Audiohobby.pl

Ranking CD playerów

lancaster

  • Gość
08-03-2008, 19:33
Zdecydowanie najlepszy jaki slyszałem(w warunkach prywatnych) - Docet Lector 7 Energia , witalnosć, swoboda, przestrzeń  bas i nieporównywalne z innymi jak do te pory CDP wrazenie obcowania z muzyka...tego nie potrfiła np. Wadia 861
Czego jeszcze warto posluchac ?:)

Ged

  • 1716 / 5900
  • Ekspert
08-03-2008, 21:35
Ludzie, błagam tylko piszcie w nawiasie jakąś przybliżoną cenę (PLN, EU, USD), bo czasem zajmuje mi pół godziny zanim znajdę w googlach czy sprzęt jest w moim przedziale cenowym.

lancaster

  • Gość
08-03-2008, 21:36
Prosze bardzo....Docet Lector 7 cena ok 12Kzł(nowy), Wadia 861 zdaje sie ok 30Kzł ...ten rząd wielkosci.

lancaster

  • Gość
08-03-2008, 21:36
...znajomy kupił ostatnio Doceta 6-ke za 1KEyro..

Gonzalez

  • 94 / 5900
  • Użytkownik
09-03-2008, 10:17
Lancaster>
Co do Wadii, to rzeczywiście wielu osobom ona podoba się średnio. Dźwięk jest efektowny bez dwóch zdań. Inna sprawa to barwa, tutaj można narzekać.
Z pudełek, które miałem miło wspominam accu dp65, audioneta v2. Ostatni podobał mi się bardziej niż ML390, którego miałem ponad 3 tygodnie w domu (pożyczony, była opcja zakupu).
Sama idea rankingu jest dyskusyjna, zwolennicy NOS nie odnajdą w nowych playerach (24bit, OS) nic ekscytującego. To działa zresztą w drugą stronę.

lancaster

  • Gość
09-03-2008, 10:24
Gonzalez, dla mnie nie ma znaczenia w jakiej technice jest wykonany CDP - jezeli gra w bezpośrednim porwnaniu :)
Idea NOS do mnie przemawa, bo pewnie tak jak wielu jestem fanem mozliwie krótkiej drogi sygnału i możliwie niewielkiej jego "obróbki"...moze jak ludzie poukadaja wasne rankingi to cos sie z nich wyklaruje ?

Gonzalez

  • 94 / 5900
  • Użytkownik
09-03-2008, 10:30
W bezpośrednim porównaniu NOS-a na tda (41,43, choć pewnie głownie jako zewn. DAC-a, bo zintegrowanych CD w tej technologii nie ma zbyt wiele, nie licząc starych marantzów, philipsów) do high-resolution player da się bez wątpienia wskazać silne strony każdej z technologii.
NOS DAC to obecnie trochę "religia", wystarczy poczytać stronę 47Labs, gdzie słowo "musical" i "involvment" jest chyba najważniejsze:)
Ja odczuwam ogromną sympatię do NOS DAC i pewnie dlatego na szczycie rankingu znalazłby się jakiś DAC na kościach TDA.

piter z

  • 375 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
09-03-2008, 12:40
ta naprzyklad taki jak w marantzu SA-1 :D 4x1547

wiedzmin1973

  • 86 / 5839
  • Użytkownik
14-07-2009, 10:44
Witam,
moje typy na najlepsze CD ( w odpowiednich przedziałach cenowych)  oparte na własnych odsłuchach:
CEC TL 51XR -  około 6000 PLN  http://www.6moons.com/audioreviews/cec3/51.html
AMPLIFON - 9 000 PLN http://www.allegro.pl/item654501441_amplifon_tacd01_nowy_od_producenta.html
Lektor PRIME - 31 000 PLN http://www.6moons.com/audioreviews/ancient1/lektorprime.html
LEKTOR GRAND - 70 000 PLN http://www.ancient.com.pl/e_lektor_grand.htm

Od razu nadmienię, że nie wszystkim projekt i wykonanie 3 ostatnich CD mogą przypaść do gustu (to wykonanie jednostkowe, manufakturowe, która jednak daje posmak obcowania z produkcją indywidualną a nie przemysłową).
 
Wysoka jakość soniczna tych odtwarzaczy według mnie jest bezdyskusyjna (mogę je zaliczyć do najlepszych z którymi obcowałem w odpowiednich przedziałach cenowych). Odtwarzaczy tych słuchałem w swoim systemie oraz w systemach znajomych (pomijam krótkie wizyty na wystawach czy pokazach). Podkreślam jeszcze raz, że to moje indywidualne zdanie. Są także zapewne i inne konstrukcje których nie słuchałem a które mogą być równie dobre czy nawet teoretycznie lepsze.

pozdrawiam

pozdrawiam


 

majkel

  • 7476 / 5898
  • Ekspert
14-07-2009, 11:17
Za 6kPLN jest Amplifikator CD - Bitofon. Czy aby nie lepszy od CECa? Po Amplifonie znowu ludzie ujeżdżają na AS, że od nich to wzmacniacze, ale nie CD.

Rafaell

  • 5033 / 5895
  • Ekspert
14-07-2009, 11:37
Jak dla mnie dwa pierwsze odpadają ze względu na mułowatość a w pozostałych powala cena no i za te pieniądze to można by sporo znajść podobnych produktów choćby moja ulubiona Nagrę CDC z dużej doświadczonej o wysokim zaawansowaniu technologicznym,muzycznym,pro,etc firmie Kudelski ze Szwajcarii
                 

majkel

  • 7476 / 5898
  • Ekspert
14-07-2009, 11:54
Jeszcze dodam, iż 9500PLN kosztuje Bryston BCD-1, profesjonalnie neurtalny CDek. Nie słuchałem, recenzję tylko czytałem, ale przynajmniej design mi się podoba.

Rafaell

  • 5033 / 5895
  • Ekspert
14-07-2009, 11:59
Wiem podobno liczy się wszystko, ale w audio staram się wyłączać oczy nawet na cenę, o wyglądzie nie wspominając      

AdamWysokinski

  • 358 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
14-07-2009, 19:08
O, temat dla mnie :-) Właśnie na etapie szukania playera jestem.. Aktualna lista "do posłuchania" wygląda następująco:
1. CEC TL51XR - sporo osób krytykuje trwałość napędów i braki w dynamice.
2. Trigon Recall II - opisywany jako bardziej "kulturalna" wersja Naima, podobny drive.
3. Meridian G08.2
4. Ayre 7 - moje zdaniem o Ayre jest takie, jak o całym amerykańskim hi-endzie, ale może się pozytywnie zaskoczę :-)
5. Primaluna 8 - woooooolna szuflada i mnóstwo przestrzeni.
6. Lector 7 - potencjalny zwycięzca.
7. Ayon CD1 - będzie bezpośrednim konkurentem dla Lectora
8. Linn Majik - a, taka fanaberia :-)
9. Resolution Audio Opus 21
10. Simaudio 3.3 - fajnie wygląda, ma wejście cyfrowe i ponoć nieźle gra.

Po weekendzie jadę na odsłuch 9 i 10. Na miejscu będzie 4 i 7. Sporo sobie obiecywałem po Sonneteer Byron, ale nie ma go do odsłuchu, szkoda. Ze względów cenowych zakup Ayre lub RA Opus jest najmniej prawdopodobny.


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

wiedzmin1973

  • 86 / 5839
  • Użytkownik
15-07-2009, 15:51
Tak wiem że Amplifon jest dosyć mocno atakowany. Ciekawe że najwięcej do powiedzenia przeważnie mają Ci forumowicze którzy widzieli go tylko na zdjęciach i słyszeli opowieści z mchu i paproci:)  na dobranoc a niekoniecznie to CD. Fakt wygląd nie każdemu przypadnie do gustu. Jest jednak kilku bardzo zadowolonych posiadaczy (znam 2). Co do mulenia Amplifona to jak napisali panowie z sąsiedniego forum - wymiana lamp załatwi wiele (choć pewnie nie wszystko).

Cec faktycznie gra łagodnie i ale z dużą ilością powietrza (taka szkoła dźwięku). O napędzie nie wypowiem się bo się na tym nie znam.

Tak jak napisałem nie słuchałem  w sobie znanych systemach np: Accu DP 700, Nagry, dzielonego Reymio, 4 pudełkowego Jadis\'a czy nowego  DCs\'a.  Z całą pewnością mogą one zagrać lepiej w konkretnych zestawieniach niż Ancient Audio i tego nie neguję:). Jednak to co słyszałem daje mi podstawę do stwierdzenia że CD Ancienta to jedne z najciekawszych CD na rynku (mimo cen).    

Ja w tym zestawieniu powyżej też :) postawiłbym chyba na Lectora 7.  Sam nie słuchałem, więc piszę tylko na podstawie tego co czytałem w recenzjach  - tu "lekkie przymrużenie oka" (kolejna chyba będzie na dniach w High Fidelity) oraz w wypowiedziach kolegów na forum.

pozdrawiam.