Audiohobby.pl

Jakie kolumny

Sly74

  • 1 / 3402
  • Nowy użytkownik
02-01-2015, 22:40
Jako nowy na forum to wypadałoby się najpierw przywitam więc wszystkim mówię WITAJCIE.


Stosunkowo niedawno udało mi się kupić w dobrej cenie amplituner Arcam AVR 300 i teraz mam problem bo kolumny które mam to w ogóle z tym amplitunerem to nie grają. Jakie kolumny możecie mi polecić? Mogą być oczywiście używane. Znajomy polecił mi Dali 606 ale z tego co widzę to model ten jest raczej nie do dostania.
Aha będzie to grało w pomieszczeniu 4,5x6 m. Muzyka to metal, techno, pop filmy(tv,dvd).

Rolandsinger

  • 2894 / 5895
  • Ekspert
03-01-2015, 15:07
Kolumny to element mający +/-90% wpływu na brzmienie, a każdy słuchacz ma zupełnie inne preferencje, w gustach ujawniają się wręcz skrajności, dla jednego za dużo basu, a dla innego to samo brzmienie to może być zero basu, kartonowy bas, etc. Więc pytanie z wątku IMO zupełnie bez sensu.

Z mojej strony - przesłuchaj kilka modeli i zdecyduj, to jedyny racjonalny sposób. W kwestii technicznej to ampli ciągnie 4Ohmowe głośniki, przy efektywności od 85dB, więc wysteruje prawie wszystkie dostępne na rynku zestawy o typowych dla KD parametrach. Fora i opinie o czysto subiektywnych zagadnieniach to jest droga donikąd.

Pozdrawiam
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
04-01-2015, 21:47
Roland - przetwornik końcowy ma wręcz 95% wpływu na brzmienie, ale jego odpowiednie wysterowanie to podstawa sukcesu. Efektywność i wydajność wzmacniacza to nie wszystkie parametry, które zapewnią sukces, dlatego też reklamodawcy darzą nas tak pięknymi liczbami na papierze, zaś gazetki audio poezjami na temat różnych "pięknych" zestawień.

Sly74 - musisz spróbować różnych konfiguracji, z własnego (słabego) doświadczenia z głośnikami wiem, że w większości wypadków stare integry sprawdzają się lepiej niż amplitunery. Mój znajomy zastąpił ostatnio jakiegoś Kenwooda za tysiaka polecanym przeze mnie Marantzem PM-35 za ~100zł i jest wniebowzięty. Mięcho, przestrzeń, barwa, każdy rodzaj muzyki zyskał na plus.