Audiohobby.pl

Lampowa, mocna końcówka mocy na XLRach

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
01-04-2015, 20:49
Panowie
Wracam do lampy. No może nie tak zaraz :)
Potrzebuję czegoś co napędzi moje Accordo oraz słuchawki K-1000 i Staxy.
Raczej końcówka mocy niż integra, ale rozważę każdą propozycję.
Ceny nie kosmos, bliżej 10 niż 20 kilo.
Nie musi być nowe.
Wolę XLRy niż RCA.
Może dać szansę jakiejś rodzimej produkcji ? Albo chińczykom ?
Chciałbym mieć czar lamp, ale sporo mocy (min 30 Wat, bliżej 40).
Wolałbym aby urządzenie nie brumiło.
Jako pre działa Accustic Arts Tube Preamplifier.
Poproszę o propozycje do rozważenia.
Dziękuję
Włodek

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
01-04-2015, 21:12

brodacz

  • 1780 / 3820
  • Ekspert
01-04-2015, 21:59
Włodku
powiedz nam też czemu wracasz do lampy ,czego brakowało w tranzystorach które miałeś ?
Czy Twoja ostatnia lampa - monobloki Cary CAD 300SE okazała się lepsza od późniejszych wzmacniaczy lecz potrzebujesz więcej mocy ?

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
01-04-2015, 22:31
Brodaczu, po prostu chcę się dalej bawić, nic więcej. Połączenie AA+MBL lub AA+ModWright to genialne granie.
Gdybym tylko chciał słuchać muzyki to jest to zestaw ostateczny.
Ale lubię zmieniać, dodawać, odejmować itd. Chciałbym mieć dwa rodzaje końcówek mocy: lampową i tranzystorową.
I do Accordo dokupię wcześniej czy później jakieś tuby :)
Z Fikusem miałem jedno mało miłe doświadczenie jak usuwał brum z mojego Music Angela. Nie skończyło to się dobrze. Załatwił sprawę elegancko od strony finansowej, ale nie technicznej. Może dam mu drugą szansę ?
Kolejnym kandydatem jest JAG.

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
01-04-2015, 23:29
Brodaczu, po prostu chcę się dalej bawić, nic więcej. Połączenie AA+MBL lub AA+ModWright to genialne granie.
Gdybym tylko chciał słuchać muzyki to jest to zestaw ostateczny.
Ale lubię zmieniać, dodawać, odejmować itd. Chciałbym mieć dwa rodzaje końcówek mocy: lampową i tranzystorową.
I do Accordo dokupię wcześniej czy później jakieś tuby :)
Z Fikusem miałem jedno mało miłe doświadczenie jak usuwał brum z mojego Music Angela. Nie skończyło to się dobrze. Załatwił sprawę elegancko od strony finansowej, ale nie technicznej. Może dam mu drugą szansę ?
Kolejnym kandydatem jest JAG.

JAG to klasa i chyba lepiej cenowo ich produkty wypadają. Może nie urodziwe ale wiele osób ceni ich brzmienie. Jest też Phoenix Audio, mają ładne monobloki na 300B, z pilotem :)

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
02-04-2015, 00:43
Przypominam, że jest jeszcze Amplifon i to raczej niezbyt daleko.

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
02-04-2015, 08:59
Włodku, mała korekta Dual Mono na 2A3 i 300B od Phoenix Audio mogą mieć za mało mocy, więc wycofuję tę propozycję.

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
02-04-2015, 09:17
Tak, 2A3 i 300B odpadają. Gdyby wystarczało im mocy to bym sam odkupił swoje monobloki Cary ponieważ na chwilę ponownie pojawiły się na rynku.
Gustaw, nie było Cię jakiś czas w internecie. W tym czasie na AS koledzy zrobili mocną reklamę Amplifonowi. Zdaje się, że czas oczekiwania na cokolwiek od tego konstruktora przekracza moją cierpliwość. Poza tym strona nadal zawiera całkowicie nieaktualne informacje. Jest to z pewnością jeden z faworytów. Zobaczymy.

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
02-04-2015, 09:35
Włodku, mała korekta Dual Mono na 2A3 i 300B od Phoenix Audio mogą mieć za mało mocy, więc wycofuję tę propozycję.

2A3 potrafi wysterować duże FOCAL-e na małych i średnich poziomach głośności więc w niedużym pomieszczeniu Włodka też nie powinno być problemu z jego kolumnami. Nie sprawdziłem skuteczności sądzę, że przynajmniej warto spróbować ponieważ teoria (kilka wat) często jest sprzeczną z praktyką.
Miałem u siebie SunAudio na 2A3 i oprócz lekko wojskowego poziomu wykończenia i dwóch potencjometrów regulacji wzmocnienia, trudno temu wzmacniaczowi coś zarzucić. Lepiej to grało niż ten sam wzmak w wersji na 300B. Wzmacniacz nie dawał rady jedynie przy dużych poziomach głośności.

Włodek,
I nie kieruj się czasami w stronę tańszych Mac-ów. W mojej opinii to wydmuszka.

« Ostatnia zmiana: 02-04-2015, 09:40 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
02-04-2015, 09:36
.

lancaster

  • Gość
02-04-2015, 09:47
Lechu, tylko Sun Audio ma duze wzmocnienie, twoje kolumny maja 90d/b/8ohm. Fakt ze pomieszczenie masz wieksze od Wlodka, ale on ma kolumny pewnie 85dB i nie zakladalbym sie czy nie 4ohm.
Wlodek, moze warto rzucic okiem na Jadis ? Twoje kolumienki graly z nimi na ostatnim AS ładnie.

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
02-04-2015, 10:10
Lechu, tylko Sun Audio ma duze wzmocnienie, twoje kolumny maja 90d/b/8ohm. Fakt ze pomieszczenie masz wieksze od Wlodka, ale on ma kolumny pewnie 85dB i nie zakladalbym sie czy nie 4ohm.
Wlodek, moze warto rzucic okiem na Jadis ? Twoje kolumienki graly z nimi na ostatnim AS ładnie.

Mają 87. No to faktycznie odpada. Musi dokupić elektrownie atomową aby to zagrało ;-)

"Chciałbym wyjaśnić parę kwestii związanych ze wzmocnieniem dla Accordo. Kolumny te zostały zaprojektowane tak, aby były maksymalnie przezroczyste i dynamiczne. Aby udało się ten cel osiągnąć zastosowałem w nich wyjątkowy przetwornik niskotonowy o dużym skoku membrany i niskiej rezystancji powiązany z systemem bas-refleksu, który został opracowany pod kątem jak najlepszej odpowiedzi impulsowej. Chociaż do napędzenia Accordo można zastosować dowolny wzmacniacz, rekomendujemy łączenie ich ze wzmacniaczami o niskiej impedancji wyjściowej i średniej mocy wyjściowej (40/70 W przy 8 Ω i 80/150 W przy 4 Ω). Podanie zbyt dużej mocy może się skończyć zbyt dużym wychyleniem membrany głośnika niskotonowego i w konsekwencji pogorszeniem jakości sygnału.
Jeśli użyjemy Accordo ze wzmacniaczem lampowym lub tranzystorowym typu MOSFET o wysokiej impedancji wyjściowej może się to skończyć nie do końca optymalną kontrolą basu, a to może doprowadzić do niekontrolowanych wychyleń membrany. "

http://highfidelity.pl/@main-1262&lang=
« Ostatnia zmiana: 02-04-2015, 10:20 wysłana przez Gustaw »

lancaster

  • Gość
02-04-2015, 10:20
chyba nie ma az takiego klopotu, ale ze 20W przyda sie mysle.

lancaster

  • Gość
02-04-2015, 10:26
"Mają 87"

w katalogu producenta :-)

Przykladowo Sonusy Aida producent szacuje na 92dB, natomiast mikrofon nie będąc marketingowcem widzi 87 ;-)

http://audio.com.pl/testy/sonus-faber-aida:1


wloska fantazja to nie tylko bardzo ladne obudowy ;-)

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
02-04-2015, 17:44
Patryku, to ja wycinam ze swojego wątku wpisy w których obrażasz innych albo używasz nieprzyzwoitych wyrazów.