Audiohobby.pl

Polska premiera flagowych słuchawek Focal Spirit Classic w Q21

Q21

  • 424 / 3194
  • Zaawansowany użytkownik
15-11-2013, 16:31
Polska premiera słuchawek Focal Spirit Classic w Q21

W najbliższych dniach w ofercie pabianickiego salonu Q21 pojawią się najnowsze, flagowe słuchawki Focal Spirit Classic.

Słuchawki Spirit Classic zostały zaprojektowane z myślą o audiofilach i melomanach.
Ciepły dźwięk w połączeniu z dynamiką przetworników wyzwoli  najwyższe doznania podczas słuchania muzyki, odkrywając jej wszystkie najskrytsze szczegóły. Słuchawki Spirit Classics zostały skonstruowane dla idealnego słuchania w domu. Przedłużony, wydajny bas, niezwykła szczegółowość w zakresie tonów średnich oraz liniowa góra tworzą czysty, otwarty dźwięk, a więc wszystko, czego można oczekiwać od Focal’a!
To wszystko słuchawki Spirit Classics oddają najlepiej, gdy są używane w domu, w stosunkowo spokojnym tle akustycznym. W takiej sytuacji nie ma potrzeby, aby przesadzonym basem maskować hałas otoczenia. Charakterystyka częstotliwości została więc ukształtowana odpowiednio dla mieszkania. W zakresie niskich częstotliwości Spirit Classics mają około 3dB mniej basu w porównaniu do Spirit One.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ MEMBRANY
Spirit Classic zrodził się z połączenia najnowszych osiągnięć w zakresie mikro-akustyki  z naszym legendarnym już doświadczeniem w projektowaniu przetworników wysokiej wydajności. Membrany tych słuchawek są wykonane z dwóch rodzajów materiału: mylaru i tytanu. Odpowiednie połączenie tych materiałów zapewnia im znakomitą lekkość, co zapewnia precyzyjne odtwarzanie najdrobniejszych szczegółów  z największą dynamiką.
Budowa membrany jest zgodna z filozofią "Spirit of Sound" FOCAL’a.  A więc: najniższa masa, maksymalna sztywność oraz właściwe tłumienie dla jak najbardziej realistycznej kontroli dźwięku..
Zaprojektowanie przegrody w Spirit Classics poprawia liniowość częstotliwości i gładkość tonów wysokich, których poziom wzrósł nieznacznie powyżej 2 kHz w stosunku do Spirit One. Pałąk i piankowe poduszki nauszne są idealnie dobrane, co daje  optymalny komfort  oraz zapewnia doskonałą izolację od otoczenia.

DOSKONAŁA IZOLACJA AKUSTYCZNA I WYSOKI KOMFORT
Pałąk i piankowe poduszki nauszne są idealnie dopasowane, co zapewnia optymalny komfort i doskonałą izolację od otoczenia.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY SPIRIT CLASSIC
- Bardzo dynamiczna, wierna reprodukcja muzyki
- Dopasowane 40 mm średnicy przetworniki
- Lekka membrana (86 mg w porównaniu do średniej na rynku 110 mg), co umożliwia większą szybkość jej ruchu i wpływa na dynamikę sygnału
- Sztywna,  mylarowo /tytanowa membrana, reprodukująca sygnał bez zniekształceń
- poduszki nauszne z pianki „z pamięcią”: optymalny komfort i izolacja akustyczna
- Niska impedancja 4 metrowego kabla OFC (miedź beztlenowa)
- Dodatkowy kabel z kontrolą zarządzania połączeniami do użytku z urządzeniami przenośnymi.

Cena detaliczna słuchawek została ustalona na poziomie 1495 zł.


Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
E-mail: q21@q21.pl
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21