Audiohobby.pl

Przenośne stereo(:D) w okolicach 1000zł..

  • Gość
26-05-2014, 21:38

Witam. Przeczesałem trochę internetu, posłuchałem i nadal brakuje mi wartościowych inf na temat takiego sprzętu, dlatego zakładam temat. Pierwsze pytanie.. Co sądzicie o ipodzie touch 5g 16GB ? O tym piszą sporo ale w większości to jakaś marketingowa papka... ogólnie zastanawiam się nad jakimś "grajkiem" w okolicach 1000zł... obecnie mocno skłaniam się ku temu ipodowi... może jest coś lepszego w tej cenie ? :P Może być też tańsze, jeśli lepsze :D. Ma być wszystko cacy: DŹWIĘK, przemyślany interfejs, szybkość działania, pojemność co najmniej 16GB, ergonomiczny kształt, dobrej jakości materiały i wykonanie, dyski tylko fleszowe, mała awaryjność, możliwość wymiany akumulatora. :P Słuchałem ajfonów i ipodów... i ten wydaje mi się takim kompromisem jakości/możliwości do ceny. W dodatku przez stronę apple, przy zamówieniu ipoda, można za darmo wygrawerować sobie na nim jakiś tekst. :D A tak poważnie co sądzicie o jakości dźwięku z niego ? Czy w okolicy 1000zł mogę dostać coś lepszego? Nie chce używanego sprzętu. Sceptycznie podchodzę do wynalazków typu fiio. :P

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
26-05-2014, 21:56
"DŹWIĘK, przemyślany interfejs, szybkość działania, pojemność co najmniej 16GB, ergonomiczny kształt, dobrej jakości materiały i wykonanie, dyski tylko fleszowe, mała awaryjność, możliwość wymiany akumulatora."


Czegoś takiego nie znajdziesz.
Albo dzwięk albo reszta.W reszcie najlepszy bedzie ipod ale w dźwięku jest beznadziejny.
Dźwiękowo w tej cenie Hifiman 601 jest super i żaden ipod nie może się z nim równac ale nie ma reszty.
Hifiman 601 z Denon 7100 lub Sony CD3000 zagra wyśmienicie jak na takiego grajka,nie są to słuchawki na wyjście ale kopara opada jak to gra jak na kieszonkowy zestaw.

  • Gość
26-05-2014, 22:54
Dzięki za sugestię, zwrócę na ten sprzęt uwagę...
tam jest przetwornik tda1543 czyli przyjmuje pliki do jakości cd audio ?

  • Gość
26-05-2014, 23:08
Tylko zastanawiam się czy nie jesteś zbyt anty nastawiony do sprzętu apple? Patrząc na bebechy, oraz na pomiary, to ta generacja toucha jest co najmniej ciekawa... Miał ktoś tego toucha i mógłby porównać z "tradycyjnymi" grajkami ? Albo chociaż na co został szczęśliwie wymieniony... jestem ciekaw czy ta jakość dźwięku to mit, jak sugeruje użytkownik powyżej, albo co jest w tym fakcie odniesieniem... jeśli odniesieniem jest sprzęt typu tablet czy smartfon to faktycznie mogą wszędzie pisać o tej jakości na tle smartfono podobnych urządzeń i wtedy sprzęt zaprojektowany tylko w jednym celu, do odtwarzania muzyki, może być o niebo lepszy... zależałoby mi jednak na opinii osoby która ma/miała go u siebie i przewierciła go na wszystkie sposoby. :P

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
26-05-2014, 23:52
Nie jestem, sam używam ipoda classic i jakości dzwieku w porównaniu do Hifimana tam po prostu nie ma.

Chyba ,że na siłę szukasz kogoś kto Ci przytaknie i powie - tak ipod to najlepiej grający odtwarzacz przenośny
aby usprawiedliwić zakup
Jeśli tak to daj znać na priv. to mogę uczynić taki wpis dla Ciebie , poprosze jeszcze Kabaka on ma ostatnio wenę na pisanie to też może coś takiego dla ciebie sklecić :-))))))

Teraz na poważnie , ipod bedzie najlepszy pod każdym wzgłedem oprócz brzmienia.Bateria ,interface,jakość wykonania to wszystko top ale nie brzmienie.
Jeśli chcesz dzwięku to szukaj w firmach które się zajmuja audio a nie telefonami.
Ja wybrałem ipoda bo mi aż tak na jakości brzmienia na ulicy czy w samolocie nie zależy ,ma po prostu długo grać i być wygodnym w użytkowaniu.
Kolega ma tego Hifiman 601 i użytkowanie go jest dość męczące a jakość wykonania mizerna ,bateria też trzyma dość krótko ale za to brzmieniem niszczy ipoda a im lepsze słuchawki to różnica coraz większa.


  • Gość
27-05-2014, 00:00
ipod classic a touch to zupełnie inne urządzenia..

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
27-05-2014, 00:03
Jedno gówno kolego.Słuchałem kiedyś toucha i classica na AKG 450 i brzmiały troszeczke inaczej ale to ta sama liga.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
27-05-2014, 00:06
Dobra już kończe,żeby noe było ,że atakuje.Może znajdzie się ktoś z drugiej strony barykady i napisze ,że porównywał ipoda z jakimś grajkiem firmy audio i ipod zagrał lepiej.

  • Gość
27-05-2014, 00:35
Jak nawet poszczególne generacje mają inne bebechy... nie mówię że Twoje zdanie nie ma dla mnie znaczenia, jest już jakąś inną perspektywą... ale nie obraź się jeśli chce poczytać więcej opinii od osób które toucha 5g mają, ze szczególnym podkreśleniem że chodzi o TOUCHa 5-tej generacji. Chodzi mi o precyzyjne informacje na temat konkretnie tego ipoda ale również, broń boże:P, nie obrażę się na inne propozycje. Nie dla wszystkich 1000zł to nic i wolą bardziej pozawracać dupę przed zakupem czegokolwiek w tej cenie:D. Doceniam że podzieliłeś się swoim zdaniem. Ten hifimen jest dla mnie ciekawy z jednego powodu, ma ceniony przetwornik, ale też stary jak świat i jest technicznie i pod każdym innym względem zacofany. Jakość dźwięku, poziom odwzorowania, jest raczej dyskusyjny, patrząc po wykresach, będzie rysował swój charakter, ja chce słuchać muzyki a nie grajka, ma być przezroczysty. Poza tym, wydając 1000zł chciałby to poczuć... :D Dźwięk ma być perfekcyjny, zrównoważony, szczegółowy, przestrzenny, z dobrą separacją, żeby każdy dźwięk był ucztą dla uszu.

  • Gość
27-05-2014, 12:06
"Jeśli tak to daj znać na priv. to mogę uczynić taki wpis dla Ciebie , poprosze jeszcze Kabaka on ma ostatnio wenę na pisanie to też może coś takiego dla ciebie sklecić :-))))))"

Takiego wpisu nie popełnię bo to by się kłóciło ze zdrowym rozsądkiem i z moim pojmowaniem audio. ;) Ale do rzeczy. Jarmil - piszesz o ipodzie i tak dalej ale co z końcówką toru? Wzmacniacz wzmacniaczem, źródło źródłem, poza transportowaniem i wzmacnianiem sygnału, czynieniem go ogólnie lepszym i piękniejszym, te elementy toru nadają swojej barwy, ale tego zrównoważenia i reszty co pisałeś nie poczujesz bez odpowiednio dobranej do toru i swoich wymagań końcówki toru. Przynajmniej to jest moje subiektywne zdanie. Ja siedzę ostatnio na BP i wszystkei testy słuchawek u mnie goszczących na nim wykonuję i sygnatura jest skrajnie różna w zależności od słuchawek (to żadna nowość, Hameryki nie odkryłem). Dużo rzeczy ma na to wpływ poniekąd. nie chcę tu żeby ktoś uznał że ja tu robię jakąś reklamę ostatnio pewnej firmie, ale słyszałem słuchawki które odpowiadają temu opisowi który podałeś, i w dużej mierze to właśnei od słuchawek to zależało, bo na innych tego nie było nawet często w połowie. Wiadomo że wszystko zależy też jak to się zgra itd, ale nie wyciągniemy z takich CAL! szczegółowości i piękna brzmienia Orfeusza tylko dlatego że podniepniemy je do wzmacniacza za 10 000, np i w drugą stronę podobnie - słuchawki klasy hi end stracą z gównianym wzomcnieniem czy transportem.

"Dźwięk ma być perfekcyjny, zrównoważony, szczegółowy, przestrzenny, z dobrą separacją, żeby każdy dźwięk był ucztą dla uszu." - to co piszesz jest znamionem dźwięku hi endowego - szczególnie perfekcja i zjawiskowa separacja, oddawanie realizmu dźwięków, umiejscowienie pewnych dźwięków na scenie, ich jakby naturalny porządek na tej scenie i jeszcze kilka innych rzeczy. Ciężko te efekty uzyskać z takich śmiesznych urządzeń, a pod takei smieszne urządonka za parę złotyh zazwyczaj ciężko podpiąć zacną końcówkę toru, obojętnie czym ona miałaby być, bo zacna końcówka stawia sobie zazwyczaj wysokie wymagania. Żaden grajek nie bedzie przezroczysty całkowicie itd, tak jak mój BP nie jest kresem marzeń audiofizlizmu absolutnego. Taki BP podbija bas dla słuchawek z górkami na impedancji ale cechy HD800 np zostały zachowane całkowicie i testy u mnie zgadzają sie z opiniami innych, także z tymi barwami to jest róznie.  Piszę to bo widzę że szukasz takiego dźwięku jak ja, i taki dźwięk wydobywają się z siebie np HD800 właśnie choć taniej też się da, ale nie tak dobrze. Podpięte do mniej lub bardziej odpowiedniego wzmacniacza, spełniające jakieś tam warunki dla nich przewidziane. Co chcę powiedzieć, nie patrz do końca na te wykresy itd, spróbuj potestować, różnie naprawdę to bywa z tym dźwiękiem, ale wiem że dźwięk z opisu takiego jak mówisz, to z tych śmiesznych urządzonek tak niskiej klasy zwyczajnie często się nie wydobywa. Nie mówię że pewna przejrzystość i hi endowość jest nie do uzyskania na tańszym pułapie no ale jak tak formułujesz - perfekcyjny, uczta dla uszu...

Dobra nie spamuję bo to zakładka stereo a ja o słuchawkach znowu :) Zaraz mnie zmoderują...

  • Gość
27-05-2014, 12:17
Nie wiem czy po prostu nie wycelowałeś w zły pułap i w złą firmę właśnie jak to brodacz już raczył dać do zrozumienia. A odtwarzacze Fioo, iBasso i kilka innych? Coś mieć konkretnie do czegoś, bo jak coś jest do wszystkiego to chyba raczej do niczego - jakieś tam szczątkowe moje niewielkie doświadczenie tak mi podpowiada. Ogólnie apple to ani mi zimny ani gorący, więc jesli chodzi o miłość do konkretnych firm to raczej też jestem neutralny, nie mówię nic żeby uszczypnąć, nawet dźwięk lubię najbardziej neutralny (no naturalny do kompletu też nie zaszkodzi) ;)

  • Gość
29-05-2014, 15:42
Chodziło o nakreślenie górnej granicy, wskazówki czego oczekuje, ażebyście mi podali coś co najlepiej by sie do tego zbliżało w kwocie 1000zł, w kategorii źródła. Co do końcówki toru, to mam świadomość tego co piszesz, kiedy będzie "przezroczyste", zrównoważone, detaliczne źródło, nie będzie problemu z doborem reszty.. preferuje bardziej otwartego audio technica, czy k550, k612pro.. tylko w formie jakiś pchełek/dokanałówek :D i fajnie jakbyście coś doradzili do 700zł, czyli w sumie mam do przeznaczenia 1700zł na odtwarzacz i słuchawki. Na razie zdecydowałem się kupić przetworniki ze wzmacniaczem słuchawkowym ifi idsd. Zakup odtwarzacza przekładam do przyszłego miesiąca i z chęcią wysłucham waszych propozycji. Słuchałem tego ipoda i nie zachwycił mnie specjalnie... ale jeszcze go nie skreślam, czekam na opinie również o nim.

  • Gość
29-05-2014, 15:43
ps szukam takiej BP przenośnej w kwocie 1000zł :D

  • Gość
29-05-2014, 15:57
Zaznaczam jeszcze że nie zamierzam kupować niczego przed przesłuchaniem, także wasze opinie/propozycje nie mogą mi zaszkodzić, czy jakoś zmylić, doprowadzić do złego wyboru. ;) Możecie jedynie pomóc. Bo i tak osobiście zweryfikuje czy mi odpowiada czy nie. Pytam bo sam nie mam dużego doświadczenia z takim sprzętem.