Audiohobby.pl

OS X - odtwarzace, konfiguracja, spostrzeżenia

misiekkb

  • 92 / 4417
  • Użytkownik
18-02-2014, 19:44
Primo monitory Appla to żenada, płacić 4 tysiące, za monitor, którego obraz jest warty NEC, Eizo, czy Delli z serii HM, które kosztują niecałe 2 tysiące złotych. Po drugie mocna karta graficzna do czego, gdyż wiele programów nie ma akceleracji GPU, jedynie co do obróbki video i do grafiki 3D, oraz cady dodatkowe zestaw instrukcji dla kart Fire/Quadrro. Do gier się OSX nie używa. Co do nowego maca pro jest to zabawka domowa, a nie sprzęt pro, sprzętem pro jest stary Mac Pro, które można kupić w różnych cenach, nawet taki Mac Pro 1.1 będzie bardzo dobrą maszyną do video czy grafiki 3D po odpowiednim upragdzie, ale trzeba uważać z jego kupowaniem, gdyż z niewiadomo jakiego źródła to się może okazać że sprzęt jest na skraju swego życia, jak chodził 24/7 na 100% swojej wydajności, jak to bywa w studiach filmowych czy muzycznych. Chyba że ktoś miał Maca Pro tylko żeby przerabiać grafikę w Photoshopie.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
18-02-2014, 20:21
Na alledrogo sporo jest pro 3.1, jeśli do grafiki 3D czy muzyki miałby wystarczać w zupełności to w sumie niewielki wydatek.

Sim1

  • 1829 / 5856
  • Ekspert
18-02-2014, 21:28
Mi w pełni wystacza mini na i5 (dysk wymieniony na SSD)... ale ja to ja więc nie dyskutuję by nie być takim co lepiej wie co kto inny potrzebuje :D.

Co do monitorów to jest jedno ale jeśli chodzi o to że "za drogie". Te monitory to również rozbudowane replikatory portów po thunderbolcie bo oprócz obrazu mają b. przyzwoite głośniki, b. przyzwoitą kamerę, 3xUSB (2.0 niestety), 1xgigaethernet, 1xfirewire 800 i złącze thunderbolt do dalszego podpinania w łańcuszku (daisychain) a dla laptopów dodaktowo zasilanie po magsafe... więc całkiem sporo w stosunku to normalnego monitora ale to wszystko warto wziąć pod uwagę jeśli mówi się, że są przesadnie drogie.

misiekkb

  • 92 / 4417
  • Użytkownik
19-02-2014, 01:42
Co do Maca Pro to tak jak napisałem zależy jak był używany, gdyż możesz kupić sprzęt, który kończy już swój żywot.
No i tak jak Ci prywatnie napisałem grafika 3D nie na Macu, można ale czy chcesz mieć rakiętę czy chcesz mieć sprzęt, który zakończy swoje zadanie, a nie że się wyłoży w 3/4 drogi.

Do muzyki, zależy to i Mac Mini się nada, zresztą jedna z lepszych konstrukcji Appla.

A monitor co z tego że relikant portów, jak obraz jego świeci jak supernowa, przez co nie nadaje dla grafików, fotografów  i cadarzy, jedynie co tylko do domowego użytku, do przeglądania weba, oglądania zdjęć i to wszystko, nawet na nim nie można długo siedzieć.

Zlote Ucho

  • 2690 / 5181
  • Ekspert
.....................................................................................................................................
Nikt nie powinien decydowac o NASZYCH wpisach, jesli - nie naruszaja oczywistych norm.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
26-07-2014, 11:28
Dzis sie przemoglem w swym lenistwie i instaluje wlasnie darmowy update systemu operacyjnego, czyli OS X Mavericks, jak bedzie jakas poprawa brzmieniowa to dam znac, chyba, ze mi sie system zle zainstaluje to wowczas dlugo znac nie dam ;\'))

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
26-07-2014, 12:25
Instalacja byla szybka i bezproblemowa ;\'))

iTunes pod Maverickiem gra chyba ciut pelniejszym dzwiekiem i z gora bardziej szlachetna (bez tendencji do nieprzyjemnych jaskrawosci na skopanych nagraniach, Duffy - Rockferry), albo takie mam jakies zwidy. Wrazenie jest jednak, ze mamy lepiej wypelnione brzmienie, zwlaszcza wokaliza (tutaj nie mam cienia watpliwosci ze jest wyraznie lepiej)...biorac pod uwage koszt upgrejdu, czyli zero zlotych, nie ma co narzekac.

itszwagier

  • 4 / -
  • Nowy użytkownik
12-08-2014, 21:42
A jak sytuacja z AirPlay? W teorii to jest Apple Loseless Audio Codec 44100 Hz, ale może ktoś ma porównanie kabel VS airplay? Nie chodzi mi tu o opóźnienia, a o jakość dźwięku, czy Wam przerywa, zniekształca momentami dźwięk?

Pytam, bo sam korzystam i różnie to bywa, ale może to być kwestia mojego sprzętu sieciowego (najtańszy router wi-fi), brak QoS itd.

itszwagier

  • 4 / -
  • Nowy użytkownik
12-08-2014, 22:21
Zarówno odbiornik jak i access-point mają tylko 802.11g, faktycznie może być \'wąsko\'.

Piopio(AS)

  • 89 / 3528
  • Użytkownik
27-08-2014, 23:10
Czy jest wśród kolegów ktoś ze Śląska z Mac mini i miałby ochotę wpaść do mnie żeby porównać Mac mini z moim transportem PC (karta PPA USB zasilana bateryjnie) na Daphile ? Zależy mi na odsłuchu u mnie bo znam swój system i będę w stanie zauważyć różnice.

pozdrawiam