Audiohobby.pl

Jaki Telefon HELP ???

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
19-09-2012, 02:12

Chcę kupić nowy tel kam , wstyd się przyznać ale utkwiłem telefono-technologicznie jakieś 8 lat temu!!!!

Więc nic nie mogę zrobić jak iść do przodu z duchem czasu,odebrać MMS z fotą z ciepłego Meksyku, wysłać MMS itd.

Mój syn używa HTC wielki ciężki i ciągle się zawiesza ODPADA! żona upatrzyła sobie Nokia lumia 900 dla mnie odpada bo nie ma klawiatury Qwrty i jest taka monolityczna nic w niej zmienić itd krótko nie podeszła choć wyświetlacz idealny, gdyby miała Qwerty i taki wyświetlacz był by to tel dla mnie .
Jak zasiadłem do lektury o telefonach włos na głowie się zaczął jeżyć!!! ileż zagadnień:)

Przepraszam że może , raczej w nieodpowiedniej zakładce ale nie ma innej o telefonach pomóżcie póki morfina działa daje radę ale jak przestaje nie da się wytrzymać:)

z góry dziękuję.

Dobranoc





Cypis

  • 2479 / 5032
  • Ekspert
19-09-2012, 09:17
>> MAG, 2012-09-19 02:12:29
>> Chcę kupić nowy tel kam ,

Współczuję. Można się doktoryzować miesiącami.

Określ swoje potrzeby. Łatwiej będzie zarówno Tobie wybierać jak i nam ew. coś doradzić.

MMSy wysyła KAŻDY nowy znajdujący się obecnie na rynku telefon. By nie był "monotlityczny" powinien posiadać system operacyjny. Stawiaj na Androida bo to najszybciej rozwijający się obecnie system z najlepszym wsparciem producentów i użytkowników. Do tego QWERTY. Wybór masz już mocno ograniczony.

Może zatem HTC Desire Z?

>> MAG, 2012-09-19 02:12:29
>> Mój syn używa HTC wielki ciężki i ciągle się zawiesza ODPADA!

HTC jest wiele typów. Mam HTC Desire już ponad rok. ZERO zwiech! A testuję już trzeci ROM (czyt. wersję systemu operacyjnego) - oryginał Froyo (Android 2.2), oryginał Gingerbread (Android 2.3) i teraz"customowy" MIUI (Android 2.3)

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

asmagus

  • 4439 / 5442
  • Ekspert
19-09-2012, 09:35
Wszystko zależy od tego jaki system operacyjny wydaje Ci się bardziej "przyjazny".

Jeśli Android to z Sony Experia Pro będziesz zadowolony (mały i z pełną klawiaturą, a w środku "dobre" bebechy).


Jeśli nie Android to polecam, właśnie ze względu na stabilność i prostą obsługę, Blackberry. Którykolwiek z serii Bold nie wybierzesz będzie "git" http://us.blackberry.com/smartphones/blackberry-bold.html?lid=us:bb:devices:blackberrybold&lpos=us:bb:devices#!family=Bold

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
19-09-2012, 12:22


Dziękuję wam za poradę , określę jeszcze że musi posiadać

1. Doskonały wyświetlacz (jakość obrazu wielkość) dotykowy z możliwością powiększenia strony

2. Gniazdo słuchawkowe.

3.wi-fi

4.Rozszerzenie o kartę pamięci , ewentualnie możliwość podpięcia zewnętrznego dysku .

5.Qwerty

6. Musi mieć GUZIKI:) typ cegła bez ani jednego guzika mi nie odpowiada.

Jak by jeszcze z niego szło odtwarzać Flacki:)

Oglądałem Nokia E7 co myślicie? nie zawiera tego wszystkiego ale czy ekran ma ok?




Cypis

  • 2479 / 5032
  • Ekspert
19-09-2012, 12:52
>> MAG, 2012-09-19 12:22:32
>> Oglądałem Nokia E7 co myślicie? nie zawiera tego wszystkiego ale czy ekran ma ok?

Wyświetlacz jest OK. AMOLED są bardzo dobre - jasne i czytelne. Do tego ekran pojemnościowy co jest zaletą ale tylko wtedy gdy obsługuje "multitouch" (możliwość powiększania strony o której piszesz). Na szczęście Symbian^3 (system operacyjny), który ma ten telefon obsługuje już multitoucha (wcześniejsze tego nie robiły).

Niemniej _JA_ bym tego telefonu nie brał. Symbian to system wymierający. Na dodatek jego najnowsza wersja (ta co jest w tym telefonie) jest bardzo świeża i będzie problem ze znalezieniem dodatkowego natywnego oprogramowania, bo to z poprzednich wersji raczej działać nie będzie (albo będą poważne kłopoty z kompatybilnością). O FLACikach raczej zapomnij ;)

Mówiąc inaczej pomimo tego, że będziesz posiadał telefon z systemem nie będziesz w stanie wykorzystać jego zalet.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Cypis

  • 2479 / 5032
  • Ekspert
19-09-2012, 13:04
BTW. Nie wiem czy znasz stronę mgsm.pl Jak nie to się na pewno przyda do przeglądu parametrów telefonów, porównań, zebrania opinii uzytkowników.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
19-09-2012, 13:12







MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
19-09-2012, 13:16

Dzięki więc e7 odpuszczam  może iphone??? jaki??? hmm Nokia 920??? poczytam najpierw trochę





szwagiero

  • 2239 / 5895
  • Ekspert
19-09-2012, 13:31
Najpierw wybierz system, potem telefon... qwerty - chodzi Ci o fizyczne klawisze? Każdy smartfon ma qwerty tylko że 90% dotykowo za pomocą ekranu. iphone na pewno fizycznej klawiatury nie ma.

Na androidzie nie będziesz miał kłopotu z odtworzeniem flaców - jest multum grajków software\'owych.

Proponuję przetestować jakieś wysokie modele blackberry z dotykowymi ekranami (i oczywiście fizyczną qwerty), a potem smartfony z andoridem, bo większość Twoich wymagań spełnia bardzo wiele z nich.

W wolnej chwili spójrz jeszcze na Samsunga Wave 3 na Badzie - wiem, że mnie wszyscy zjedzą, ale dla niepotrzebujących miliona androidowych aplikacji jest to dobre rozwiązanie, przy okazji telefon dobry jakościowo (w sensie fizycznym - tak jak większość telefonów HTC) i tani.

Rolandsinger

  • 2894 / 5894
  • Ekspert
19-09-2012, 14:34
Mam E7, właściwie dałem pracownikowi. Świetny telefon, bezapelacyjnie najlepiej wykonany smartfon na rynku, super wyświetlacz, znakomita klawiatura fizyczna, odtwarza FLACi, ale potrzebny jeden z wielu dostępnych programów na Symbiana, np:

http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?t=59208&highlight=folderplay

http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?t=64279&highlight=TTpod

Wady: bardzo słaba przeglądarka, ale dobry klient poczty, aparat bez AF, ale szybko "łapie" migawka, bateria nie zachwyca - 2 dni to maks. Na wejściu telefon wymaga aktualizacji do Symbiana Belle Reresh, bo na pierwotnej wersji S^3 jest trochę ospały i OS wygląda trochę z innej epoki. Na szczęście Nokia bardzo dobrze wspiera swój sprzęt, zwłaszcza na własnym OS 0 Symbianie.

Alternatywnie rozważ Nokię E6, bardziej kompaktowa, ale mniejszy wyświetlacz, wykonanie podobne.

Wave 3 nie polecam, ma bardzo niedopracowany soft, masa bugów i zwiech.

Z HTC dobre są tylko kobyły bez QWERTY, więc nie polecam. Ale One S lub X jest bardzo OK (mam i chwalę sobie), jesli jestes w stanie przeżyć bez klawiatury.

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

szwagiero

  • 2239 / 5895
  • Ekspert
20-09-2012, 09:42
Cóż nie miałem przyjemności z Nokią E7, ale z E6 i owszem, dlatego nie polecam. Jeśli to jest "wzorcowe" wykonanie to przykro mi, ale jest to daleko w tyle za starą E71.

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
20-09-2012, 16:10

Dziękuję wszystkim za rady, jeszcze muszę trochę pocierpieć ze starym tel.
Chyba będę musiał wycofać się z krytyki Lumia 900 jest naprawdę niezły można się przyzwyczaić do pewnych rzeczy, brak fizycznej Qwerty, ale istotna w tym telefonie jest jakość wyświetlania .szybkość działania niesamowite ale jest jeszcze kilku konkurentów więc walka trwa;)





aasat

  • 2263 / 5876
  • Ekspert
21-09-2012, 09:01
Mam identyczny problem, mój ostatni telefon to Motorola V3 w którym bateria tylko kilka godzin, dostałem telefon służbowy Nokia 6300 który z którego jestem zadowolony, ale nie mam w nim dostępu do internetu.

Dawniej sądziłem, ze smartfon nie będzie do niczego potrzebny, ale coraz częściej mam potrzebę skorzystania z internetu, a to sprawdzenie rozkładu jazdy, porównanie ceny w sklepie itp.

Teraz mam dylemat jaki smartfon wybrać, nowe Iphone\'y są za drogie,  Samsung Galaxy SII/SIII nieco tańszy ale różne opinie o nich ludzie piszą.

Generalnie sprawa bardziej skomplikowana niż ze słuchawkami :)

Corvus5

  • 2596 / 5360
  • Ekspert
21-09-2012, 09:11
Dla mnie wybór iPhone4S i SGSIII to była prosta sprawa. W dodatku jak zobaczyłem potem iPhone na żywo, to już byłem na 100% pewien. Wybrałem SGSIII. Tylko w 3D nie jest najszybszy, no ale produkt jabłka jest 2 razy wolniejszy. Wygoda obsługi takiego ekranu super. Przesiadka z BB9700.

asmagus

  • 4439 / 5442
  • Ekspert
21-09-2012, 09:14
SGSIII na nowym sofcie działa dobrze, przed aktualizacją słąbo było. Podobnie jak Galaxy Note, przed aktualizacją do wersji 4 rozmowy były bardzo złej jakości,a teraz.... zupełnie jak na innym telefonie, bardzo dobra jakość dźwięku. Jeśli jednak o jakość rozmów idzie nikt od lat nie może przebić blackberry. Różnica między SGS a blackberry z serii bold jest jak.... między HD800 a kos porta pro.