Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

saudio

  • 724 / 5271
  • Ekspert
12-12-2015, 17:22
Czy dobrze rozumiem że trafa w HB i HBZ są różne ?
Co dodatkowo ma HBZ, czy jakieś dodatkowe elementy, czy zmienia się tylko ich rodzaj.

brodacz

  • 1780 / 3826
  • Ekspert
12-12-2015, 22:26
Pierwszys raz nie mam nic do zarzucenia dziewiatkom.Nie to ,że wszystko nagle zrobiło się najlepsze bo w Lambda Pro też mi się nagle wszystko zaczęło podobać.Gra to z Manleyem tak ,że każde dźwięki jak już się te klocki rozgrzeja brzmia z taka werwa,barwa i tak fajnie ,że nie idzie się nasłuchać.
Pierwszy raz moje ukochane płyty classic rock brzmia audiofilsko.Jest tyle energii i barwy w tych dźwiękach ,aż rwa się do gry. Nigdy nie przypuszczałem ,że będę tak słuchał Johnny Wintera,no jazda na ostro.
Nagle scena która tak ceniłem i która w Manleyu jest świetna nie zajmuje już mi tak bardzo głowy ,instrumenty brzmia tak świetnie.Barwa,dynamika od samego dołu do samej góry,bezpośredniość.
Czy to Alice in Chains czy Buddy Guy czy Diana Krall wszystko brzmi wybornie i bez opierdzielania się,dzwięki sa obecne i maja swoja masę i energię.
Najlepsze jest to ,że ta kombinacja jakoś sprawia ,że nawet na 009 nie jest za ostro/jasno choć góry jest dużo,za lub zbyt technicznie.Stara płyta rockowa ,volume w góre gitary wyja a 009 nic tylko przyjemnie się słucha.

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
13-12-2015, 10:47
@ptx: To nie komercyjny produkt, powstaje zawsze na podstawie indywidualnych życzeń, wyślę Ci PW.
@saudio: Konstrukcje są podobne, jednakże różnice zasadnicze - trafa HBZ mają inną indukcyjność i są amorfikami, tak więc i dźwiękowo różnią się.
@brodacz: Te Snappery są potężne, dopiero to tu na zdjęciu widać.
Co już zaobserwowałem: Mam obecnie cztery różne kable głośnikowe długości ok. 1 metra pomiędzy wzm i LST - raczej tanie, no może Kimber i Oyaide (40-50 EUR za metr) trochę droższe, ale nie o to chodzi. Mianowicie nawet przy takiej krótkiej odległości zauważalne są różnice w dźwięku. Warto przeto poeksperymentować w tym kierunku też. Obecnie na 1 miejscu stawiam japoński Oyaide Across2000.
Przemku - jakimi i jak długimi kablami jedziesz?
 
« Ostatnia zmiana: 13-12-2015, 11:00 wysłana przez ductus »

brodacz

  • 1780 / 3826
  • Ekspert
13-12-2015, 11:42
@brodacz: Te Snappery są potężne, dopiero to tu na zdjęciu widać.


Żarty się skończyły...

:-)



Obecnie mam 1.3 metra kable które zrobiłem z przewodów Audioquest type 8 które już prawie 10 lat w szufladzie przeleżały po dawnym stereo.Wpinałem natomiast w system z LST drogie kable glośnikowe od kolegów i różnica była spora.Były to długie kable po 2/2,5m.W tym rozwiazaniu nie potrzeba długich kabli więc można w stosunku do głośników kupić lepsze kabla za ten sam budżet bo wystarcza o połowę krótsze.

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
13-12-2015, 12:38
Tak, żarty skończyły się. A ja myślę, że możnaby przymierzyć się do tego kabelka:
http://www.justhifi.de/Straight-Wire_Rhapsody-S_a9122.html?r=ggshp9122&var=28410
Ma dobre recenzje.
Czekam, aż pojawi się ktoś, kto wejdzie w ciekawe budżetowe rozwiązanie: LST HB + Music Angel A 845 Tube. Lampizator robi nawet tuning tych wzmacniaczy, podobno bardzo dobrze brzmią. 

Cortazar

  • 50 / 3441
  • Użytkownik
15-12-2015, 09:47
Witam po przerwie. U mnie w systemie troche zmian.
Po porownaniu kondo souga z ayonem odin 3 zdecydowalem sie, po przelamaniu wewn. oporow, na sprzedaz kondo.
Piekny wzmak bez dwoch zdan! Ale w moim systemie, dla moich (i Stefana) uszu zagral gorzej, wiec adieu!
Od kilku tyg. mam nowego streamera. 4 pudelka! Konstrukcja zalozyciela firmy Jplay. komp. na najlepszych bebechach, karta USB (jplay) na zewn. ekspanderze, zeby nie zbierala elekt. smieci. 2 oddzielne zasilacze. Mialo byc cost no object, no i mam. Przyznam sie ze przerazila mnie ilosc tego sprzetu, ale wiekszosc ukryta pod wersalka wiec bolu nie ma. Program odtwarzajacy HQ player (lepszy niz jplay, interface do d.., ale ma brzmiec jak najlepiej.) Zmiany w stos do macbook-a air (audirvana plus) na moje ucho niewielkie, dzwiek troche spokojniejszy, scena odrobine lepiej poukladana, jako ze cale to ustrojstwo podlaczone do lampiego big 7, dzwiek niezwykle analogowy, zadnych wyostrzen, sporo szczegolu. Zdecydowalem sie na taki server z tego powodu, ze wszystkie pliki sa konwertowane do DSD 256. W HQ payerze jest sporo mozliwosci ustawien, filtrow etc. Sporo zabawy przede mna. Koniec, koncow zrodlo ktore mam w tym momencie (NAS, 4 pudelka servera, lampizator) to najdrozsze i najlepsrze zrodlo jakie mialem do tek pory (a troche tego przerzucilem - dsc puccini, totaldac itp.).
Ale mialo byc o czyms innym.
  Troche z nudow podlaczylem mojeogo 3 watowego Eddie current 445 na lampach emission labs do nowego LST HBZ i przezylem szok!
W sumie niedrogi wzmcniaczyk (przyn. w porownaniu do kondo czy ayona) a gra od nich wszystkich lepiej. Wroc, blad. W moim systemie gra z tych wzmakow  najlepiej.
Slucham wlasnie AM Jopek na plycie bosa, czysta magia! Przestrzen, naturalnosc glosu i instrumentow akust. niesamowita. Mikrodynamika, detal boskie. Slychac wszystko, bez zadnych wyostrzen i bez zbednego eksponowania. Fortepianu Playela (Scherwood, Chopin) nie slyszelm wprawdzie na zywo, ale instrument ten niemalze ''widac'', slychac prace mechanizmu, slychac drewno uderzajace w metal, slychac skrzypienie stolika i stekanie pianisty ;-), ale przede wszystkim slychac muzyke.
Perkusyjne przeszkadzajki na plytach Jarreta czy Mozdzera wybrzmiewaja dlugo i brzmia niezwykle naturalnie, slychac ze to metal, a nie jakis syntezator.
Moglbym tak jeszcze dlugo ;-).
Najlepsze jest to, ze na swiecie sa setki wzmacniaczy, niekoniecznie super drogich i ze mozna szukac, znajdywac, cieszyc sie jak dziecko. Zapomnijcie o sluchawkach dynamicznych. Dzieki Stefanowi mamy mozliwosc za w miare przyzwoite pieniadze zbudowac system na sluchawkach elelktrostatycznych ktory wykosi wszystkie abyssy,  audezy czy hifimany.
Pozdrawiam
Pawel

brodacz

  • 1780 / 3826
  • Ekspert
15-12-2015, 14:22
... Zapomnijcie o sluchawkach dynamicznych....

a to sa takie ?  ;-)

Cortazar

  • 50 / 3441
  • Użytkownik
16-12-2015, 15:11
Brodacz -> ;-)

w ramach akcji odgracania szafy pofotografowalem kilka kabli, server NAS, wrzucilem to wszystko na strony int. do sprzedazy.
Znalazlem rowniez kabel glosnikowy NBS Monitor IV i pomyslalem ze go sobie podlacze zanim go sprzedam (eddie current tez byl do wczoraj wystawiony na sprzedaz) to poslucham w nowym systemie.
Zastapil bardzo dobrego nordosta SPM reference i co by tu duzo mowic zagral jeszcze lepiej.
Ten sam niesamowity detal i naturalnosc. Instrumenty maja wiecej ciala, przede wzsytkim na dole. Kontrabasy slychac i czuc (wibracje pudla rez.) np. na koncertach Bacha w wyk. Cafe Zimermann.
Przestrzen nie tak ogromna jak w nordostach, ale bardziej skupiona, separacja instrumentow jeszcze lepsza.
Cos mi sie widzi, ze nordosty pojda na sprzedaz.
Wniosek? System na  LST jest wrazliwy na okablowanie i warto tu poeksperymentowac.
Tak sobie dzis myslalem, jak by to bylo fajnie gdyby to kondo souga tak zagral jak Eddie current.
EC wyglada przy kondo jak biedny ubogi (czy uposledzony brat;-)). Jas moglbym sie chwalic ze mam najlepszy na swiecie system do staxa na wzmaku kondo. A tu dupa zbita ;-)

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
16-12-2015, 15:18
Cortazar>

A jaką masz wersje LST ? do tego słabełusza...:)

Cortazar

  • 50 / 3441
  • Użytkownik
16-12-2015, 15:29
LST HBZ ze spec. przelozeniem dla slabszych wzmakow. Szczegoly zna Stefan.

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
16-12-2015, 23:12
@cortazar: To rewelacje, o których dowiaduję się w szczegółach dopiero z forum! Czyli istnieje coś takiego jak synergia, bo nigdy bym nie przypuszczał, że to z Eddim możliwe. NALEZY kombinować! I za to jesteśmy Ci wdzięczni, Paweł. Bo teraz istnieje możliwość w miarę relatywnie niedrogiego zestawu, dającego super efekty. Ale, ale, - to muszę jeszcze sam posłuchać. Nie, że nie wierzę. Bo wyobrażam sobie, że taka synergia jest możliwa, ponieważ zaskoczył mnie też wcześniej testowany Sun Audio Uchida (300B) wspaniałym dźwiękiem. Co prawda, jeszcze z LST TS, który mało pasował przekładnią do minimalnej mocy 300B.

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
21-12-2015, 20:00
Ależ mi ten mój A. Crossfire gra! Roznosi wszystko mi do tej pory znane (prócz systemu Cortazara).
Wszystkim kolegom z elektrostatycznych - Najlepsze życzenia z okazji Bożego Narodzenia. Dobrych odsłuchów w Nowym 2016!

wiktor

  • 2503 / 5891
  • Moderator Działu Słuchawki
06-01-2016, 18:31
Za sprawą przypadku, trafił mi się nowiutki energizer Stax SRD-7/ mk2. Jako bardzo zadowolony posiadacz Ductusowego LST, polubiłem sposób słuchania elektrostatów z klasycznym wzmacniaczem. Taki system może być świetnym dopełnieniem posiadanego systemu.

We wcześniejszych wpisach, Stefan zamieścił informację o tym małym adapterze od Staxa. W uzupełnieniu chciałbym podzielić się z Wami własnymi spostrzeżeniami. SRD-7/ mk2 to zgrabne i bardzo poręczne urządzenie. Mimo swoich gabarytów (zrobiłem zdjęcie z telefonem komórkowym) może zaskoczyć dobrą jakością dźwięku.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może pozwolić sobie na zakup doskonałych transformatorów Lundahla jakie siedzą w LST. Barierą jest również niewiedza, bo całkiem sporo osób nie ma świadomości istnienia adapterów do słuchawek elektrostatycznych.

Niewygórowana cena przy ograniczonym budżecie może być alternatywą dla wzmacniacza słuchawkowego. Wraz z którymś modelem Lambd, moim zdaniem stanowi świetną i konkurencyjną ofertę do zestawów słuchawek dynamicznych nawet za kilkanaście tysięcy złotych.

Frontowy panel jest w kolorze szampańskiego aluminium. Gałka spełnia funkcję selektora i wyłącznika. Pod względem estetycznym prezentuje się całkiem dobrze, nawet przy niemieckim flagowym krążowniku.

;)

wiktor

  • 2503 / 5891
  • Moderator Działu Słuchawki
06-01-2016, 18:41
W energizer SRD-7/ mk2 został wbudowany kabel do połączenia ze wzmacniaczem. Ten model i poprzedni bez "mk2" ma taki sam schemat podłączenia. Na trzecim zdjęciu umieściłem oznaczenia kolorów przewodu do terminali głośnikowych. Może kiedyś przyda się odwiedzającym nasze forum.

wiktor

  • 2503 / 5891
  • Moderator Działu Słuchawki
06-01-2016, 18:56
Przy klasycznie szampańsko-złotym panelu,  Staxowy kopciuszek też sobie radzi całkiem, całkiem.