Audiohobby.pl

Custom IEM dynamiczne ?

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
28-12-2012, 11:52
Co sądzicie o IEM'ach dynamicznych?

Wpadły mi w oko mg5pro i mg6pro

http://www.mcssl.com/store/futuresonics/mg5pro-ear-monitors-brand-personal-monitors-clear
http://www.futuresonics.com/FSmg6proearmonitors.html


Podobno używają tego ... Sting, U2, Madonna, T. Jones, A. Keys, J. Lopez, R.H.C.P., Rihhana, Shakira... i już mi się nie chce dalej wskazywać ;)

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
28-12-2012, 12:05
Kto uzywa to wiesz, UE czy JH lub Westone lub ACS tez maja swoje listy, jakie to ma znaczenie :))

Zawsze mi sie podobalo za to jak FS dumnie pisza na swojej stronie: "• 100% Armature & Crossover Free Technology"

Po czasie kiedy uzytkowalem customy moge od siebie dodac, ze w ogole nie preferuje tego rodzaju sluchawek z nastepujacych powodow: sa bardziej wrazliwe na uszkodzenia niz uniwersalne, trzeba o nie bardziej dbac i wiecej uwagi poswiecac na konserwacje, wraz z uplywem czasu (co skutecznie pomija sie na stronach pro-Customowych) ksztalt ucha sie zmienia i wycisk malzowiny na podstawie ktorego zrobiono odlewy nie pasuja juz tak dobrze jak na poczatku, niektorzy twierdza ze co 2 lata powinno sie ponawiac wycisk. Dodatkowo trudnosci z odsprzedaza wiazace sie z kosztami reshellingu dla nowego uzytkownika.... Mozna sobie kupic uniwersalne a po prostu zrobic personalizowane odlewy zastepujace tipsy zakladane na tulejke. Rowniez w PL mozna to zrobic.

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
28-12-2012, 12:10
Kształt czego się zmienia, bo mnie, kolokwialnie rzecz ujmując: zmiażdżyłeś tą wiadomością?

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
28-12-2012, 12:19
Co 6 lat każda komórka twojego ciała jest zastępowana nową. I każda tkanka po tym czasie, a nawet znacznie krótszym ma inny kształt.


____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
28-12-2012, 12:25
Koledzy. Na studiach mnie uczyli, że odcisk ucha jest jak odcisk linii papilarnych.

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
28-12-2012, 12:42
Asmagus, ucha w sensie malzowiny moze tak - nie mam pojecia, mnie o tym nie uczono, ale na pewno nie kanalu sluchowego - a to jest sprawa istotna w customych IEMach. Wystarczy ze schudniesz lub przytyjesz kilka kilogramow i juz jest zmiana. To ta czesc wchodzaca do kanalu jest wlasnie "najbardziej newralgiczna".


http://www.westone.com/hhc/index.php/earpieces-and-the-ear/about-impressions

Cypis

  • 2479 / 5038
  • Ekspert
28-12-2012, 12:47
>> asmagus, 2012-12-28 12:25:50
>> Koledzy. Na studiach mnie uczyli, że odcisk ucha jest jak odcisk linii papilarnych.

Być może w danym momencie jest niepowtarzalny. Ale na 100% zmienia się z czasem. Starszym ludziom rosną uszy. Zauważyłeś? A skoro tak, to kształt na pewno nie jest zachowany.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
28-12-2012, 12:52
>> fallow, 2012-12-28 12:05:35
Po czasie kiedy uzytkowalem customy moge od siebie dodac, ze w ogole nie preferuje tego rodzaju sluchawek z nastepujacych powodow: sa bardziej wrazliwe na uszkodzenia niz uniwersalne, trzeba o nie bardziej dbac i wiecej uwagi poswiecac na konserwacje(...)


Dla mnie to jest największą ich wadą przekreślającą ich dalsze użytkowanie. Obchodząc się z nimi jak z jajkiem, serwis raz na rok to normalka. Do tego nie użyjesz ich gdy temperatura spadnie poniżej zera, nawet najmniejsza ilość wilgoci jest dla nich zabójcza. Uniwersalne Westone\'y nosiłem podczas mrozów, deszczu, sniegu i nic ich nie ruszało. Customy psują się na samą myśl o spacerze przy takich warunkach atmosferycznych. Niestety, w tym wypadku rewelacyjne brzmienie nie jest w stanie wynagrodzić ich awaryjności i delikatności.

Grado przy awaryjności IEM wydają się być pancerne i niezniszczalne.

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
28-12-2012, 12:54
Odpowiadasz na wpis
 >> -Pawel-, 2012-12-28 12:52:27
Grado przy awaryjności IEM wydają się być pancerne i niezniszczalne.

---

Jako jeden z wiekszych fanow Grado jestem zmuszony w tym wypadku w 100% zgodzic sie z moim przedmowca :)) Grado to Panzer produkt w tym wypadku.

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
28-12-2012, 13:31
Ja swoją przygodę z Westonami skończyłem na numerze 1, zastanawiałem się nad 2 a tu widzę już numer 3 i 4.

Może faktycznie lepiej jakieś uniwersalne słuchawki z odczepianym kablem (rozsypujący się kabel to była zmora Shure 530)

Trzeba uważać, bo monitory dla muzyków/wokalistów mają mocno wyeksponowany środek ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
28-12-2012, 13:49
>> ogorek, 2012-12-28 13:31:02
Ja swoją przygodę z Westonami skończyłem na numerze 1, zastanawiałem się nad 2 a tu widzę już numer 3 i 4.


Odsłuchiwałem ostatnio numeru 4 z odczepianym kablem, a następnie 3 ze stałym. Szczerze mówiąc nie widzę najmniejszego sensu wydawania takiej gotówki na te wynalazki. Są wygodne w podróży i trwałe w użytkowaniu, jednak dźwiękowo prezentują sobą poziom słuchawek nausznych z najniższej półki. Najlepszy stosunek jakości do ceny mają w mojej opinii Brainwavz B2. Różnica jakościowa pomiędzy nimi, a najwyższymi Westone\'ami jest znikoma, a wręcz dyskusyjna w przeciwieństwie do różnicy pomiędzy Westone\'ami a słuchawkami nausznymi z tej półki cenowej, gdzie panuje po prostu przepaść na niekorzyść IEM.

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
28-12-2012, 14:23
>> fallow, 2012-12-28 12:42:34
(...) Wystarczy ze schudniesz lub przytyjesz kilka kilogramow i juz jest zmiana. To ta czesc wchodzaca do kanalu jest wlasnie "najbardziej newralgiczna". (...)

Kurcze... to może dlatego ostatnimi miesiącami słucha mi się na IE8 lepiej, gdyż znacznie schudłem z pół roku temu (wcześniej troszkę przytyłem po kontuzji Achillesa)?