Audiohobby.pl

Audeze lcd-2

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
11-03-2015, 11:54
@Compton: Jeżeli masz mój kabel na myśli - właściwie nie ma to znaczenia, jedynie takie chyba, że w XLR prowadzenie masy jest osobno. I łatwiej lutować jak w 4-pinowcu... Poza tym zrobiłem też adapter na czwórkę, jakby co (na zdjęciu).

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
14-03-2015, 15:05
Last night there was a break-in and robbery at Audeze. Many LCD Series headphones were stolen; we’re not sure of the exact number as yet. We’ll post the serial numbers as soon as we can confirm what was taken. Audeze asks all Head-Fiers to let us know if offered LCD headphones at a deal that’s too good to be true. More information later and thanks in advance for whatever help you can offer.
The Audeze Team

Compton

  • 129 / 3347
  • Aktywny użytkownik
14-03-2015, 15:22
To info z przed dwóch tygodni ;)
Poszły tylko serie LCD, EL były na innym magazynie.
Nagroda 10000 $ za wskazanie sprawców.

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
17-03-2015, 14:29
:)

calluna

  • 54 / 5433
  • Użytkownik
20-03-2015, 19:36
Czy udało się komuś porównać kabel słuchawkowy Audeos Deluxe Hybrid  8 oraz FAW Hybrid Noir w kontekście Lcd-2F?

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
30-03-2015, 21:45
Mały update.
Na razie nie wymieniłem wzmacniacza dla moich LCD-2 (choć kusił mnie bardzo ten Bryston BHA-1). Nie upgradowałem też DACa (miał być Metrum Octave MkII). Nie kupiłem LCD-X (bo przy kolejnym odsłuchu nie byłem juz tak przekonany jak przy pierwszym, poza tym nie byłem pewien co do wyboru LCD-X czy LCD-3).

Zrobiłem zaś na razie upgrade lampek w Lyr i efekt jest wyraźny i bardzo pozytywny. Poprawiało sie wiele rzeczy. Rzeczywiście Lyr potrafi się ładnie odwięczyć jeśli poda mu sie lepsze lampy.

Tak czy owak, upgrade źródła-DACa chodzi mi cały czas po głowie. Miałem już wlasciwie zamowiony Metrum Octave MkII, ale ostatecznie zrezygnowałem, gdyż podobno nie ma on najlepszej rozdzielczości i nie byłem też przekonany, że spasuje sie z LCD-2 (one już mają analogowy dźwięk, więc dodatkowego od Metrum im nie trzeba; być może dla czegos takiego jak HD-800 miałby większy sens).

« Ostatnia zmiana: 30-03-2015, 21:49 wysłana przez korzena »

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
30-03-2015, 21:48
Coraz częściej czytam o Chord Hugo DAC/amp (http://hd-opinie.pl/22292,audio,mobilna-rewolucja-w-audio-docelowe-zrodlo-kompletny-interfejs-cyfrowy-chord-hugo.html). Na head-fi to ostatnio jedna z największych rewelacji ostatniego czasu - mnóstwo osób jest pod jego wielkim wrażeniem dźwięku. Wiele osób twierdzi, że jest wyjątkowy, że wyróżnia się  spośród innych DACów. Są opinie, że jest lepszy niż np. świetny popularny PS Audio Perfect Wave DAC MkII.

Cena jego jest jednak nadal wysoka (zwłaszcza, jak na portable DAC/amp, choć nie ma znaczenia, że jest mały/przenośny, jeżeli tylko jakość dźwięku jaką oferuje jest rzeczywiscie tak dobra jak piszą). Ciekaw jestem gdzie w Polsce możnaby go posłuchać. A może ktoś z forum już kupił lub słuchał i może podzielić się swoimi wrażeniami.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2015, 21:49 wysłana przez korzena »

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
30-03-2015, 22:45
To jak ten Metrum ma za mala rozdzielczosc, to ludzie go chyba uzywali nie do sluchania muzyki tylko czegos innego...

Chcesz miec DAC zylete, zabijajacy detalicznoscia i rozdzielczoscia w calym pasmie, to sobie spraw Anedio D2 (tez jest ciekawszy od PS Audio Wave MK2) z wyjsciem sluchawkowym i podwyzszona moca dla sekcji ampa, do LCD2 pewnie jak najbardziej wlasciwy wybor. Koszt to chyba jakies 1250 zielonych (po ostateniej obnizzce) plus koszta sprowadzenia z USA.

http://www.anedio.com/index.php/product/d2_overview

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
30-03-2015, 23:38
To jak ten Metrum ma za mala rozdzielczosc, to ludzie go chyba uzywali nie do sluchania muzyki tylko czegos innego...

Ma bardzo dobrą rozdzielczość w stosunku do wielu innych DACów, ale są DACi w jego półce cenowej lub nieco wyższej, które pod tym wzgledem go znacznie przewyższają. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Anedio podobno idzie w strone analityczną wiec chyba nie bedzie dla mnie najlepszy. Mi zalezy na szczegółach, ale przedstawianych w stosob naturalny, niekoniecznie żyleta:-)

Zastanawiałem sie też ostatnio troche nad Burson Conductor DAC/amp. Podobno dobrze zgrywa sie z LCD. Ale ostatecznie opinie ludzi na jego temat jeszcze mnie nie przekonaly, chociaz wolalbym posluchac sam, tylko to może być trudne.

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
30-03-2015, 23:47
Jeśli mogę coś doradzić, to wydaje mi się że audeze potrzebują przede wszystkim prądu żeby zagrać dobrze. Wszystkie dace których nazwy tutaj padły reprezentują bardzo dobry poziom i jeśli komuś brak detalu w Audeze to raczej to kwestia prądu.
Metrum jest bardzo dobre. Chord też, Anedio nie znam ale to pewnie taki bardziej rozdzielczy cyfrzak w stylu chińskich daców.

gutekbull

  • 498 / 5842
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 10:12
Żeby dobrze napędzić Audeze ,żeby dodać im prądu ,nie trzeba strzelać z armaty jak można użyć pistoletu ;-)
Kupić - zrobić (zamówić) DACa za 5-10 000zł to żadna sztuka.
Inaczej mając nieograniczone środki finansowe wcale nie trzeba mieć dobrego dźwięku , ale oczywiście znacznie ułatwia to życie ;-)

Poszukajcie bardzo dobrego DACa czy wzmacniacza za np. ok.2000zł - to jest sztuka  i w tym tkwi wielka przyjemność zabawy w audio !
Z przykrością muszę stwierdzić ,że dużo wody upłynęło zanim to zrozumiałem , wydając przedtem krocie na sprzęt, kupując Accu czy McIntoshe z górnej półki.
Teraz doszedłem do punktu w którym mniej wydaję ,a dźwięk mam o klasę lepszy niż dawniej ;-)
« Ostatnia zmiana: 31-03-2015, 12:05 wysłana przez gutekbull »

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 12:36
Żeby dobrze napędzić Audeze ,żeby dodać im prądu ,nie trzeba strzelać z armaty jak można użyć pistoletu ;-)
Kupić - zrobić (zamówić) DACa za 5-10 000zł to żadna sztuka.
Inaczej mając nieograniczone środki finansowe wcale nie trzeba mieć dobrego dźwięku , ale oczywiście znacznie ułatwia to życie ;-)

Poszukajcie bardzo dobrego DACa czy wzmacniacza za np. ok.2000zł - to jest sztuka  i w tym tkwi wielka przyjemność zabawy w audio !
Z przykrością muszę stwierdzić ,że dużo wody upłynęło zanim to zrozumiałem , wydając przedtem krocie na sprzęt, kupując Accu czy McIntoshe z górnej półki.
Teraz doszedłem do punktu w który mniej wydaje ,a dźwięk mam o klasę lepszy niż dawniej ;-)

Zgadzam się, że prawdziwą sztuką jest znalezienie dobrze grającego sprzętu bez wydawania zbędnie za dużo.
Poprzednio miałem system słuchawkowy kosztujący ponad 2 razy tyle co obecny, a radość z obecnego jest nieporównywalnie większa!:-)

Unikam wydawania pięniędzy na "te" drogie sprzęty, zwłaszcza, jeśli jest sensowna tańsza alternatywa. Chętnie kupiłbym bardzo dobrego DACa do 2000zł. Czy jednak jest to już możliwe? Czy w tej cenie kupię coś dużo lepszego niż mam obecnie (Schiit Bifrost Uber, który jest podobno świetny w swojej półce cenowej). Czy za rok lub dwa znowu nie będę "musiał" szukać kolejnego DACa? Czy nie lepiej od razu znaleźć jakiś dobry, używany, tańszy z tych droższych DAC, który będzie już w miarę referencyjny i  wystarczy na dłuższy czas. Taki używany DAC można by kupić za ok.6000zł, gdyby upolować dobrą okazję. Możliwe nawet, że takie rozwiązanie okazałoby się tańsze niż droga stopniowych upgradów. No bo zastanówmy się - stopniowo mógłbym kupić teraz DACa za 2000zł, po 2 latach będę czuć potrzebę na lepszy, powiedzmy za 3000zł i za jakiś czas znowu, powiedzmy za 2500zł, biorąc pod uwagę, że ceny DACów prawdopdobnie będą spadać. Tak więc wychodzi 7500zł (vs 6000zł) i kilkuletni czas oczekiwania na referencyjną jakość:-)

Z drugiej strony, w dziedzinie DACów ma miejsce przełom w ostatnich latach. Dzięki masowej produkcji i szybkiemu rozwojowi technologii, zakładam, że będzie można kupić świetne sprzęty dużo taniej. Tylko kiedy to nastąpi i czy ma miejsce to już teraz? Czy za 2000zł kupie DAC, który bedzie sensownym upgradem? Gustard X-12, wiele innych propozycji? Nie wiem. Sprawę utrudnia też brak możliwości łatwego i taniego testowania tych sprzętów. W tej sytuacji stopniowe upgradowanie mogłoby być trudne, jak i okazać się droższym i dużo mniej pewnym rozwiązaniem.

Można więc wydać teraz jednorazowo 6000zł i mieć już teraz referencyjny sprzęt na dłuższy czas, albo wybrać fun i satysfakcję z poszukiwań i kupowania różnych sprzętów. Tym bardziej, że czeka nas pewnie mnóstwo świetnych nowych produktów. W sumie niełatwy wybór...sam się jeszcze zastanawiam, jaką drogę wybrać.

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 12:50
Jeśli mogę coś doradzić, to wydaje mi się że audeze potrzebują przede wszystkim prądu żeby zagrać dobrze. Wszystkie dace których nazwy tutaj padły reprezentują bardzo dobry poziom i jeśli komuś brak detalu w Audeze to raczej to kwestia prądu.
Metrum jest bardzo dobre. Chord też, Anedio nie znam ale to pewnie taki bardziej rozdzielczy cyfrzak w stylu chińskich daców.

Dość dużo poczytałem o Metrum (miałem go w końcu kupować) i pewnie nie zrobiłbym dużego błędu gdybym się zdecydował - na pewno duży upgrade wobec mojego Bifrosta, pod wzgledem chyba wszystkiego.

Doszedłem jednak do wniosku, że powinienem móc znaleźć innego DACa, który jeszcze lepiej spasuje się z moim systemem jak i moimi preferencjami. Mocny punkt Metrum to podobno ton, piękne analogowe granie. To w dużej mierze już mam dzięki słuchawkom (LCD-2). Szukam teraz przede wszystkim wyższej rozdzielczości, więcej powietrza-przestrzeni, a Metrum pod tym wzgledem nie przoduje.

Zastanawiam się też nadal czy nie lepiej wydać pięniądze na upgrade słuchawek niż DACa. Różnice między słuchawkami są jednak dużo większe i mogłby to być lepiej wydane pieniądze. Z drugiej strony, dobry DAC to fajna inwestycja, bo każdy następny sprzęt, jaki kupię będzie na tym zyskiwał. No i....bardzo mi się podobają moje LCD-2.2. Można by z nich jeszcze więcej wyciągnąć. Tylko znowu, co się opłaca bardziej, bo środki finansowe mam ograniczone.

korzena

  • 343 / 4776
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2015, 12:51
Co myślicie o tych moich przemyśleniach?:-)
« Ostatnia zmiana: 31-03-2015, 12:54 wysłana przez korzena »

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
31-03-2015, 13:03
Sam często mam takie dylematy. Ale oszczędzanie oszczędzaniem, jednak pewne kwoty trzeba wydać jednak... Ja to myślę że te 3-5 tysięcy na dac to nie jest chyba jakaś skrajna nieprzyzwoitość. Moje doświadczenia są takie że świetny DAC gra ze średnim wzmakiem lepiej niż słaby dac z wypas wzmacniaczem. Powiem więcej ze słabym dacem można wyrobić sobie złe zdanie o wzmacniaczach i słuchawkach.