co będzie z basem? :P

tak na serio, to fajny fullrange w dobrym towarzystwie z odpowiednią muzyką potrafi być o pierdyliony PLenów pliżej do H-E niż zestawy do H-E klasyfikowane :)
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

vector

  • 321 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
13-04-2015, 15:34
Ja uważam,a raczej jestem pewny,że pełną hi endową satysfakcję osiągnę niedługo za pomocą OTL sterującego fullrangea poprzez allpass filter.

A jaka to fullrangea..???
Z rodziny lowtherea czy cos zupelnie innego..???

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lancaster

  • Gość
13-04-2015, 16:19
znam systemy gdzie z YT dxwiek jest lepszy niz w innych czasami sporo drozszych z samplerow.
No to o czym to swiadczy ?

Nie mowie ze YT to dxwiek referencyjny, grajac z plyty czy dysku jest  lepiej, ale juz z YT ma byc dobrze w przyzwoitym systemie. Mam na mysli przyzwoite wrzutki na YT, poslychaj sobie ktoregos koncertu z Lugano np. zeby było prosto i jasno o czym mowie. Jak masz kaszane to co ja ci poradze, szukaj dopieszczonych plyt zeby bylo przyzwoicie.

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-04-2015, 16:36
w przypadku nie-audiofilskich źródeł dźwięku faktycznym wąskim gardłem jest zazwyczaj DAC, który za nim stoi ...
(no właśnie ... 8-| )

oczywiście, że można duuuużo lepiej, i to bezdyskusyjnie, niż YT czy mp3, ale zazwyczaj to nie one kaszanią dźwięk najbardziej
w dobrym systemie takie "nośniki" potrafią być autentycznie akceptowalne, jeśli tor po nich jest wysokiej jakości
słychać, ale niekoniecznie boli ...

Odszedł 13.10.2016r.

almagra

  • 11514 / 5550
  • Ekspert
13-04-2015, 21:12
Mam dac moich marzeń.Fanem basu nigdy nie byłem.Głośnik szerokopasmowy będzie w głuchej transmission line.
Zobaczcie coś takiego  Tannoy Vintage Box By Sebi.To jest oczywiście coaxial,ale z głuchą teelką.Gra superowo.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2015, 21:16 wysłana przez almagra »

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-04-2015, 23:26
Litości lan. To już teraz audiofile będą "stroić" systemy pod dźwięk z YT czy mp3 ? Przeważająca część treści muzycznej na tubce ma mierną jakość,


to dokładnie tak, jak przeważająca część audiofilskich głośników czy elektroniki

ale my tu nie mówimy o przeważającej, tylko o tej przyzwoitej jakościowo części ...

Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
13-04-2015, 23:54
Rumburak, jak dobrze zagra na YT to na dobrych realizacjach urwie....wiec moze warto sie poswiecic :-)

PS. z przyzwoitym audio samplerow nie chce sie sluchac bo dxwiekowo OK, ale muzycznie niu niu.
Tak jak pisalem, wejdx na YT, wpisz  "Lugano jazz"odtworz sobie w 720-ce cokolwiek i daj znac co slychac ?
Jak do dupy to sprzet niestety a nie materiał :-)

a tu masz klawesyn przykladowo z mala iloscia obrobki :



jak nie stoi u Ciebie w pokoju to ... no coz, stoi u mnie hehehehe :-D Na przyklad w moich dt990e jest zabiedzony, ale z kolumn nie wiem czy slyszalem lepszy a samplery tez mam ;-)
PS. tu wyraxnie slychac roznice miedzy 480 a 720 na korzysc 720 oczywista.

Na YT jest sporo materialu ktorego na plytach nawet jesli jest to nie chcialoby mi sie za nim biegac bo jest po prostu OK.
dzis np. sobie sluchalem :


mozna lepiej, ale jest bardzo fajnie i "od dechy do dechy".

lancaster

  • Gość
13-04-2015, 23:56
ogolnie bardzo lubie koncerty, moim zdaniem maja niepowtarzalny klimat. Studyjne plyty sa czesto lepiej "dopieszczone" ale jako calosc wole przyzwoicie zrealizowany dobry live niz arcydzielo studyjne.
Bez uogolnien bo i studyjne albumy bywaja bardzo klimatowe.

lancaster

  • Gość
14-04-2015, 00:02
"Argument w postaci dobrej jakości koncertów z Lugano do mnie nie przemawia. Słucham tego co chcę słuchać a nie słucham bo coś jest audiofilsko zrealizowane czy posiada audiofilską jakość. "

mam tak samo, a Lugano mi podeszlo jakis rok temu muzycznie, do tego jak widzisz realizacja przyzwoita. Nawet nie wiem czy na plytach mozna to kupic a jeszcze mniej wiedzialbym po co ? Pewnie troche lepiej by bylo, ale to jeszcze nic bo za rok pewnie wyjda wersje geste ktore zabrzmia jeszcze lepiej a za 5 lat w ogole genialne przy ktorych dzisiejszych po prostu nie da sie sluchac....tak ja czekam na tamte a w miedzyczasie staram sie miec tor ktory daje podobny efekt juz dzis z YT ;-)

Cervantes

  • 398 / 5898
  • Zaawansowany użytkownik
14-04-2015, 08:41
U mnie YT stanowi 90% materiału muzycznego. Stąd też zestaw musi grać też YT bardzo dobrze. Najlepsze pod tym względem są szerokopasmówki. Potrafią wybaczyć Yotubowość i gorszą jakość wciąż dając eargasm, ale jak włączy się lepsze źródło to jest jeszcze lepiej.

Pytanie tylko o jakiej muzyce mówimy i o jakich jakościach. Jak przychodzi do mnie znajomy i włącza z Youtuba swoje kawałki rockowe, to jest masakra. Płasko i do dupy, ale to jest wina tego że ktoś wrzuca na YT śmieciową jakość.

Ja słucham dużo muzyki której nawet nie można kupić, bo są to mixy lub artyści bezpłytowi (głównie chillout/deep house). Taka muzyka musi u mnie grać i zgadzam się z Lancasterem, że ostaeczy test systemu to Youtube.

Mam sporo płyt głownie jazz które grają rewelacyjnie i tajnie jest sobie posłuchać tego W "Hi-resie", ale jak nie gra youtube to jest padaka :(

Przykładowy kawałek który jest w krapowatej jakości, ale muzyka jest rewelka zamieszczam i polecam :)

« Ostatnia zmiana: 14-04-2015, 08:43 wysłana przez Cervantes »
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
14-04-2015, 09:04
tak tylko skrobne 
moze smieszne ale trafia troche temat 
kiedy dla kogo jest hi end
czyli jazda

hi end  ktory mialem przez 6 h !!!  i uwaga  gdzie  trzymajcie sie    :-)  w samochodzie   :-)

zgralem sobie plyte vinyla  grupy "YES" na  kasete magnetofonowa  2 x 45 min
i jak ja wlozylem do walkmann-a  sony  + autoreverse ..  to nie zdjalem sluchawek przez 6h az dojechalem do Berlina 

to byl dla mnie  hi end ostatnio 
pieknie gra kaseta magnetofonowa  po prostu pieknie

bedziew mp3 player  musilabym wyrzucic przez okno w samochodzie
przynajmniej w tym dniu  :-)
« Ostatnia zmiana: 14-04-2015, 10:01 wysłana przez nano »