Audiohobby.pl

Audeze lcd-2

panpromek

  • 45 / 3413
  • Użytkownik
31-03-2015, 13:46
Co myślicie o tych moich przemyśleniach?:-)

Kombinujecie Kolego :)
To, co masz obecnie, jest aż nad to dobre w reprodukcji dźwięku.

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 13:49
"Producent " ująłem w cudzysłów ,bo nie każdy ,ale większość ustala cenę za swoje zabawki z ..... nieba,
wstał rano i np. ten klocek będzie kosztował 3 000zl ,a ten 9000zł.
Jak kiedyś składałem DACa to wyszło mnie ,ze najdroższa była obudowa ,którą ściągałem z Włoch za ok.400zł, a reszta części to coś 700zł. Klocek gra do dziś u znajomego w bardzo drogim towarzystwie.
Tanie części ? Bo wyznaje zasadę ,ze przede wszystkim gra konstrukcja i tutaj jest główny potencjał,
a tzw. elementy audiofilskie są mocno przeceniane.
Żeby nie być gołosłownym przykład Accuphase i Lampizatora Fikusa się kłania.
Inaczej pieniądze nie grają , czyli nie patrzmy na cenę ,a na dźwięk,
ja od dwóch miesięcy porównuje bardzo drogiego Lampizatora do najtańszego (1600zł)Asusa po modyfikacjach (opamy) i dochodzące do wniosku ,ze jakościowo DACi są bardzo zbliżone ,a różnica to sprawa gustu !
Fakt Asus gra przez konwerter BADę USB ,ale Lampizator też ;-)
Lampizator ma sobie jakby więcej finezji, gra dźwiękiem dopieszczonym- taki brylant, trochę podbarwia brzmienie, dodaje od siebie, a Asus Xonar One jest bardzo naturalny i nic nie dodaje -wydaje się być bardziej prawdziwy.
Nie mam dyskomfortu jak przełączam DACi oba mi się podobają , a przecież w cenie jest przepaść !
Naprawdę słuchając nie słuchajmy poprzez pryzmat ceny !
Przypomina mi się sprawa z kabelkiem USB za coś 3000zł ,którym się zachwycali recenzenci w prasie audio z litości nie wymienię co i jak ,ale za tą kasę to był zupełny HI END.
Ktoś go rozebrał i w środku był kabel od drukarki za 5zł, no ale przecież słyszeli ,ze był za.......y !

korzena

  • 343 / 4749
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 16:22
Co myślicie o tych moich przemyśleniach?:-)

Kombinujecie Kolego :)
To, co masz obecnie, jest aż nad to dobre w reprodukcji dźwięku.

Zgadzam się, dźwięk jest już bardzo dobry.

Tutaj to każdy z nas chyba trochę kombinuje...prawdopodobnie można to leczyć:-) Ale też po co, jesli jest to przyjemne i na ogół niegroźne;-)

korzena

  • 343 / 4749
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 16:25
"Producent " ująłem w cudzysłów ,bo nie każdy ,ale większość ustala cenę za swoje zabawki z ..... nieba,
wstał rano i np. ten klocek będzie kosztował 3 000zl ,a ten 9000zł.
Jak kiedyś składałem DACa to wyszło mnie ,ze najdroższa była obudowa ,którą ściągałem z Włoch za ok.400zł, a reszta części to coś 700zł. Klocek gra do dziś u znajomego w bardzo drogim towarzystwie.
Tanie części ? Bo wyznaje zasadę ,ze przede wszystkim gra konstrukcja i tutaj jest główny potencjał,
a tzw. elementy audiofilskie są mocno przeceniane.
Żeby nie być gołosłownym przykład Accuphase i Lampizatora Fikusa się kłania.
Inaczej pieniądze nie grają , czyli nie patrzmy na cenę ,a na dźwięk,
ja od dwóch miesięcy porównuje bardzo drogiego Lampizatora do najtańszego (1600zł)Asusa po modyfikacjach (opamy) i dochodzące do wniosku ,ze jakościowo DACi są bardzo zbliżone ,a różnica to sprawa gustu !
Fakt Asus gra przez konwerter BADę USB ,ale Lampizator też ;-)
Lampizator ma sobie jakby więcej finezji, gra dźwiękiem dopieszczonym- taki brylant, trochę podbarwia brzmienie, dodaje od siebie, a Asus Xonar One jest bardzo naturalny i nic nie dodaje -wydaje się być bardziej prawdziwy.
Nie mam dyskomfortu jak przełączam DACi oba mi się podobają , a przecież w cenie jest przepaść !
Naprawdę słuchając nie słuchajmy poprzez pryzmat ceny !
Przypomina mi się sprawa z kabelkiem USB za coś 3000zł ,którym się zachwycali recenzenci w prasie audio z litości nie wymienię co i jak ,ale za tą kasę to był zupełny HI END.
Ktoś go rozebrał i w środku był kabel od drukarki za 5zł, no ale przecież słyszeli ,ze był za.......y !

Konwerter BADA do najtańszych raczej nie należy. Czyli jednak warto czasem zapłacić więcej?;-)

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
31-03-2015, 17:07
Korzena, jaki masz dac?

4m

  • Gość
31-03-2015, 17:20
Konwerter BADA do najtańszych raczej nie należy. Czyli jednak warto czasem zapłacić więcej?;-)
Bada jest dopiero do wymiany na 4x tańszy i 2x lepszy ;)

korzena

  • 343 / 4749
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 17:22
Korzena, jaki masz dac?

Schiit Bifrost Uber.  Jak dla mnie nie gra źle, ale coś czuje , że może być lepiej :-)

korzena

  • 343 / 4749
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 17:26
Konwerter BADA do najtańszych raczej nie należy. Czyli jednak warto czasem zapłacić więcej?;-)
Bada jest dopiero do wymiany na 4x tańszy i 2x lepszy ;)

:-)
Można wiedzieć na jaki? Chyba nie Gustard, bo on jest jeszcze tańszy?

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
31-03-2015, 18:20
Korzena, jaki masz dac?

Schiit Bifrost Uber.  Jak dla mnie nie gra źle, ale coś czuje , że może być lepiej :-)

To coś Ci powiem, na forum każdy pisze o własnych doświadczeniach. One są często subiektywne. Musisz się natrudzić i pożyczyć coś do domu. Ja słuchałem około 10 daców nim kupiłem swój. I po prostu on spodobał mi się. A potem z czasem jeszcze bardziej. Tutaj każdy ma inny gust, woli inny sposób grania. A neutralny przekaz nie istnieje :)

korzena

  • 343 / 4749
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 19:27
Korzena, jaki masz dac?

Schiit Bifrost Uber.  Jak dla mnie nie gra źle, ale coś czuje , że może być lepiej :-)

To coś Ci powiem, na forum każdy pisze o własnych doświadczeniach. One są często subiektywne. Musisz się natrudzić i pożyczyć coś do domu. Ja słuchałem około 10 daców nim kupiłem swój. I po prostu on spodobał mi się. A potem z czasem jeszcze bardziej. Tutaj każdy ma inny gust, woli inny sposób grania. A neutralny przekaz nie istnieje :)

To ciężka sprawa, bo wiele DACów nie ma dystrybutorów w Polsce. No cóż...można liczyć na szczęście, że uda się trafić dobrze przed 10-tym;-)

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
31-03-2015, 19:42
Zrób sobie 2 tygodnie przerwy od forum, albo posłuchaj muzy na pluskiewkach z komórki. Potem docenisz to co masz i znów będzie satysfakcja :)

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 20:11
4m=>

BADA USB jest droga ,ale używam ją wymiennie z M2TEch za .... 600zł, różnica jest minimalna i nie rzuca na pysk, spróbuj teraz polemizować ;-)

korzena

  • 343 / 4749
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 20:12
Zrób sobie 2 tygodnie przerwy od forum, albo posłuchaj muzy na pluskiewkach z komórki. Potem docenisz to co masz i znów będzie satysfakcja :)

Jest to jakiś pomysł;-) Zwłaszcza od head-fi (z podtytułem "sorry for your wallet")

korzena

  • 343 / 4749
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 20:17
4m=>

BADA USB jest droga ,ale używam ją wymiennie z M2TEch za .... 600zł, różnica jest minimalna i nie rzuca na pysk, spróbuj teraz polemizować ;-)

Sam używam czegoś podobnego do M2Tech, John Kenny JKSPDIF MK3 (czyli zdaje sie modded m2tech Hiface). Nie słyszałem innych więc nie będę polemizować:-)