Audiohobby.pl

Co zaliczamy do Hi Endu ?

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2015, 07:15
Mi podobało się znacznie słów audiofilski i Hi Endowy pierowtne, takie z przed 25 lat w Polsce i jeszcze dawniej promowane przez BBC. To handlowcy przeinaczyli znaczenie tych słuch do wyciągania pieniędzy od nieświadomych klientów.

Hi End- urządzenia generujące dźwięk w sposób możliwie najbliższy realnemu zdarzeniu dźwiękowemu, gdzie czynnikiem ograniczającym nie jest budżet a aktualne możliwości technologiczne.

Audiofilskie - urządzenia generujące dźwięk w sposób możliwie najbliższy realnemu zdarzeniu dźwiękowemu, gdzie czynnikiem ograniczającym jest budżet a  nie aktualne możliwości technologiczne. W takich urządzeniach starano się ograniczać koszty związane z samą estetyką na rzecz zastosowania lepszej elektroniki.

Urządzenie audiofilskie bywały Hi Endowe, ale nie każde urządzenie Hi Endowe było audiofilskie.

Ja tez sie utozsamiam z definicja bbc

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
10-04-2015, 07:28
Osiagniecie odpowiedniej akustyki w pomieszczeniu to oddzielny problem....;-)

Czyli wystawmy zestawy głośnikowe z salonów na zieloną trawkę ;)
Ja się z tym nie zgadzam że to oddzielny problem uważam że wszystko współgra ze sobą spełnijmy pewne warunki między innymi czas pogłosu i będzie początek itd...
« Ostatnia zmiana: 10-04-2015, 07:30 wysłana przez MAG »

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2015, 08:30
Mag,
Nic nie musimy wystawiac na zielona trawke!
Po prostu akustyke trzeba oddzielnie zaadresowac, w ten lub inny sposob......
Jest kilka metod...:-)

Przeciez wystarczy te same kolumny wstawic do dwóch roznych pomieszczen i zupelnie inaczej zagraja. Ba, w jednych moze byc swietnie a w innych slabo. Czy to cokolwiek mowi o kolumnach? Nic nie mowi!

Zatem najpierw kolumny muszą posiadac odpowiedni potencjal ( do odtworzenia muzyki na zywo) a pozniej pracujemy nad akustyka. Dla mnie np taki Behringer DCX2496 zalatwia caly temat...;-))

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

aulait

  • 1387 / 5554
  • Ekspert
10-04-2015, 08:51
  Dla mnie np taki Behringer DCX2496 zalatwia caly temat...;-))
A sprawdziłby się jako korektor do cichego słuchania na słuchawkach?

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
10-04-2015, 09:06
Mag,
Nic nie musimy wystawiac na zielona trawke!
Po prostu akustyke trzeba oddzielnie zaadresowac, w ten lub inny sposob......
Jest kilka metod...:-)

Przeciez wystarczy te same kolumny wstawic do dwóch roznych pomieszczen i zupelnie inaczej zagraja. Ba, w jednych moze byc swietnie a w innych slabo. Czy to cokolwiek mowi o kolumnach? Nic nie mowi!

Zatem najpierw kolumny muszą posiadac odpowiedni potencjal ( do odtworzenia muzyki na zywo) a pozniej pracujemy nad akustyka. Dla mnie np taki Behringer DCX2496 zalatwia caly temat...;-))

To że każdy zestaw zagra inaczej w różnych pomieszczenia to nie odkrycie ale fizyka
Zestawy muszą mieć potencjał zgadzam się z tym.
Widzę że idziesz na skróty z cyfrową korekcją to dobre rozwiązania ale i ma pewne wady ;-)
Najlepiej po drucie z prądem-analogowo byle do przodu ;)

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2015, 09:17
  Dla mnie np taki Behringer DCX2496 zalatwia caly temat...;-))
A sprawdziłby się jako korektor do cichego słuchania na słuchawkach?
Nie mam pojecia...?....

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lancaster

  • Gość
10-04-2015, 09:44
  Dla mnie np taki Behringer DCX2496 zalatwia caly temat...;-))
A sprawdziłby się jako korektor do cichego słuchania na słuchawkach?

mysle ze bez problemu, ale czy nie lepiej wybac sluchawki ktore brzmia OK przy niskich poziomach glosnosci ?
za ze swoich dt990e jestem zdowolony pod tym wzgledem.

Cypis

  • 2479 / 5033
  • Ekspert
10-04-2015, 09:55
nie lepiej wybac sluchawki ktore brzmia OK przy niskich poziomach glosnosci ?

Jedne do cichego, jedne do rocka, inne do klasycznej a jeszcze inne do Battlefielda. W sumie to spory wydatek. A tak, w koncepcji vectora mamy jedno urządzenie które tak zmodyfikuje brzmienie, że z byle słuchawek mamy hi-end ;) Co więcej. Każde następne jakie kupimy czy to kolumny czy słuchawki dostosujemy do własnych upodobań. I sr.ć audiofilska zasadę 1W, 1 tranzystor/lampa, 1 drut, 1 głośnik. Ma się nam podobać. A to czy z korektorem czy analogowo poprzez mozolny dobór klocków, co to za różnica?

Musze się bliżej przyjrzeć temu Behringerowi.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

lancaster

  • Gość
10-04-2015, 10:41
Cypis, mam jedne sluchawki do wszystkiego do tego sa megawygodne + taki fajny kombajn DAC + wzmak sluchawkowy + serwer muzyczny, z nieograniczona plytoteką (YT), mozna tez na nim pograć, popracować a nawet popisac na AH :-)

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
10-04-2015, 10:48
Ja tam nie jestem wymagający - mnie by wystarczył ... sam DAC ... :-)

Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
10-04-2015, 10:55
w końcu wykraczesz :-)

PS. pewnie nie uwierzysz ale faktycznie mam go na warsztacie od paru dni.

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2015, 13:32
Mag,
Nic nie musimy wystawiac na zielona trawke!
Po prostu akustyke trzeba oddzielnie zaadresowac, w ten lub inny sposob......
Jest kilka metod...:-)

Przeciez wystarczy te same kolumny wstawic do dwóch roznych pomieszczen i zupelnie inaczej zagraja. Ba, w jednych moze byc swietnie a w innych slabo. Czy to cokolwiek mowi o kolumnach? Nic nie mowi!

Zatem najpierw kolumny muszą posiadac odpowiedni potencjal ( do odtworzenia muzyki na zywo) a pozniej pracujemy nad akustyka. Dla mnie np taki Behringer DCX2496 zalatwia caly temat...;-))

To że każdy zestaw zagra inaczej w różnych pomieszczenia to nie odkrycie ale fizyka
Zestawy muszą mieć potencjał zgadzam się z tym.
Widzę że idziesz na skróty z cyfrową korekcją to dobre rozwiązania ale i ma pewne wady ;-)
Najlepiej po drucie z prądem-analogowo byle do przodu ;)

No wlasnie......
Wiekszosc audio tzw filow uwaza, ze nalezy isc purystycznie - najlepiej kawalek druta i szerokopasmowka.
Ja zreszta tez tak sadzilem. Nie wiem skad sie bierze takie podejscie, niemniej to fakt.
Jednak....
Jesli sie pomysli przez ile uzadzen ten dzwiek plynie na koncercie czy w studio to takie purystyczne podejscie jest NIELOGICZNE!!!

Zeby komentowac trzeba sprobowac.
Z moich doswiadczen wynika, ze rzeczony Behringer poprawia dzwiek o niebo....!!
Ja nie widze kompletnie zadnych minusow!
Co wiecej uzywajac takigo urzadzenia mozna polaczyc drivery bezposrednio ze wzmaczniaczami - bez zwrotnicy!

Absolutnie nie uwazam, ze to droga na skroty! Co wiecej zeby takie urzadzenie wlasciwie ustawilo akustyke trzeba sie troche napracowac. Pomierzyc, pochodzic z mikrofonem i kompem, potestowac. Efekty moga byc spektakularne.

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2015, 13:34
nie lepiej wybac sluchawki ktore brzmia OK przy niskich poziomach glosnosci ?

Jedne do cichego, jedne do rocka, inne do klasycznej a jeszcze inne do Battlefielda. W sumie to spory wydatek. A tak, w koncepcji vectora mamy jedno urządzenie które tak zmodyfikuje brzmienie, że z byle słuchawek mamy hi-end ;) Co więcej. Każde następne jakie kupimy czy to kolumny czy słuchawki dostosujemy do własnych upodobań. I sr.ć audiofilska zasadę 1W, 1 tranzystor/lampa, 1 drut, 1 głośnik. Ma się nam podobać. A to czy z korektorem czy analogowo poprzez mozolny dobór klocków, co to za różnica?

Musze się bliżej przyjrzeć temu Behringerowi.

Mysle, ze do sluchawek to raczej bez sensu. Sluchawki nie maja problemu z akustyka pomieszczenia;-)

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

aulait

  • 1387 / 5554
  • Ekspert
10-04-2015, 15:00
nie lepiej wybac sluchawki ktore brzmia OK przy niskich poziomach glosnosci ?

Jedne do cichego, jedne do rocka, inne do klasycznej a jeszcze inne do Battlefielda. W sumie to spory wydatek. A tak, w koncepcji vectora mamy jedno urządzenie które tak zmodyfikuje brzmienie, że z byle słuchawek mamy hi-end ;) Co więcej. Każde następne jakie kupimy czy to kolumny czy słuchawki dostosujemy do własnych upodobań. I sr.ć audiofilska zasadę 1W, 1 tranzystor/lampa, 1 drut, 1 głośnik. Ma się nam podobać. A to czy z korektorem czy analogowo poprzez mozolny dobór klocków, co to za różnica?

Musze się bliżej przyjrzeć temu Behringerowi.

Mysle, ze do sluchawek to raczej bez sensu. Sluchawki nie maja problemu z akustyka pomieszczenia;-)
I tu się mylisz, jeden ma wielkie, mięsiste, kłapciate, zarośnięte "mchem" uszy a drugi malutkie, szczuplutkie, przylegające do czaszki uszka... to jakbyś słuchał tych samych kolumn w umeblowanym salonie, z puszystym dywanem i wielka sofą a w drugim takiej samej wielkości salon z kolumnami i taboretem do odsłuchu.
Podczas zwykłych odsłuchów uszy są tylko organem słuchu w muszli słuchawkowej stają się kluczowym ustrojem akustycznym.

aulait

  • 1387 / 5554
  • Ekspert
10-04-2015, 15:12
  Dla mnie np taki Behringer DCX2496 zalatwia caly temat...;-))
A sprawdziłby się jako korektor do cichego słuchania na słuchawkach?

mysle ze bez problemu, ale czy nie lepiej wybac sluchawki ktore brzmia OK przy niskich poziomach glosnosci ?
za ze swoich dt990e jestem zdowolony pod tym wzgledem.
Mam pewnie z 15 różnych modeli słuchawek w domu, ale przy takim cichutkim słuchaniu znika bas. Pierwsze odpadają AKG K701... tym to trzeba więcej dołożyć do pieca. Najlepiej spisują się Sennheisery HD 560 Ovation I, ale są otwarte a mi trzeba je to słuchania wieczorem w sypialni, tak żeby połowicy nie hałasować... czyli najlepiej zamknięte i cichutko muszą plumkać ;)
Jednak przyznaje ze wstydem, że Beyereów nie za wiele słuchałem. W sumie więcej miałem okazję posłuchać DT 931 na Pre Tanberga.