Audiohobby.pl

Shure 846

fallow

  • 6457 / 5853
  • Ekspert
19-05-2013, 11:59
Pewnie juz gdzies mowilismy ale i Shure dolozylo do oferty nowe IEMy za ponad tauzen baksow.
Dokladnie za 1400 zielonych a za jedyny tauzen w przedsprzedazy :)


fallow

  • 6457 / 5853
  • Ekspert
19-05-2013, 12:01

Rolandsinger

  • 2894 / 5884
  • Ekspert
19-05-2013, 12:06
Czekać tylko aż AKG przywali 7 tysi za K801 albo Senn 10 kawałków za HD900.

Potwierdza się podstawowa zasada w biznesie: sprzedaje się po najwyższej cenie, jaką konsument jest gotów zapłacić. Audiofil dużo może, gdyż audiofilia niczym nie różni się od takich dziedzin jak moda wielkich projektantów czy dbanie o ciało u kobiet za pomocą kremów np. za 1 500 zł. To wszystko opiera się tylko i wyłącznie o emocje. Audiofile to w ogóle są osobnicy bardziej androgyniczni, żeby nie powiedzieć metro w sensie psychologicznym. Konstytutywna wrażliwość i labilność emocjonalna predysponuje ich do intensywnego przeżywania muzyki, a biorąc pod uwagę fakt, iż audiofile najczęściej nie posiadają talentu muzycznego, usiłują to jakoś rekompensować poprzez celebrację, uświetnianie swojej egzaltacji związanej z muzyką, która przejawia się w postaci wydawania kompletnie irracjonalnych kwot na urządzenia niczym nie różniące się od innych, wielokrotnie tańszych.

 

Powyższe konstatacje nie są wcale pejoratywne - dla jasności - w końcu wszyscy artyści są gejowaci - a jakże ich kochamy!  




____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

aallen

  • 651 / 5333
  • Ekspert
19-05-2013, 23:05
Warto dodać bo może nie każdy jest świadom. Shure nie tworzy słuchawek skierowanych na rynek polski. Polska to tylko dodatek. Gdy weźmiemy na warsztat przeciętnego niemieckiego obywatela z pensją 2000 euro na ręke tudzież norweskiego z pensją 3500 euro na ręke i wyjdzie na to że sprzęt wcale tak drogi nie jest. Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia

walkman6

  • 333 / 5764
  • Zaawansowany użytkownik
20-05-2013, 08:21
Zgoda, ale spójrz na ceny z przed 10 - 15 lat. Wtedy zarobki w/w nacji nie były wiele mniejsze, a za to ceny słuchawek tak.

rms.pl

  • 365 / 5359
  • Zaawansowany użytkownik
20-05-2013, 08:48
tutaj garść informacji o nowych Shurach 846
http://rms.pl/audiofilskie/profesjonalne/shure-se846

Pozdrawiam RMS
www.sklep.rms.pl

fallow

  • 6457 / 5853
  • Ekspert
20-05-2013, 09:17
Dzieki za garsc informacji ale jest w nich niestety blad. Shure SE846 nie sa wcale trojdrozne. To zwrotnica jest w nich trojdrozna. Sluchawki sa jednodrozne. Nie wiem czy to sie zmienilo ale poki co w swiecie "wielkich" marek armaturowych IEMow jedyna wiecej niz jednodrozna konstrukcja byly a moze i dalej sa UE Triple.fi 10 Pro.

Co do cen kiedys i dzis oraz dostepnposci - mysle, ze to nie ma osoby ktora nie zdaje sobie sprawy, ze Shure oraz Senn, Beyer i inni nie celuja w polski rynek a swiatowy. Toz to oczywista oczywistosc :)) Tak samo swoje produkty sprzedaja rowniez w znacznie biedniejszych krajach niz Polska.

Sim1

  • 1829 / 5847
  • Ekspert
20-05-2013, 14:09
Fallow, rozwiń trochę temat trójdrożnej zwrotnicy i pozostałych elementów bo nie za bardzo rozumiem tę trójdrożną jednodrożność :).

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
20-05-2013, 14:16
To może ja rozjaśnię :)

Trójdrożna trójdrożność polega na tym, że masz 3 niezależne dźwiękowody, po jednym dla każdego przetwornika, a dźwięk jet "miksowany" dopiero w kanale słuchowym, wpada natomiast do niego "podzielony". Obecnie taka trójdrożnosć jest realizowana głównie w słuchawkach customowych np. polskich spiral-ear.

Natomiast jednodrożna trójdrożność to nic innego pasmo "pokrojone" zwrotnicą, ale wpadające do ucha i tak przy pomocy jednego otworu. W załączniku SE535 dla przykładu.

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
20-05-2013, 15:23
A Triple.Fi są faktycznie dwu-drożne.

Sim1

  • 1829 / 5847
  • Ekspert
20-05-2013, 17:24
Jak dla mnie to niepotrzebne komplikowanie sprawy.
Jeśli zwrotnica dzieli pasmo na n rozłącznych przedziałów i każdy z przedziałów odtwarzany jest przez 1 lub więcej dedykowanych przetworników to niezależnie od tego ile w sumie tych przetworników jest i jak za nimi dźwięk się miesza jest to dla mnie układ n-drożny... i równocześnie w paśmie mamy n-1 "szwów" między pasmami, lepiej lub gorzej zaprojektowanych ;).

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
21-05-2013, 12:38
Dla mnie to nic innego jak ideologiczne uzasadnianie wyższych cen. Nasze słuchawki są TRUE n-drożne dlatego chcemy za nie więcej :-) Ponadto w takich customach zapewne łatwiej jest odprowadzić każdy dźwiękowód oddzielnie niż robić specjalną komorę poprzedzającą wyjście. W słuchawkach uniwersalnych natomiast trzeba zachować uniwersalny rozmiar kołnierza pasujący do różnych końcówek stąd pasmo łączone jest przeważnie jeszcze przed "wpadnięciem" do kanału słuchowego. Takie Triple.Fi są "inne" i już pojawia się problem z dopasowaniem końcówek z innych słuchawek. Reszta jest natomiast w pełni uniwersalna i bardzo dobrze!

W naturze nigdzie nie występuje coś takiego jak dźwięk docierający do ucha "w kawałkach", nawet n-drożne kolumny odbieramy całościowo jako pełne pasmo.

____________________________________________________________________________

"Ja umiem a wy musicie bulić. Tak już ten świat jest skonstruowany.

Oczywiście nie musisz u mnie , masz pełne pole do popisu.

Ale i tak u kogoś czy gdzieś wydasz.

I mniej lub bardziej humanitarnie będziesz wybzykany przez wszystkich w kolejce zwanej cena."

Radical

  • 721 / 5186
  • Ekspert
21-05-2013, 13:13
Cholewcia no niebagatelne sumy sobie zaczynaja zyczyc. Zarabiam nie najgorzej i do tej pory moglbym sobie pozwolic na zakup topu uniwersali (1500zl) ale teraz? Rozumiem ze do takich sluchawek to ponizej ak120 nie powinno sie zblizac. Dochodzimy w ten sposob do 10tys w sprzecie przenosnym?!moze jeszcze jakis wzmak RSA, kosmiczny interconnect , a w drugiej kieszeni smartfon za 3 tys i wsiadajac do swojego auta bede podwajal jego cene

Radical

  • 721 / 5186
  • Ekspert
21-05-2013, 13:19
>> aallen, 2013-05-19 23:05:09
Warto dodać bo może nie każdy jest świadom. Shure nie tworzy słuchawek skierowanych na rynek polski. Polska to tylko dodatek. Gdy weźmiemy na warsztat przeciętnego niemieckiego obywatela z pensją 2000 euro na ręke tudzież norweskiego z pensją 3500 euro na ręke i wyjdzie na to że sprzęt wcale tak drogi nie jest. Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia
__________________

Niby tak, ale jeśli ten trend podnoszenia cena się utrzyma to nawet niemca i norwega nie będzie stać na takie słuchawki za kilka lat.

fallow

  • 6457 / 5853
  • Ekspert
21-05-2013, 13:34
Nie chce rozpetac dyskusji nt. czy powinno czy nie sie tak robic i dlaczego - poniewaz nie czuje sie na silach - nie mam odpowiedniej wiedzy o akustyce IEMow. Na pewno wiecej wiedzialby Getz z dawnego forum mp3store. To czlowiek encyklopedia.  Wiem jedno to nie sa kolumny i jednak projektowanie akustyki sluchawek jest troche inne (porownania do natury). Wielodroznosc stosuje od  lat np. tak uznana firma w dziedzienie IEMow jak ACS.