Audiohobby.pl

Najnowsza nowość HarpiaAcoustics

HarpiaAcoustics

  • 295 / 5776
  • Zaawansowany użytkownik
11-06-2008, 10:10
Zapraszamy do zapoznania się z kolejną nową konstrukcją.
http://harpia.pl/polski/drive.html

Pozdrawiam



www.harpiaacoustics.com

EMiL

  • 531 / 5851
  • Ekspert
11-06-2008, 21:38
harpia, chyba polubiliscie daytony:))

Pozdr.

Arek_50

  • 1130 / 5867
  • Ekspert
15-06-2008, 00:09
A kiedy bedzie najnowsza nowosc nowej nowosci...;)))

  • Gość
16-06-2008, 08:40
czy mi sie zdaje czy nie jest zrobiony podfrez pod kosz głosnika to jak musi wyglądac harakterystyka pewnie jak alpy


-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

lancaster

  • Gość
16-06-2008, 09:16
Panowie, mam taka drobną prośbę. Po to jets zakladka audiosalon, zeby producenci sie reklamowwali i nie pisywali w innych. Podobnie my piszmy w rezcie zakałdek, albo prynajmniej opisujmy rzeczy srawdzone.
Tweeter jest z tego co widze wpuszczony we frez, woofer nie widze :)
A Alpy swoja drogą sa piękne.

Pozdrawiam

H.P.

  • 166 / 5867
  • Aktywny użytkownik
16-06-2008, 09:24
Brak podfrezowania pod kosz głosnika ma swoje uzasadnienie i w żadnym wypadku nie jest to błąd .

Krs47

  • 1037 / 5864
  • Ekspert
16-06-2008, 18:02
>> H.P., 2008-06-16 09:24:54
Brak podfrezowania pod kosz głosnika ma swoje uzasadnienie i w żadnym wypadku nie jest to błąd .

Dokładnie, zapewne chodzi o przesunięcie centrów akustycznych woofera względem gwizdka. Wadą takiego rozwiązania są dyfrakcje wprowadzane przez wystającą krawędź woofera ale warto zaznaczyć, że nawet w wypadku podfrezowania niskotonowca jego zawieszenie również wprowadza zaburzenia (szczególnie ważne przy projektowaniu zwrotki pod układ MTM). O ile brak podfrezowania zostal uwzględniony przy projektowaniu zwrotki, a zakładam że tak, nie powinno być żadnych problemów.

HarpiaAcoustics

  • 295 / 5776
  • Zaawansowany użytkownik
16-06-2008, 18:05

Dokładnie, zapewne chodzi o przesunięcie centrów akustycznych woofera względem gwizdka. Wadą takiego rozwiązania są dyfrakcje wprowadzane przez wystającą krawędź woofera ale warto zaznaczyć, że nawet w wypadku podfrezowania niskotonowca jego zawieszenie również wprowadza zaburzenia (szczególnie ważne przy projektowaniu zwrotki pod układ MTM). O ile brak podfrezowania zostal uwzględniony przy projektowaniu zwrotki, a zakładam że tak, nie powinno być żadnych problemów.


Dodam do tego jeszcze niski podział związany z parametrami i jakością SEASA 27.
Jeśli ktoś myśli, że brak podfrezu jest diełem przypadku to jest w błędzie.
Pozdr.

www.harpiaacoustics.com

  • Gość
16-06-2008, 21:59
przepraszam żle zostałem zrozumiany to nie było stwierdzenie tylko pytanie a jak zostało to uwzglednione to oki słuchałem waszych kolumn i sądze że raczej przypadkowi byscie tego nie zostawili ...


-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

Cashlack

  • 1566 / 5768
  • Ekspert
22-06-2008, 17:12
A mi sie strasznie podobaja Triody. Napalalem sie na PATy, ale jako ze w Norwegii lepiej placa, to bede zbieral chyba na Triody.

Natomiast "na oko", to Kiepsko widze srednice powyzszych paczek. Ale, posluchac znaczy uwierzyc. Co nie zmienia faktu, ze w chwili obecnej "wierze" tylko w paczki z wiecej niz 91 db na wat. To jest inny oddech w muzyce. Moze dlatego , ze nie slucham "audiofilskich" nagran, tylko takie normalne, stare, polskie kawalki.
Lity drut, first watt, full range.