Audiohobby.pl

German Maestro Loan Program na Audiohobby.pl !!

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
07-05-2010, 10:23
Firma Maestro Badenia operuje marką "German Maestro" - w dużym uproszczeniu firma ta jest sukcesorem firmy MB Quart. Główne pole działania German Maestro to car audio oraz kolumny głośnikowe - więcej historii znajdziecie tutaj http://www.german-maestro.de/EN/company.htm

Jak doszło do tego, że mamy na naszym forum Loan program GM? Przypadkiem.
Program taki działał swego czasu na head-fi, zapytałem Thomasa Philippa będącego "Manager Professional Products & Quality Management" czy w ramach programu można dostać ciągle słuchawki do odsłuchu, wskazałem, że interesują mnie dwa nowe modele, oparte o nowy driver tj GMP 8.35 D oraz GMP 435 S. Odpisał, że tak, program działa, ale na terenie USA, gdyż w EU już się zakończył; obiecał skontaktować się z polskimi dystrybutorami GM, którzy zorganizują mi odsłuch w domu lub moich okolicach.

Po 2 dniach otrzymałem dwa maile od dwóch polskich dystrybutorów, jeden napisał, że może mi słuchawki tylko sprzedać drugi, że mogę odsłuchać je sobie w sklepie 350 km od domu. Nie chciałem kupować słuchawek i zwracać do sklepu, gdyż uważam, że to rozwiązanie, gdy kupuje się tylko by przetestować produkt, jest nie fair względem sprzedawców. Temat zarzuciłem.

Kilka dni temu dostałem mail od Pana Thomasa z pytaniem jak poszły odsłuchy. Opisałem mu z jakiego powodu odsłuchów nie było. Zaproponował, że prześle mi oba ww. modele do domu i po odsłuchu (zalecany okres 14 dni) mogę:
1. odesłać je jemu lub
2. wystartować Polską wersję programu Loan GM na niezależnym forum internetowym.

Słuchawki wyruszyły z siedziby firmy DHL'em do mnie wczoraj - w tym czasie zapytałem PW niektórych userów audiohobby.pl czy chcieliby wziąć udział w takim programie - jako, że są chętni, poinformowałem Pana Thomasa, że słuchawki zostaną w kraju dłużej :)
Zaznaczę tu, że nic mnie z firmą GM nie łączy a za uruchomienie tego programu na naszym forum nie mam żadnych profitów, żadnych.


ZASADY PROGRAMU - "Pożycz German Maestro"

- Może wziąć w programie udział 12 osób, których nazwiemy „uczestnikami”

- Uczestnicy muszą być stałymi i aktywnymi userami forum audiohobby.pl

- Lista uczestników musi zostać zamknięta nim program ruszy i przekazana do GM

- W niniejszym wątku uczestnicy informują o tym, iż przekazują słuchawki kolejnej osobie oraz informują, iż słuchawki otrzymali

- Zawsze musi być wiadomo gdzie są słuchawki

- Okres testu (bez przesyłki) nie powinien przekraczać 14 dni

- Po teście, każdy uczestnik, na własny koszt przekazuje słuchawki kolejnemu; dopuszczalne są tylko dwie formy tj. "z ręki do reki" lub przesyłka ubezpieczona z możliwością śledzenia – ostatni na liście odsyła słuchawki do GM (jako pierwszy nie ponoszę kosztów, więc "dorzucę się" ostatniemu do kosztów przesyłki).

- Każdy uczestnik po zakończeniu testu podzieli się swoją opinią o słuchawkach w niniejszym wątku. Opinia ma być szczera.


By program usprawnić i zmniejszyć koszty przesyłek po otrzymaniu 12 zgłoszeń kolejność ustalimy wg. klucza geograficzno-chronologicznego. Osoby zgłaszające akces, spełniające warunek stałego i aktywnego uczestnictwa w życiu forum obowiązane są podać swój adres i numer telefonu. Lista po zamknięciu trafi do GM a program wystartuje.

Obecnie lista wygląda tak:
1. asmagus
2. Piotr Ryka
3. majkel
4. rolandsinger
5. domzz
6. lancaster
7. Gustaw
8. .....
9. .....
10. ...
11. ...
12. ...

Jak widać na tę chwilę marszruta testowa obejmuje Kraków, Katowice i okolice, Poznań. Chętnych do wzięcia udziału w programie proszę o zgłaszanie się w tym wątku. adresy i nr tel. proszę przesyłać do mnie PW. Gdy lista zostanie zamknięta (mogą być delikatne zmiany kolejności w zależności od miejsca zamieszkania) program uznamy za otwarty.

Słuchawki powinny dotrzeć do mnie we wtorek - jak wspomniałem na wstępie testować będziemy GMP 8.35 D monitor oraz GMP 435 S. Na runku USA GMP 8.35 są 100$ droższe od np Shure SRH 840, w europie cena jest niemal identyczna. Podobnie rzecz ma się z AKG 701 i GMP 435 S. GMP 435 S konkurować ma właśnie z AKG 701 czy HD 600, są to zatem słuchawki, od których można wymagać.

GMP 8.35 D Monitor są konstrukcją zamkniętą, ponoć zbudowana tak by przetrwać wszystko. GMP 435 S to konstrukcja otwarta. Oba modele mają 35 Ohm i deklarowane pasmo przenoszenia 20-do ok 27 000 Hz. Co ciekawe oba nie są polecane przez firmę do muzyki klasycznej a opisy osób testujących te słuchawki w USA raczej wskazują na bogate w niskie tony, mające uderzenie i zejście, słuchawki świetne do np. rocka. Sporo osób za wielką wodą uznaje GMP 435 S za lepsze od AKG 701 a GMP 8.35 D za lepsze od AKG 271 mk II i Shure SRH 840 ... ile w tym prawdy będziemy mogli się sami przekonać.

chrees

  • 1653 / 5887
  • Ekspert
07-05-2010, 10:28
Ja już jestem doczepiony do lancastera i Gustawa. Szykuje się niezła zabawa, a może wielkie odkrycie, kto wie? ;)




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

nigi

  • 151 / 5890
  • Aktywny użytkownik
07-05-2010, 10:35
Fajnie, ze rusza u nas loan program, szkoda, ze mieszkam w UK.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
07-05-2010, 10:47
Myślę, że co najmniej miłym będzie poznanie tych słuchawek i spodziewam się skrajnie rożnych opinii userów. Najlepsze jest to, że czasu na test jest sporo i każdy może przetestować słuchawki na swoim domowym sprzęcie. nie będzie pobieżnych opinii ze zlotów, gdzie słuchawki na głowach lądują na 15 minut.


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
07-05-2010, 10:52
Czy można dopisać się do listy chętnych?

Pozdrawiam,

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
07-05-2010, 10:56
Jasna sprawa!

Adres i telefon na PW poproszę.

Zatem obecnie lista wygląda tak:
1. asmagus
2. Piotr Ryka
3. majkel
4. rolandsinger
5. domzz
6. lancaster
7. Gustaw
8. szwagiero
9. .....
10. ...
11. ...
12. ...


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

Max

  • 2204 / 5384
  • Ekspert
07-05-2010, 10:58
Z wielka przyjemnoscia poslucham kolejnych nausznikow. Niestety nic o nich nie wiem. Chcialbym zapytac czego mozna sie spodziewac. Co to za poziom i przyblizony charakter brzmienia ?

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
07-05-2010, 11:03
Jasna sprawa! Zgłoszenie przyjęte.

Adres i telefon na PW poproszę.
Max zgłoszony - Adres i tel na PW.

Zatem obecnie lista wygląda tak:
1. asmagus
2. Piotr Ryka
3. majkel
4. rolandsinger
5. domzz
6. lancaster
7. Gustaw
8. szwagiero
9. Max
10. ...
11. ...
12. ...

Co do słuchawek, nikt z nas ich nie słyszał :) W USA uważają generalnie np. 435 S za lepsze od AKG 701 ... posłuchamy, "zobaczymy" ;) Zgodna u wszystkich jest tylko jedna opinia, jest świetny basa ponoć nie rozdmuchany ale bardzo kontrolowany.


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
07-05-2010, 11:04
PS. Cenowo sprawa wygląda tak:
GMP 8.35 około  650 zł
GMP 435 S około 850 zł

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

domzz

  • 1113 / 5804
  • Ekspert
07-05-2010, 11:08
proponuję kolejność:
- rolandsinger
- domzz
- max

ze względów geograficznych

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
07-05-2010, 11:11
Finalna kolejność po wszystkich zgłoszeniach ustalimy - propozycja dobra. Generalnie mamy Kraków, katowice i Okolice, Poznań, Warszawa.

O słuchawkach można coś więcej wyszperać tu:
http://www.german-maestro.de/EN/headphones.htm

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
07-05-2010, 11:19

Słuchawki są zaprojektowane i ręcznie składane w Niemczech na chwilę obecną wiem, że cześć podzespołów wytwarzają poddostawcy część firma robi sama.

PS. cały katalog http://www.german-maestro.de/downloads/catalogs/GM_Catalog_Logic_09.pdf


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

jeycam

  • 150 / 5514
  • Aktywny użytkownik
07-05-2010, 11:41
Wysłałem PM.

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
07-05-2010, 11:43
Przyjęty.

Lista po aktualizacji wygląda tak:
1. asmagus
2. Piotr Ryka
3. majkel
4. rolandsinger
5. domzz
6. lancaster
7. Gustaw
8. szwagiero
9. Max
10. jeycam
11. ...
12. ...

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

Mnementh

  • 118 / 5494
  • Aktywny użytkownik
07-05-2010, 11:55
Chciałbym wziąć w tym udział.