Audiohobby.pl

Powlekanie membran.

josef

  • 536 / 5895
  • Ekspert
03-06-2008, 18:54
>> norbert101, 2008-06-03 12:05:35
..... rozpuszczam 50 gram na pół słoiczka od majonezu dekoracyjnego winiary średniego

hehe - niezła miarka - a ile to będzie słoików po majonezie babuni hellmansa, mały słoiczek  ;)?

norbert101

  • 17 / 5891
  • Nowy użytkownik
03-06-2008, 19:51
po majonezie babuni nie nadaje się - tylko winiary - można poeksperymentować z hellmansem bez babuni ale nie ręcze za efekty

perhes

  • 20 / 5760
  • Użytkownik
28-07-2008, 01:56
A co z malowaniem membrany tylko w jakichś obszarach lub w różne wzory?

Cytat z innego, popularnego w Polsce, forum audio (ARGOS, 4 Gru 2007, 13:29)

"W impregnacji Rehdeko chodzi nie o sztywność , tylko o redukcję fal stojących w membranie. Do tego wystarczy w kilku miejscach zmienić szybkość rozchodzenia się fal, zmieniając sztywność membrany. W Scan Speakach z serii Revelator służą temu przetłoczenia na membranach, w Rehdeko impregnacja. Bardziej istotne jest gdzie się pomaluje niż czym i w jakiej ilości, a na masę drgająca to wszystko pozostanie raczej bez istotnego wpływu."

Link do patentu z tym związanego:
http://www.freepatentsonline.com/4100992.html

W załączniku foto kolumny Rehdeko z tak specyficznie pomalowanym wooferem.

Czy ktoś może eksperymentował w ten sposób?

(Też się noszę z zamiarem pomalowania membran w celach poznawczych)

BeerfaN

  • 1 / 5756
  • Nowy użytkownik
29-07-2008, 09:36
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam szanownych audioholików. Na długi czas odstawiłem hobby audio, ale szczęśliwie (dla mnie) powracam do świata muzyki.

Zaaplikowałem kiedyś po dwie warstwy werniksu damarowego błyszczącego na głośniki średnio i niskotonowe w kolumnach HGS120A, czyli...Altusach 120. Głośniki były na licencji pioneera, o ile pamiętam.

Co się zmieniło? Ano dźwięk zrobił się precyzyjniejszy. Chaos nieco opadł, dźwięk nabrał wyrazistości, zarazem mniej kłuł w uszy. Fajna sprawa z tym werniksem. Minusem było to, że głośniki grały nieco ciszej przez co wysokotonowiec wyszedł naprzód. Ale drobna korekcja tłumienia załatwiła sprawę.

pozdrawiam serdecznie
Bartek



perhes

  • 20 / 5760
  • Użytkownik
31-07-2008, 01:22
A jak z zawieszeniem górnym? nie rozpuszcza się, nie odlepi się od membrany?  :S