Audiohobby.pl

Creative Aurvana Live - tuning

grisza_1982

  • 389 / 5172
  • Zaawansowany użytkownik
08-03-2010, 00:06
teoria spiskowa ;)

hmmm

>>Ponieważ Gustaw tak zręcznie przejechał się po piewcach Grado

Myślę że każdy kto miał okazję posmakować brzemienia Grado patrzy na to ze sporym niedowierzaniem i przez to dużą rezerwą.
Natomiast faktem jest, że w głowach ludzi nie znający Grado, może urodzić się mylne wyobrażenie o ich brzmieniu.
W przypadku CAL zapewne mogłoby to działać podobnie, tylko w drugą stronę. Choć z drugiej strony CAL muszą mieć to coś w sobie skoro sam Piotr Ryka niezwykle wyważony w swoich opiniach pisze o nich wiele dobrych rzeczy, m.in to co w chwili obecnej mnie interesuje:

>>... porównanie z SR-60 jako dotychczasowym królem uważam za uprawnione. To porównanie Creative wygrały bezdyskusyjnie, oferując dźwięk o podobnie miłym dla ucha, ciepłym i wciągającym usposobieniu, a zarazem znacznie bardziej wyrazisty, uporządkowany scenicznie i z o wiele potężniejszym basem. ...."

rexo

  • 7 / 5181
  • Nowy użytkownik
12-03-2010, 20:17
No i tak jak zamierzałem wymieniłem kabel na Conducfil 3014 + mini jack Neutrik NYS 231BG pozłacany.
Pokusiło mnie i wsadziłem również waciki ;). Niestety te które miałem jak na mój gust zbyt wytłumiały niskie, a raczej nie było słychać tego charakterystycznego dla CALi rezonansiku i finalnie je usunąłem.
Widzę dokładnie te same różnice co reszta po rekablingu. Na pewno lepiej słyszę jak Alicja i Whitney mi śpiewają + piano = czyli to czego dokładnie mi brakowało - średnich ;). Wysokie może lekko podrosły ale nie odczuwałem wcześniej ich niedoboru więc specjalnie na to nie zwracam uwagi.
Dodatkowo nawet bez wacików czuję pewne złagodzenie kaczek (niskich ;P) choć może to być efekt wysunięcia reszty.
Podsumowując warto było wymienić kabelek - to jest jak 2 in 1, nie dość, że robimy sobie dłuższy to uzyskuje się lepszą jakość dźwięku.
Dwa oddzielne kabelki z braku peszli w slepach, złączyłem izolką termiczną - z rurki wyciąłem takie cienkie pierścienie (około 25) i w odstępach je przygrzałem. Powiem szczeże, że jest to niezłe rozwiązanie, gdyż nie ogranicza elastyczności kabla, co stało by się gdybym cały włożył w rurkę termiczną, a do tego kabel się trzyma kupy i nie rozchodzi ;).
Dodatkowo są prawie nie widoczne.

Koszta wymiany to:
-kabel - 3,5 za metr (2x3m) 21zł
-mini jack - 7zł
-izolacja termiczna - aka rurka (1m) 13zł
Suma: 41 zł czyli niewiele ;).

Brestinder

  • 222 / 5485
  • Aktywny użytkownik
12-03-2010, 20:20
ja tak zlaczylem termokurczliwa kable do Ortofon\'ow O\'One i powime ze tez to nie razi bardzo ;) , na conducfilu nie widoczne sa takie cuda, zaciemny jest. Gratuluje zmodowania sluchawek niskim kosztem ;)

laufey

  • 42 / 4956
  • Użytkownik
30-10-2010, 13:42
witam
jako nowy na forum przegladam i wertuje je wciaz i wciaz no i odgrzeje watek

skusilem sie na zakup w/w sluchawek tak na dobry poczatek , tuningu i do dalszych porownac

moje pytanie chyba do maikela lub do osob ktore juz robily modyfikacje

jezeli kupuje oplot to do przewodu Conducfil jaka powinna miec srednice co by pasowala a takze jak zrobic takie
egelanckie:) zakonczenie od strony wtyku jak i z drugiej strony gdzie kabel sie rozdwaja??

z gory dziekuje za odp i wyrozumialosc dla nowicjusza

a jezeli w ciagu tych kilku miesiecy ktos wynalazl jakis inny drucik badz wtyk to prosze o info

jacek
jay

laufey

  • 42 / 4956
  • Użytkownik
30-10-2010, 14:30
zeby nie byc goloslownym chodzi mi o cos takiego jak na zdjeciu badz takie jak posiadal uzytkownik forum z tego watku drewniane



zdjecia pochodza z tego opisu modyfikacji sluchawek CAL!
 

www://pclab.pl/art38734-3.html
jay

laufey

  • 42 / 4956
  • Użytkownik
31-10-2010, 11:09
jezeli uzywamy kabla 4 zylowego jak np canare to jak robimy przy spliterze?
prowadzimy dwa kable od jacka i rozgaleziaja sie na spliterze do kazdego przetwornika?

jak dokladnie wyglada podlaczenie tzn 8 zyl podlaczamy w jacku?czy tylko 4

i czy po przejsciu przez spliter po dwie zostaja niepodlaczone??

a ekrany podlaczamy??

widac ze jestem laikiem ale bardzo chce to zrobic sam wiec prosze sie nie smiac:)

z gory dziekuje za rzeczowa odpowiedz
jay

Corvus5

  • 2596 / 5361
  • Ekspert
31-10-2010, 11:28
A na co kabel 4 żyłowy? Po jednym 2 żyłowym na kanał, których masy spotykają się na kanał, to technicznie powoduje lepsze wypracowanie potencjału masy niż przy łączeniu gdzieś w dzielniku.

laufey

  • 42 / 4956
  • Użytkownik
31-10-2010, 12:03
bo kabel canare jest 4 zylowy
wiec musza isc chociaz do przetwornikow do splitera kabelki nie wybebeszone (czyli 4 zylowe)zeby to jakos wygladala
a potem laczyc sie w jeden zeby nie bylo za grubo:)

skad wlasnie moja wszystkie dylematy:)

prosze o wyrozumialosc:)
jay