Audiohobby.pl

Lampowa, mocna końcówka mocy na XLRach

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
02-04-2015, 18:15
Czytam większość wpisów właściciela tego pokoju.
W mojej ocenie jest to pokój "super-audiofila". Duży metraż, adaptacja, wyjątkowy sprzęt, potężny budżet.
Gdybym miał takie warunki pewnie poszedłbym drogą kolegi piano - full system MBL oparty o cebulki.
Albo kolegi Elberotha - bardzo drogie markowe kolumny a reszta sprzętu zmienia się co chwilę, raz markowy, za moment DIY, i znowu zmiana. Co chwilę odkrywam nirwanę, a potem następną itd. Ma to sens.
Amplifon ma wyłącznie dobre opinie na AS. Gdyby był słaby albo źle wykonany mam nadzieję, że ktoś by o tym napisał. Ktoś wiarygodny, a nie pieniacze. Ale nic nie jest pewne na forach :)

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
02-04-2015, 20:49
Te łuki to okna, a te ekrany po prostu je zasłaniają.

Ale nie wiem czy to wnętrze zasługuje dłużej na naszą uwagę. Ja wolę standardy studyjno salonowe

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
02-04-2015, 21:24
"Te łuki to okna, a te ekrany po prostu je zasłaniają"
W takim razie niezła zabawa z zasłanianiem i odsłanianiem okien i drzwi.  Albo na czas odsłuchu reszta domowników ma "zakaz wjazdu".

nie wiem czy to wnętrze zasługuje dłużej na naszą uwagę. Ja wolę standardy studyjno salonowe.
Na pewno nie zasługuje. A standardy studyjne .... . Musisz się zdecydować: albo standardy studyjne, albo salonowe. Chyba, że chcesz mieszkać w studio. Popatrz sobie na zdjęcia z poniższego tematu:
http://dzwiek.org/threads/pokaz-nam-swoje-studio-2014-2015.13094/

Jeśli masz na myśli standardy dźwiękowe to ja wolę studyjne niźli salonowe. Sprzęt studyjny daje ci prawdę, sprzęt audiofilski kreuje mniej lub bardziej zafałszowaną bajkę.

Miałem na myśli pokój/studio Hansa Zimmera

http://andrewschar.com/wp-content/uploads/2012/08/hans_zimmer_studio_1.jpg

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
02-04-2015, 21:47
Uprzejmie proszę o powrót do tematu wątku. Dziękuję :)

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
02-04-2015, 21:55
Uprzejmie proszę o powrót do tematu wątku. Dziękuję :)
Więc ja bym dał szansę krajowym sprzętom. Po pierwsze są lepiej skalkulowane do naszych zarobków. Po drugie niewiele, jeśli w ogóle gorsze od tego co zagranicą. Po trzecie podczas rozmów z konstruktorami można się dużo dowiedzieć i inaczej spojrzeć na marketingowe banialuki. Po czwarte wspiera się lokalne wytwórstwo :)

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
02-04-2015, 22:59
Zna ktoś ceny wzmacniaczy zintegrowanych oraz monobloków 40 i 80 od Amplifona ?

lancaster

  • Gość
02-04-2015, 23:13
Czytam większość wpisów właściciela tego pokoju.
W mojej ocenie jest to pokój "super-audiofila". Duży metraż, adaptacja, wyjątkowy sprzęt, potężny budżet.
Gdybym miał takie warunki pewnie poszedłbym drogą kolegi piano - full system MBL oparty o cebulki.
Albo kolegi Elberotha - bardzo drogie markowe kolumny a reszta sprzętu zmienia się co chwilę, raz markowy, za moment DIY, i znowu zmiana. Co chwilę odkrywam nirwanę, a potem następną itd. Ma to sens.
Amplifon ma wyłącznie dobre opinie na AS. Gdyby był słaby albo źle wykonany mam nadzieję, że ktoś by o tym napisał. Ktoś wiarygodny, a nie pieniacze. Ale nic nie jest pewne na forach :)

tak, to bez watpienia pokoj superaudiofila, zrobiony z pełnym portfelem.
Podstawowe odbicia nie polikwidowane, a za chwile wyjdzie z tego komora bezechowa :-)
Tyle widać od razu.

lancaster

  • Gość
03-04-2015, 03:49
Kiedys znajomy sluchal w pomieszczeniu ktore "nie moglo grac" - gole sciany niewielki dywanik, odslonieta duza powierzchnia niesymetrycznie z jednej strony, oczywiscie zero jakichkolwiek dedykowanych ustrojow akustycznych a jednak co by sie tam nie postawilo (kolumny) sluchalo sie conajmniej przyzwoicie.
Takiego ukladu pomieszczenia nie podejrzewalbym o bezproblemowosc. Bylo to pomieszczenie mieszkalne a nie dedykowane.

Pomieszczenie ktore widac na fotca jst tyowo dedykowane do audio a rozmieszczenie ustrojow i brak jakiegokolwiek miejsca zeby zwyczajnie usiąść świadczy o tym ze jest to pomieszczenie w budowie, wiec nie wiem czy komentowanie BUDOWY (bo wrazenia ogolne znaja osoby ktore mialy okazje posluchac w tych konkretnych warunkach) ma sens.

Jesli wlasciciel pisal ze jest skonczone, to pewnie sie podoba, moze faktycznie tak jest optymalnie dla zestawow jakie tam grają. Dipole sa specyficzne, byc moze suma odbic uklada sie OK a teoretycznie brak ustrojow tam gdzie czlowiek przyzwyczajony ze dobrze dzialaja uzasadniony. Tyle komentarza.

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
03-04-2015, 13:59
> w.luczynski

Moja propozycja to Cayin A88T. Wprawdzie bez XLR-ow, ale uwazam bardzo dobra, wydajna lampa w PP 40 W.
W ogole ma bardzo dobre opinie - ze zlymi jeszcze sie nie spotkalem. A przy tym bardzo solidnie wykonana.
Lancaster wielokrotnie u mnie sluchal tej integry na lampach EH6550
« Ostatnia zmiana: 03-04-2015, 14:01 wysłana przez Lutek »

lancaster

  • Gość
03-04-2015, 14:00
wyglada na to ze rzeczywiscie jest ono specjalnie tak zaprojektowane.
no dobra, nie wypowiadam sie....

moze juz niedlugo wrzuce fotki rzeczywiscie specjalnie zaprojektowanego pomieszczenia pod sprzet audio.
 80m2, pięciokąt z opadajacym sufitem, zero rownoleglych ścian, bez filarow podpierajacych (sufit po wylaniu nie siadl nawet 1 cm), calosc pod ziemia polaczona z domem korytarzem - moze robic za schron przeciwatomowy :-) projekt zatwierdzony przez Jacquesa Mahula, adaptacja akustyczna przez ludzi zajmujacych sie tym zawodowo, miejsce pod sprzet odciete od reszty podlogi (niezalezny fundament).

...wiec rozumiesz partick, jak widze takie pomieszczenia jak wklejone przez Ciebie to nie za bardzo wiem o co chodzi i nie powinienem sie odzywać w temacie ;-)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
03-04-2015, 14:49


moze juz niedlugo wrzuce fotki rzeczywiscie specjalnie zaprojektowanego pomieszczenia pod sprzet audio.
 

:-) Byłem z dwa tygodnie temu. Jeszcze trochę roboty pozostało ale widać światełko w tunelu.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2015, 14:51 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
03-04-2015, 14:51
.

lancaster

  • Gość
03-04-2015, 17:24
nie no bez przesady, bas bedzie sie wydostawal wentylacją,
mamy nadzieje ze nie spowoduje zmian klimatycznych  jak jakis HAARP :-)

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
25-04-2015, 19:33
Panowie, znalazłem. Na razie na podstawie stron internetowych :)
Ayon - czarny ze srebrnymi toroidami, duża moc, XLRy, pilot, wejścia direct (ale już nie XLR). Kilka modeli pasuje do moich potrzeb.
Ma ktoś? Słuchał? Jakieś doświadczenia?

asmagus

  • 4439 / 5442
  • Ekspert
12-06-2015, 12:17
Może nie do końca to o co kolega pyta, bardziej jako ciekawostka 500 W OTL wejścia RCA and XLR
Co ciekawe NA KANAŁ 42 x 6AS7G i 12 x 6SN7 jako driver :-)