Audiohobby.pl

Ranking polskich wzmacniaczy słuchawkowych

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
14-05-2015, 08:27
RS2 i RS1 o mają o dziwo inne upodobania co do wzmacniacza. Jeśli ma być po taniości to mnie RS2i satysfakcjonowały już z Little Dot mkI. RS1 najlepiej zaś wypadały z PS Audio GCHA. Bardzo mile też wspominam WBA Grand Twina jeśli chodzi o polskie produkty.

sir.jax

  • 241 / 3806
  • Aktywny użytkownik
14-05-2015, 08:53
Znajomy do którego będę się wybierał na odsłuch Grado RS2 napędza je wzmakiem Woo Audio 6 SE, a to już klasa i cena :)
Ciekawe jak wypadną na nim RS1?
Zabieram ze sobą majkelowy Moonlight, żeby obadać jak z nim zagrają RS2, Espressivo zabierać już nie będę, bo może zabraknąć czasu.
:D
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
14-05-2015, 09:55
mnie wyszło że czasem wolałbym RS1, a innym razem RS2 po tym co przeczytałem :)
Wersja skrócona mojej recenzji jest taka: RS1 bardziej się docenia, a RS2 bardziej lubi. :) Trzeba tylko mieć na uwadze, że nowa seria e to inna dźwiękowa bajka, gdzie RS1e to podobno niezła wtopa. RS2e mają mniejszy (stary?) przetwornik. Zostaje jeszcze rozważyć PS500 i PS500e.

Moim skromnym zdaniem nawet BP gra lepiej z Grado (miałem PS1000 jako ostatnie) niż WA6 SE z wypasionymi lampami (miałem w domu prawie rok z mnóstwem lamp i nawet go lekko zmodyfikowałem). Headonic przypasuje do wszystkiego. ;) W ostatnich miesiącach zmieniłem politykę brzmieniową wzmacniaczy, odchodząc od "technicznej" szkoły grania, ale bez tracenia pozytywnych zdolności analitycznych.

P.S. jeśli któreś zdanie jest zbyt reklamowe, to proszę o raport lub wycięcie.

sir.jax

  • 241 / 3806
  • Aktywny użytkownik
14-05-2015, 10:11
mnie wyszło że czasem wolałbym RS1, a innym razem RS2 po tym co przeczytałem :)
Wersja skrócona mojej recenzji jest taka: RS1 bardziej się docenia, a RS2 bardziej lubi. :) Trzeba tylko mieć na uwadze, że nowa seria e to inna dźwiękowa bajka, gdzie RS1e to podobno niezła wtopa. RS2e mają mniejszy (stary?) przetwornik. Zostaje jeszcze rozważyć PS500 i PS500e.

Moim skromnym zdaniem nawet BP gra lepiej z Grado (miałem PS1000 jako ostatnie) niż WA6 SE z wypasionymi lampami (miałem w domu prawie rok z mnóstwem lamp i nawet go lekko zmodyfikowałem). Headonic przypasuje do wszystkiego. ;) W ostatnich miesiącach zmieniłem politykę brzmieniową wzmacniaczy, odchodząc od "technicznej" szkoły grania, ale bez tracenia pozytywnych zdolności analitycznych.

P.S. jeśli któreś zdanie jest zbyt reklamowe, to proszę o raport lub wycięcie.
Czy PS500 to lepsza szkoła niż RS1e czy RS2e, może bliżej im do PS1000 ?
:)
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
14-05-2015, 10:44
PS500 są gęściejsze i ciemniej grające od RS1, nie "gwiżdżą".