Audiohobby.pl

Tanie, dobre wzmacniacze słuchawkowe

sandacz

  • 268 / 4350
  • Zaawansowany użytkownik
15-02-2015, 23:17
Powstała wersja 2.0 Nostromo Valentine. Cytuję za stroną producenta:

Zmiany w sekcji zasilania gałęzi + i - , Nowe niskoszumowe stabilizatory. Zmodernizowana sekcja przedwzmacniacza oparta na tranzystorach 2SK170. Testy odsłuchowe potwierdzają, obecnie wzmacniacz znacznie lepiej brzmi w zestawieniu z niskoomowymi słuchawkami niż wersja wcześniejsza, oczywiście nie tracąc nic z jakości współpracy z pozostałymi słuchawkami.

Jak myślicie, czy w przypadku T90, które jak wiadomo niskoohmowe nie są, zmiany też mogą być słyszalne, a jeśli tak to jakie?
SunDutch

szwagiero

  • 2239 / 5898
  • Ekspert
16-02-2015, 13:43
Sam się nad zenkiem zastanawiam bo ponoć gra lekko ciemno - mi by to pasowało. Z tego co wiem istnieje możliwość wypożyczenia, także można przekonać się samemu co w trawie piszczy :)

W tej cenie jak najbardziej polecam, słuchałem, choć bardziej skupiłem się na większym bracie - ZenON'ie. ZenEK natomiast ma jednak bardzo poważną firmową konkurencję w swojej cenie - Shiit Magni, mały, mocarny wzmacniaczyk który gra bardzo równym, stonowanym dźwiękiem, z dobrym wypełnieniem. Niestety nie jest dostępny w Polsce, trzeba szukać używanego albo sprowadzać jakoś ze Stanów.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
16-02-2015, 15:11
Sam się nad zenkiem zastanawiam bo ponoć gra lekko ciemno - mi by to pasowało. Z tego co wiem istnieje możliwość wypożyczenia, także można przekonać się samemu co w trawie piszczy :)

W tej cenie jak najbardziej polecam, słuchałem, choć bardziej skupiłem się na większym bracie - ZenON'ie. ZenEK natomiast ma jednak bardzo poważną firmową konkurencję w swojej cenie - Shiit Magni, mały, mocarny wzmacniaczyk który gra bardzo równym, stonowanym dźwiękiem, z dobrym wypełnieniem. Niestety nie jest dostępny w Polsce, trzeba szukać używanego albo sprowadzać jakoś ze Stanów.
Na prawdę ten Magni taki dobry? Lepszy niż Asgard? Bo Asgard jakoś mnie nie ujął..

szwagiero

  • 2239 / 5898
  • Ekspert
16-02-2015, 15:18
@Synthax - nie wiem czy AŻ taki dobry, po prostu dobry, a w swojej cenie powiedziałbym że na razie nic lepszego nie słyszałem. Asgarda nie słuchałem, z Shiita miałem na testy Lyr'a 2, poza tym słuchałem Vali i Mjolnira. Niestety żaden inny Shiit też mnie nie ujął, a już na pewno w stosunku cena-jakość, natomiast Magni jak najbardziej, tak samo jak ich tani dac czyli Modi.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
16-02-2015, 15:32
@Synthax - nie wiem czy AŻ taki dobry, po prostu dobry, a w swojej cenie powiedziałbym że na razie nic lepszego nie słyszałem. Asgarda nie słuchałem, z Shiita miałem na testy Lyr'a 2, poza tym słuchałem Vali i Mjolnira. Niestety żaden inny Shiit też mnie nie ujął, a już na pewno w stosunku cena-jakość, natomiast Magni jak najbardziej, tak samo jak ich tani dac czyli Modi.

Ciekawe jak Magni ma się do O2.

szwagiero

  • 2239 / 5898
  • Ekspert
16-02-2015, 15:37
@Synthax - nie wiem czy AŻ taki dobry, po prostu dobry, a w swojej cenie powiedziałbym że na razie nic lepszego nie słyszałem. Asgarda nie słuchałem, z Shiita miałem na testy Lyr'a 2, poza tym słuchałem Vali i Mjolnira. Niestety żaden inny Shiit też mnie nie ujął, a już na pewno w stosunku cena-jakość, natomiast Magni jak najbardziej, tak samo jak ich tani dac czyli Modi.

Ciekawe jak Magni ma się do O2.

Miałem O2 ale dość dawno temu, Magni jest dużo mocniejszy od O2, gra też z większym wykopem i lepszym wypełnieniem, trochę ciemniej i z lepszą moim zdaniem barwą, O2 jest lekko wyprany z "emocji i barwy", szary z nieciekawą górą pasma.

Prrogu

  • 137 / 3755
  • Aktywny użytkownik
16-02-2015, 19:39
Czyli magni mógłby mi zagrać z 880 :) Tylko gdzie dorwać do odsłuchu, ktoś tam gdzieś sprowadzał.

Zenka można wypożyczyć i jak mi lampa nie podpasuje to pewnie będzie trzeba spróbować. Obydwa wzmacniacze wychodzą o wiele taniej niż sensowna konstrukcja lampowa.

Perul

  • 246 / 4365
  • Aktywny użytkownik
19-02-2015, 14:58
Sam się nad zenkiem zastanawiam bo ponoć gra lekko ciemno - mi by to pasowało. Z tego co wiem istnieje możliwość wypożyczenia, także można przekonać się samemu co w trawie piszczy :)

W tej cenie jak najbardziej polecam, słuchałem, choć bardziej skupiłem się na większym bracie - ZenON'ie. ZenEK natomiast ma jednak bardzo poważną firmową konkurencję w swojej cenie - Shiit Magni, mały, mocarny wzmacniaczyk który gra bardzo równym, stonowanym dźwiękiem, z dobrym wypełnieniem. Niestety nie jest dostępny w Polsce, trzeba szukać używanego albo sprowadzać jakoś ze Stanów.

Słuchałeś ZENka (pierwszego) obecnie jest ZENek UNO, który jest lepszy technicznie - przede wszystkim ma szerszą scenę i lepszą separację. Co do mocy to jest bez zmian. Do wysokoomowych nadaje się lepiej niż Magni, bo ma sporo wyższe napięcie zasilania -z 600 omowymi DT990 nie było problemu.
Z wymagającymi niskoomowymi (orto) rzeczywiście Magni lepiej się sprawdzi ze względu na dwustopniowe wzmocnienie.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
19-02-2015, 17:04
ma ktoś zdjęcia ZENka w środku? Czy może ładnie zagrać z Orto 60ohm? 98dB

sandacz

  • 268 / 4350
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2015, 20:50
Może ktoś słuchał tego:
http://allegro.pl/show_item.php?item=5214593266
I czy to w ogóle sprzęt nadający się do tego tematu.
Kiedyś testowałem, jednak nie było różnicy między dziurką cedeka - ale wtedy miałem wszystko inne, np. Grado. Teraz jestem ciekaw czy to byłby dobry partner dla Tesli i wyraźna różnica między Nostromo.
SunDutch

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
05-04-2015, 15:53
ma ktoś zdjęcia ZENka w środku? Czy może ładnie zagrać z Orto 60ohm? 98dB
Zdjęć wnętrza nie robiłem. Ale co by tam nie siedziało to jest to drugoplanowe. Exterior jest bardzo solidny.
Nieważny środek, ważny jest exterior :-P
Z tą skrupulatnością nadajesz się na moderatora.
Tyle, że tu chodzi o subtelne różnice: otóż porządek we wnętrzu nie interesuje mnie, ale to jakie elementy tam są, to już tak.

Wesołych Świąt!

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
05-04-2015, 21:49
P.S. Zamieszczone cytaty i fotografie są zupełnie przypadkowe a ich wybór całkowicie losowy.
Oj, to całe szczęście, bo jeszcze by ktoś tę wypowiedź wziął w całości na poważnie i autor wyszedłby na głupka. A tak to tylko w mamy w pełni zrozumiałe gaworzenie wywołane pewnie nagłym wzrostem ilości tioli w organizmie zatrutym metalami ciężkimi.

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
05-04-2015, 22:53
Rumburak, a sprawdzałeś co gra lepiej? Bo ja tak. Wolę druty niż te pożal się Boże ścieżki na adapterach. Przekrój marny i mało powtarzalny, ścieżki długie, bo pozakręcane. Jakieś zalety tych adapterów są?

Nie wiem po co zestawiać posty, które dzieli prawie 7 lat. Może ja po prostu zmieniłem zdanie w ciągu ostatnich 7 lat, albo te kondensatory nie są na odsprzęganiu zasilania przy chipach? Poza tym mam nadzieję, że resztę Wielkanocy (nie licząc tego tutaj na forum) spędziłeś tak przyjemnie jak ja, bo moje Święta spełniły się w każdym oczekiwanym wymiarze. Życzę tego samego.

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
06-04-2015, 21:58
Kulki z lutowia pokazują wyraźnie, że lut się nie rozpłynął - jest to nagminny błąd u początkujących.
Na tych układach tak właśnie wychodzą luty. Jak są zimne, to układ trzeszczy ze względu na duże wzmocnienie w otwartej pętli. Sorry, ale początkujący w lutowaniu to ja byłem 25 lat temu. Zapraszam do mnie na oględziny lutowania tego samego scalaka przez uznany autorytet ze świata audio, bo dziwnym zrządzeniem losu ktoś zlecił grzebanie w SP komuś innemu zamiast mnie.

mikolaj612

  • 347 / 3598
  • Zaawansowany użytkownik
06-04-2015, 23:04
Nie demonizujcie cyny bez ołowiu bo normalnie tym się da lutować.
Mam koło domu Relpol S.A.

Robią przekaźniki, lutują itp.
W domu mieszka ze mną gł. inżynier i jak widzi takie luty jak na zdjęciach SP / BP to mówi, że taki człowiek przez tydzień by tam nie pracował jeśli w taki sposób lutowałby przekaźniki itp.
Podobnie mówi moja mama, która przeprowadzała szkolenia w zagranicznych filiach tejże firmy.

Baa moja mama mówi, że ja nie do końca lutowanie ogarniam a robię SMD, BGA czy lutuję nawet 0402 w sporych ilościach jak trzeba, cyna mi nigdy nie sprawiała większych problemów.

Kiedyś mój dobry znajomy, elektronik i kierownik serwisu PC jak zobaczył SP to się zapytał czy naprawdę ktoś to kupuje, bo myślał, że go wkręcam. A to facet co na co dzień tłucze BGA hurtem w lapkach itp.

A i Majkel jak chcesz to się obrażaj, ja po prostu piszę jak to jest. Ja nie wiem czy 10 lat temu tak niedbale lutowałem jakieś najprostsze śmieci.