Audiohobby.pl

Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.

daru

  • 61 / 5896
  • Użytkownik
13-01-2014, 01:09

>> ogorek
http://www.tx-team.de/product_info.php?products_id=34

Ile dałeś w sumie za to cacko i jak to zakupić

ogorek

  • 855 / 5233
  • Ekspert
13-01-2014, 11:02
>> daru, 2014-01-13 01:09:42

Opisałem wszystko prawie rok temu tutaj:

http://audiohobby.pl/topic/12/7484/1

Od roku nie zagładałem na tę stronę. Klikasz, wybierasz konfigurację, do koszyka, płacisz payPalem - tak jak wszędzie

Miałem nadzieję, że to staniało (ja płacilem 510 EUR). Ale jakoś widze drożej :O

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5233
  • Ekspert
13-01-2014, 11:13

http://www.tx-team.de/product_info.php?products_id=16

Ten Mikro PC z i3 i dyskiem 60 GB wychodzi 500 EUR

500,04 EUR
19 % VAT incl. excl. Shipping costs
Shipping time: 4-7 working days

Kiedyś oferowywali refruby WINDOWS 7 - za 25 EUR. Obecnie niestety nie :(
Powyższa konfiguracja to świat i ludzie na multimedialny serwer. Podłaczasz zewnętrzną macierz Synologi do rutera i zewnętrzny dysk USB do rutera i masz absolutnie bezgłośnie PC

Można też kupić mini PC:
http://www.tx-team.de/product_info.php?products_id=34

Z i3 i 4GB RAM bez dysku a dysk taniej na alledrogo ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Sim1

  • 1829 / 5857
  • Ekspert
13-01-2014, 16:43
Nie chciałbym się wpier... między wódkę a zakąskę... ale czy takie coś nie jest aby lepsze? ;)
http://store.apple.com/pl/buy-mac/mac-mini?product=MD387PL/A&step=config

tak, windows też można zainstalować jeśli ktoś baaardzo chce

... dobra już spadam, jakby co to mnie nie było :D

sebna

  • 72 / 4029
  • Użytkownik
13-01-2014, 19:15
A dlaczego miało by być lepsze? Oba to komputery klasy PC. Oba proponowane rozwiązania to ślepe uliczki ze względu na trudność podpięcia czystego prądu we własnym zakresie.

Dodatkowo Apple nie ma zaplecza w postaci softu :P

Jak ktoś nie zamierzam grzebać przy stronie sprzętowej, której poprawki są lwią częścią efektu to wtedy takie rozwiązanie oczywiście mają większy sens ale wtedy wolał bym jednak zostać przy transporcie CD bo da lepsze efekty.

Kraft

  • 448 / 5855
  • Zaawansowany użytkownik
14-01-2014, 10:35
Odkąd pecety zawładnęły umysłami audiofilów fora zamieniły się w istny kabaret. Kilka postów Sebny wystarczyło bym się niemal odtlenił ze śmiechu.

  • Gość
14-01-2014, 12:04
Ostatnio gdzieś czytałem że najlepiej z całego jakiegoś show audio zagrał zestaw którego transportem był laptop apple. Później fallow polecał gdzieś tego lapka beale. Chyba ten

http://store.apple.com/pl/buy-mac/macbook-air

sebna

  • 72 / 4029
  • Użytkownik
14-01-2014, 12:19
>> Kraft, 2014-01-14 10:35:06
Odkąd pecety zawładnęły umysłami audiofilów fora zamieniły się w istny kabaret. Kilka postów Sebny wystarczyło bym się niemal odtlenił ze śmiechu.

hehe ciesze się, że Ci poprawiłem nastrój :)

A co dokładniej Cię tak bardzo rozbawiło :)

>> Odkąd pecety zawładnęły umysłami audiofilów fora zamieniły się w istny kabaret

W moim przypadku to akurat na odwrót bo to PC były zawsze u mnie pierwsze audio hobby to tak przy okazji i od niedawna ;)

gutekbull

  • 498 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
14-01-2014, 12:27
Przecież to jest chore - cały ten świat Apple to jedno wielkie naciąganie.
Coś co jest warte ok. 2000zł sprzedają za 5000zł i wszyscy są zachwyceni ?!
No ,ale jak ktoś lubi , to ja nie będę się upierał ;-)
Swego czasu miałem telefon Appla i odżyłem jak go sprzedałem , a tak poważnie to ciągle wołał o kartę kredytową.

Panowie spróbujcie napisać coś co by mieściło się w temacie tego wątku ;-)

sebna

  • 72 / 4029
  • Użytkownik
14-01-2014, 13:32
Cena Appla jest z pewnością napompowana ale nie płacisz jedynie za logo bo jednak dostajesz za swoje pieniądze produkt unikatowy w swoim rodzaju ze względu na najwyższą jakość użytych materiałów zewnętrznych, ich spasowanie oraz całościowy design. Do tego dostajesz świetnej jakości ekran (bezcenne dla mnie) oraz no-nonsense customer service, który nawet i po upływie gwarancji wymienia uszkodzone lapki na nowe (znane mi przypadki).

Oczywiście pod wspaniałym ekranem oraz estetyką (która może się podobać lub nie) kryje się najzwyklejszy w świecie PC do tego na słabej platformie w postacie OSX dlatego ja osobiście nie mam czego szukać u Appla ale to co dla mnie jest jego słabością dla innych będzie jego siłą bo OSX to system który po prostu działa... ze swoimi wszystkimi ograniczeniami ale jednak działa i to do ludzi przemawia. Rozwiązanie, które działa bez potrzeby grzebania przy nim.  

Oczywiście do audio-pc jako dedykowany komputer do audio tylko zwykły PC ze względu choćby nawet na soft na tą platformę systemową.

Pozdro

gutekbull

  • 498 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
14-01-2014, 17:23
sebna=>
Co ty wygadujesz.
OSX to tak zwany "idiotsystem" dla ludzi którzy nie zauważyli ,ze komputery wkroczyły w ich życie.
W Applu oprócz opakowania nie ma nic wspaniałego.

zenek

  • 23 / 4218
  • Użytkownik
14-01-2014, 17:29
OSX to Unix.
Czy to system dla idiotów to zależy tylko od definicji "idioty".

Tomek

gutekbull

  • 498 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
14-01-2014, 17:40
Tak się to określa, podobnie było z tanimi aparatami fotograficznym - dla ludzi którzy nie bardzo chcieli się wysilić.
Naciskałeś i było zdjęcie, ale co i jak to już mało, istotne  ...............

A.H.

  • Gość
14-01-2014, 18:47
Używanie PC i Windows, a szcególnie używanie ich do muzyki, jest jak bzykanie brzydkiej baby, bez świadomości, że jest brzydka.


Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!

A.H.

  • Gość
14-01-2014, 19:11
A po przeczytaniu postu kolgi Sebna stwierdziłem, że fora internetowe są niczym Stepy Akermańskie, wersety Kabały i Księga Dzungli w jednym.

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!