Audiohobby.pl

Prezentacje najmniejszych monitorów Harbeth P3ESR w salonie Q21

Q21

  • 685 / 5149
  • Ekspert
06-10-2012, 13:14
Z wielką przyjemnością zapraszamy Was na odsłuchy najmniejszych monitorów brytyjskiej manufaktury Harbeth modelu P3ESR. Poniżej nasza refleksja podczas wygrzewania kolumn.

Testów i opinii na temat tego modelu jest w internecie od groma, ale nie mogłem sobie odmówić przyjemności napisania chociaż kilku zdań, będąc pod ich dużym wrażeniem.
Gdybym miał ocenić jednym słowem napisałbym - muzykalność. Gdybym miał opisać w dwóch słowach, napisałbym - muzykalność do potęgi. Mimo studyjnego rodowodu, ten głośnik nie jest beznamiętnym, analitycznym narzędziem w rękach inżyniera dźwięku. To konstrukcja czarująca piekną barwa. Grająca z dystansem. Nie "wywalają" zawartości nagrania na pierwszy plan. Ten głośnik buduje atmosferę.
Zaskakuje bas. Nie schodzi nisko, ale jest go naprawdę dużo. Słuchając utworów opartych na mocnej, dynamicznej partii basowej można zostać pozytywnie zaskoczonym. I nie użyję w tym miejscu określenia "spory bas jak na tak małą kolumnę". Bas jest obiektywnie mocną stroną tego modelu. Jest czytelny i bardzo barwny. Nie przeszkadza fakt, że kolumna nie schodzi bardzo nisko. Harbeth nie jest liderem detalu i dokładności. Pod tym względem ulegają innemu brytyjczykowi ATC SCM 11. Jednak ich barwa to rekompensuje.
Spotkałem się niejednokrotnie z opinią, że nie jest to głośnik uniwersalny. Nie mogę się z tym zgodzić. Tak naprawdę jest jedna nisza w której ewidentnie "maluchy" sobie nie radzą - ciężkie, rockowe, gitarowe granie. Pamiętajmy jednak, że dla Harbetha czas się zatrzymał kilkadziesiąt lat temu! Wtedy tak się nie grało, a gitary strojono przede wszystkim do E;-) Muzyka wokalna, klasyczna, jazzowa, pop, elektronika - wszystkie te gatunki P3SER prezentuje w fantastyczny sposób. W połączniu z Quad II Classic Integrated i Naim ND5XS odsłuch jest prawdziwym seansem terapeutycznym. Idealne rozwiązanie dla melomana poszukującego w brzmieniu spokoju, powietrza, nastroju. Przygaszone światło, wieczorowa pora, kominek, wino, relaks.. To naturalne środowisko Harbeth dla P3SER:-)

Salon dealerski Harbeth

Pabianice, Reymonta 12
Infolinia 801 000 158
Tel. (42) 213 01 66 w.11/12/13
Fax. (42) 213 01 66 w.19
e-mail: q21@q21.pl
Strona www.Q21.pl
Salon audio-video Q21